Как же всё таки быть с русским языком?

  • Автор теми Куряга
  • Дата створення

Нужен ли русскому языку статус государственного языка Украины?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    424

Koшe4ka

Користувач
Реєстрація
05.06.06
Повідомлення
168
Репутація
1
Spanish Fly сказав(ла):
Десь в сьомому класі попробувала говорити російською так замість "гречневая каша" сказала "гречаная" після того більше не пробувала.
:D Гуртожиток, стук у двері, заходить сусідка. І видає : " Девочки, дайте пожалуйста аливец ..."*ROFL* no comment
Безперечно,державною мовою має бути лише одна-українська.
 

zZzara

Ведьмочка :)<br>Модератор
Користувач
Реєстрація
23.05.06
Повідомлення
478
Репутація
0
Koшe4ka сказав(ла):
:D Гуртожиток, стук у двері, заходить сусідка. І видає : " Девочки, дайте пожалуйста аливец ...

Неделю назад в магазине:
"Синку, а які вправи вам задавали на цій НЕДІЛІ? А на ПРОШЛІЙ? А чому ти тоді не кажеш вдома, що потрібно тобі ПОМОЧЬ виконати завдання?"

Я знаю одинаково хорошо и русский и украинский.... просто с детства говорю на русском и практики соответственно больше.
Да! Должен быть государственный язык, но бл....... Есть же уникумы, способные опозорить и великий русский и рідну українську :-| >:eek: И ТАКИХ МИЛЛИОНЫ!!!
 

pApErCuT

Користувач
Реєстрація
30.12.06
Повідомлення
53
Репутація
0
Вік
33
- не вмію говорити російською, коли починаю, то всі зразу рот мені закривають, що б я не позорилась
- в школі її не вчила
+ читається рос. мовою легше ніж укр.
+ вірші російських класиків в оригіналі звучать краще ніж в перекладі на укр.м., і вчаться легше в оригіналі
це стосовно мене, а в масштабі країни - я б не голосувала за російську як другу державну, але не через те, що "москалі нам не друзі!", а з особистих переконань які виклала вище
 

NeeDle

Користувач
Реєстрація
07.11.06
Повідомлення
27
Репутація
0
Вік
34
pApErCuT сказав(ла):
+ читається рос. мовою легше ніж укр.
+ вірші російських класиків в оригіналі звучать краще ніж в перекладі на укр.м., і вчаться легше в оригіналі


я згідна, АЛЕ я не противник того, щоб рос. мову знали громадянини України - це допоможе у літературі, мені також набагато більше подобається вірші російською Блока, Ахматової, а не переклад...То вже не те...
 

PATRICK

Користувач
Реєстрація
21.03.06
Повідомлення
383
Репутація
0
pApErCuT сказав(ла):
вірші російських класиків в оригіналі звучать краще ніж в перекладі на укр.м., і вчаться легше в оригіналі
Вірші чи інші твори митців зазвичай краще звучать на мові оригіналу. Так що це стосується не тільки російських класиків.
Хтось собі представляє як буде звучати "Заповіт" Кобзаря чи "Каменярі" Франка російською???:D

pApErCuT сказав(ла):
-не вмію говорити російською...
+ читається рос. мовою легше ніж укр.
Це як розуміти???
 

sonic

злий вуйко
Адміністратор
Реєстрація
31.08.06
Повідомлення
404
Репутація
56
PATRICK сказав(ла):
ну ту все просто людина думає на одній мові і пробує говорити на другій і виходять казуси..читати і думать це різні речі..
 

