Как же всё таки быть с русским языком?

  • Автор теми Куряга
  • Дата створення

Нужен ли русскому языку статус государственного языка Украины?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    424

mr. Василий

гнусний, але (!) харизматичний провокатор
Користувач
Реєстрація
18.12.06
Повідомлення
346
Репутація
0
_lola_ сказав(ла):
Та тому що в них канадської мови немає!!!!!!!!!! Як ви цього не зрозумієте?!!!!
А в нас є своя мова!
Ладно, заспокоїлась, і намагатимусь не сприймати так близько до серця це все, бо так ніякого серця не вистачить.
P.S. З вами тут точно націоналістом станеш.

В Канаде есть, например, язык инуктитут (эскимосский язык), типа родной для Канады, но на него почему то канадцы не спешат переходить :)

Канада — официально двуязычная страна. Английский и французский языки имеют равноправный статус в парламенте, в федеральном суде и государственных учреждениях. Эта мера отражает важную историческую, политическую и культурную роль франкоязычного Квебека. Премьер-министр Канады по традиции выступает с речами в Парламенте и на общественных мероприятиях частью по-английски, частью по-французски. Председатели всех четырёх федеральных партий владеют обоими языками. Все канадские федеральные служащие, обслуживающие население в учреждениях и по телефону, обязаны уметь объясняться и по-английски, и по-французски. Вся федеральная литература, от налоговых деклараций до брошюр и отчётов, издаётся на обоих языках.

Английский язык является родным для 59.7% населения, французский — для 23,2%. 98,5% канадцев владеют хотя бы одним из официальных языков. Только по-английски говорят 67,5%, только по-французски 13,3%, обоими языками владеют 17,7%.

На Украине тоже де-факто два гос. языка: русский и украинский и уператься и твердить, что нам хватит и одного, нам хватит и одного просто смешно.
 

sonic

злий вуйко
Адміністратор
Реєстрація
31.08.06
Повідомлення
404
Репутація
56
Василий сказав(ла):
На Украине тоже де-факто два гос. языка: русский и украинский и уператься и твердить, что нам хватит и одного, нам хватит и одного просто смешно.
ну блин покажи мен хоть одно учереждение куда можна прийти и офицально заполнять какие-то документы на руском..
 

RazR

Гений
Користувач
Реєстрація
10.03.06
Повідомлення
94
Репутація
0
Вік
40
sonic сказав(ла):
у блин покажи мен хоть одно учереждение куда можна прийти и офицально заполнять какие-то документы на руском
Оперативный журнал ХАЭС (повторяюсь уже), наряды, распоряжения, техническая и др.документация, анкеты...
Или это всё неофициально? :)
Василий, про СНИЯЭиП - это напрасно. Крым - это АР. А Севастополь - вообще, вторая Москва )))
 

mr. Василий

гнусний, але (!) харизматичний провокатор
Користувач
Реєстрація
18.12.06
Повідомлення
346
Репутація
0
sonic сказав(ла):
блин я поражаюсь опонентам один приводит в пример Швейцарию хотя у них нет родного языка, другая Канаду у них тоже нет родного языка.. Вы хоть немного думали перед тем как постить..

Родной язык Швейцарии - это ретороманский язык, на нём говорит меньше одного процента швейцарцев, остальные, видимо, не патриоты :)

sonic сказав(ла):
ну блин покажи мен хоть одно учереждение куда можна прийти и офицально заполнять какие-то документы на руском..

Например, Севастопольский Институт, там ещё в 2000 году я заполнял всё на русском, да и как может быть иначе, если украинского там никто просто не знает :)
 

Weasel

Користувач
Реєстрація
11.11.06
Повідомлення
30
Репутація
0
Вік
37
Василий сказав(ла):
Родной язык Швейцарии - это ретороманский язык, на нём говорит меньше одного процента швейцарцев, остальные, видимо, не патриоты :)

От ми і не хочемо, щоб трапилось таке.:-|

Василий сказав(ла):
Все канадские федеральные служащие, обслуживающие население в учреждениях и по телефону, обязаны уметь объясняться и по-английски, и по-французски.

то чому ж ви проти, щоб держпосадовці вивчили українську?

_lola_ сказав(ла):
помітила за собою таку штуку: після таких от тем на форумі стала більше слідкувати за своєю мовою, намагаючись уникати русизмів.
не ти одна :)
 

fynteak

Щирий патріот
Користувач
Реєстрація
23.10.06
Повідомлення
108
Репутація
0
Для тих хто не розуміє, чому ми, українці, так яро виступаємо проти російської мови як другої державної,а це все тому що:
1) Ми хочемо бути незалежною державою.
2) При введенні російської мови люди можуть все більше і більше розмовляти російською і так може зникнути українська мова.
3) ми живемо на Україні.
4) Росія завжди зверхньо ставилася до України, використовувала її, гнобила - приклади з історії приводити не буду але їх дуже і дуже багато (саме тому таке в нас відношення до Російського впливу)
... (ще є багато причин)