PATRICK

Користувач
Реєстрація
21.03.06
Повідомлення
383
Репутація
0
sonic сказав(ла):
читати і думать це різні речі..
Згоден... але без практики ніяк не оволодіти будь-якою мовою.
Так шо говоріть українською, російською, наглійською, німецькою, ...:D
 

NeeDle

Користувач
Реєстрація
07.11.06
Повідомлення
27
Репутація
0
Вік
34
PATRICK сказав(ла):

Тобто , якщо ти вирішив прочитати , наприклад, роман "Мастер и Маргарита"...То ти можеш взяти переклад з рос. на укр. і можеш в оригіналі прочитати, то російською набагато легше читається!! на своєму досвіді знаю
 

PATRICK

Користувач
Реєстрація
21.03.06
Повідомлення
383
Репутація
0
NeeDle сказав(ла):
наприклад, роман "Мастер и Маргарита"...
Це взагалі не підлягає обговоренню
[off]вже читав разів 3 цей роман і щораз по іншому сприймаєця*THUMBS UP [/off]

Я вважаю, що нам поки освіта дозволяє читати російських класиків в оригіналі
!!! Але не слід путати питання державної мови з прочитанням книжки чи літературних вподобань
 

Arkhangel7

Користувач
Реєстрація
19.11.06
Повідомлення
82
Репутація
1
Читаю деяких з вас і вирішив, що хай англійська тоже буде державною в Україні щоб ми читали твори в оригіналі(відноситься й до інших мов)
повний абсурд
 

zZzara

Ведьмочка :)<br>Модератор
Користувач
Реєстрація
23.05.06
Повідомлення
478
Репутація
0
Arkhangel7 сказав(ла):
Читаю деяких з вас і вирішив, що хай англійська тоже буде державною в Україні щоб ми читали твори в оригіналі(відноситься й до інших мов)
повний абсурд
Полный абсурд - это сидеть в своём родном селе с папироской на лавочке и рассуждать на своём родном языке о том какие американцы тупые. Ведь бывают умные иностранцы и бывают украинцы, которые и своего языка толком не знают! :-|
А знать более ОДНОГО (пусть даже своего родного и государственного) языка и читать классиков в оригинале - это не абсурд а элементарная образованность. Это самоуважение и уважение тех же классиков :)
 

fynteak

Щирий патріот
Користувач
Реєстрація
23.10.06
Повідомлення
108
Репутація
0
Ви тут всі згадуєте, що багато українців своєї рідної мови толком не знають, а спілкуються переважно суржиком. Так це все як раз із-за дискримінації української мови в минулі часі (коли насильно навязували москальську). Але дискримінація не припиняється нам знову хочуть навязати іншу мову!!! Власне, я, дуже хочу володіти українською мовою досконаліше але я змушений спілкуватися російською з багатьма іншими людьми і тому мій прогрес у вдосконаленні дещо приторможує. А якщо введуть державною мовою ще й російську то тим хто зараз хоч трохи почав розмовляти українською знову вернуться до російської і я змушений буду більше спілкуватися також російською.

Що вам такого Україна поганого зробила??????????????????????????????
 

zZzara

Ведьмочка :)<br>Модератор
Користувач
Реєстрація
23.05.06
Повідомлення
478
Репутація
0
Я тоже вынуждена общаться со многими людьми на украинском, а иногда, прикинь, на английском или польском :D
Бедненький мой язык! Что ж мне делать несчастной?! :'(
 

fynteak

Щирий патріот
Користувач
Реєстрація
23.10.06
Повідомлення
108
Репутація
0
zZzara сказав(ла):
вынуждена общаться со многими людьми на украинском,
Їдь в Росію там не будеш змушена спілкуватись на українській мові, яка до речі в нас являється державною. А стосовно всіх інших мов то як ти сказала це
zZzara сказав(ла):
элементарная образованность
А знати українську мову це не
zZzara сказав(ла):
элементарная образованность
???
 
D

donerjack

Сразу скажу, что я против двух государственных языков. Хотя по национальности я русский и общаюсь на русском языке, но я гражданин Украины и нисколько этим не расстроен. Но у украинского языка на данном этапе много проблем. Я не знаю как надо на нём правильно разговаривать. Как надо общаться на нём без суржика, если каждый день меняются правила и слова? ПР. была "парасолька" стал "розчипірка" как правильно? Поменяли некоторые названия в т.Менделеева. У меня такое ощущение, что они меняют слова, чтоб они были как можно меньше похожи на русские.
ИМХО: вся эта шумиха насчёт языков это пиар компании отдельных полит. партий. Всё равно мы прийдём к тому, что и в Крыму заговорят на украинском. Но это будет ещё не скоро. Когда я учился во 2 Шк. был один укр. класс на поток, теперь один русский(наверное во всём городе). Просто нужно время и терпение.
P.S. Знание нескольких языков говорит об образованости человека.
 

zZzara

Ведьмочка :)<br>Модератор
Користувач
Реєстрація
23.05.06
Повідомлення
478
Репутація
0
Антеуфл сказав(ла):
Їдь в Росію там не будеш змушена спілкуватись на українській мові, яка до речі в нас являється державною. А стосовно всіх інших мов то як ти сказала це
А знати українську мову це не ???
1. Только из-за того, что всё больше народу начинает разговаривать на украинском я ехать в россию не собираюсь - ведь здесь я родилась. И ведь я ж не жалуюсь, что разговаривают вокруг типа "на неугодном мне языке" - я просто провела аналогию для тебя. :-p
2. Ця мова державна? Да дай ей бог здоровьица, жениха хорошего и много денег :D Тогда всё будет ОК и в конце концов будет так, как ты хочешь - все начнут говорить на украинском.
3. Именно про украинский я и сказала, что знать, кроме своего родного еще и украинский, английский и еще какой-нибудь - это элементарная образованность! Ведь меня ни в школе, ни в институте этому языку не учили, а знаю я его отлично :-p чем и горжусь.

З.Ы. Нам не нужны два национальных языка - нам нужно понимание, что образованность - это знание многих языков и вообще многого и на отлично, а не понятие "має бути саме так, як я кажу, бо я українець (русский, грузин, поляк, америкос)!" :)
 

PATRICK

Користувач
Реєстрація
21.03.06
Повідомлення
383
Репутація
0
donerjack сказав(ла):
Сразу скажу, что я против двух государственных языков. Хотя по национальности я русский и общаюсь на русском языке, но я гражданин Украины и нисколько этим не расстроен.
сразу +1

donerjack сказав(ла):
Всё равно мы прийдём к тому, что и в Крыму заговорят на украинском.
-1 (не згоден)
Реально глянувши на ситуацію, можна зробить висновок: кримчани ніколи не заговорять українською. (вони ліпше збунтуються і перейдуть до росії)
 

lek

Користувач
Реєстрація
18.11.06
Повідомлення
96
Репутація
0
Досить розмовляти що до руськой мовы це розмова без кинця. Що маемо то маемо. схидняки - люди. Це головне.
а мова то проблема другорядна. Щоб ми не робили вони цюго не сприймуть. Головне щоб вони були патрийотами своей земли.
 

fynteak

Щирий патріот
Користувач
Реєстрація
23.10.06
Повідомлення
108
Репутація
0
zZzara сказав(ла):
1. Только из-за того, что всё больше народу начинает разговаривать на украинском я ехать в россию не собираюсь - ведь здесь я родилась. И ведь я ж не жалуюсь, что разговаривают вокруг типа "на неугодном мне языке" - я просто провела аналогию для тебя.
......................................................................
Блін. Катюш!!! сама себе послухай!!!!
 

MeV

Користувач
Реєстрація
08.01.07
Повідомлення
61
Репутація
0
Вік
32
Пусть люди общаются на руском,кому это мешает. Человека значит так воспитали (у меня мама с донецка,я привыкла.... и не против), ему значит удобней розговаривать именно на русском. Я хоть и не против русского я зыка , но Русский-государственный--это уже слишком, Росия же не делает украинский государственным,......... Я против! Кому это в голову взбрело.............