А ось що отримаєте ви (бажаючі бачити російську мову державною в нашій країні)??? Вам просто лінь вивчити українську мову і ось щоб її не вчити ви цього хочете!!! А не вже так важко віддячити країні в якій проживаєте хоча би тим щоб вивчити українську??? Ви цим прявляєте зневагу до Держави і до нас українців.
Із-за вашої ліні якраз і виникає ця суперечка, а в випадку відсутності ліні підходить варіант лише зневага та зверхність до нас!!!
Я зневажаю тих людей які хочуть російську мову тому що вони зневажають мене!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Спілкуйтеся на якій завгодно - мені байдуже, я й сам спілкуюсь двома мовами що б вам було зручніше зі мною спілкуватися.
 

sonic

злий вуйко
Адміністратор
Реєстрація
31.08.06
Повідомлення
404
Репутація
56
Василий сказав(ла):
Например, Севастопольский Институт, там ещё в 2000 году я заполнял всё на русском
ты все так и хочешь жить в прошлом..то ты везде клеил СССР, теперь расказываешь что было в 2000 году в институте..проснись за окном 2007 год..думаю там уже очень сильно поменялось с того времени..
 

RazR

Гений
Користувач
Реєстрація
10.03.06
Повідомлення
94
Репутація
0
Вік
40
sonic сказав(ла):
за окном 2007 год..думаю там уже очень сильно поменялось с того времени..
Абсолю-ю-ютно ничего там не поменялось. Севастополь на 90-95% русскоговорящий город.
Антеуфл сказав(ла):
Ми хочемо бути незалежною державою
У ВАС никто "независимость" и не отбирает.
Антеуфл сказав(ла):
більше і більше розмовляти російською і так може зникнути українська мова
Выживает сильнейший :D
Антеуфл сказав(ла):
Росія завжди зверхньо ставилася до України, використовувала її, гнобила
Ну, это о-о-о-очень спорный вопрос. Любите ВЫ прибедняться, чтобы пожалели, газ по-дешевле продали :)
Антеуфл сказав(ла):
сам спілкуюсь двома мовами що б вам було зручніше зі мною спілкуватися
Столь любезен, такая жертва с Твоей стороны, спасибо за отдолжение. А как же про "так може зникнути українська мова"?
 
B

BEN LADEN

RazR сказав(ла):
А чем МЫ были? Врагами? Ах, нет, точно, Украину же по жизни "гнобили"...
Ааа... точно, це напевно по дружбі Росія вчинила голодомор в Україні, це мабудь по дружбі Росія недавала писати про ПРАВДУ українським письменникам і висилали їх до Сибіру!!!
Midnight Fantasy сказав(ла):
очень многие люди с тех времен ещё живут здесь.
Живуть де??? В Україні!!!! Отже пора б вже ставати українцями люди!!!
RazR сказав(ла):
А Севастополь - вообще, вторая Москва
RazR сказав(ла):
Севастополь на 90-95% русскоговорящий город
Так єдьтє в "сталіцу" Разр нє портітє мінє нєрви!!!
Василий сказав(ла):
украинского там никто просто не знает :)
До чого тут ця усмішка??? Ти що радий, що там ніхто не знає української??? Ти мене вбиваєш:-|
 

mr. Василий

гнусний, але (!) харизматичний провокатор
Користувач
Реєстрація
18.12.06
Повідомлення
346
Репутація
0
BEN LADEN сказав(ла):
Ааа... точно, це напевно по дружбі Росія вчинила голодомор в Україні, це мабудь по дружбі Росія недавала писати про ПРАВДУ українським письменникам і висилали їх до Сибіру!!!

Живуть де??? В Україні!!!! Отже пора б вже ставати українцями люди!!!


Так єдьтє в "сталіцу" Разр нє портітє мінє нєрви!!!
До чого тут ця усмішка??? Ти що радий, що там ніхто не знає української??? Ти мене вбиваєш:-|

Это было во времена СССР, причём тут Россия? В руководстве СССР были и украинцы. Никто же не отсылает тебя куда-нибудь во Львов, зачем предлагать другим уезжать? А улыбка там по другой причине. Нужно перенимать опыт других цивилизованных стран вроде Канады и Швейцарии, которые смогли решить такую же проблему.
 

kolya

Гроза морей
Адміністратор
Реєстрація
13.10.06
Повідомлення
692
Репутація
59
Василий сказав(ла):
Родной язык Швейцарии - это ретороманский язык
Це вже мертва мова так само як латинь і давньогрецька, до таких мов можна віднести мови індіанців і ескімосів. В нас тоже є така мова - старославянська, нею же ніхто ніхто не розмовляє, а замість неї розмовляють в Україні - українською, а в Росії - російською мовами. Якщо в Швейцарії офіційною зроблять ретророманську, то нам доведеться робить державною мовою старославянську.:D
 

Koшe4ka

Користувач
Реєстрація
05.06.06
Повідомлення
168
Репутація
1
Ситуація така:Моя тітка українка.Само собою зрозуміло знає українську ну і російську.25 років тому виїхала до Польщі. Вчила державну мову,тобто польську.Зараз вже років 4 живе в Греції.Розмовляє грецькою.УВАГА ПИТАННЯ- Чому росіяни,які живуть тут не можуть спілкуватися українською? А відповід проста-Зможуть,якщо захочуть! Я навчалась в РДГУ,і в мене була така гарненька одногрупниця Іринка,тільки приїхала з Росії,не розуміла ні слова українською,але ВОНА ЗМОГЛА!До кінця 5 курсу вона щебетала українською як пташечка.Друга моя подруга,також разом навчалися,вона з Маріуполя...Ну тут вже все зрозуміло.Але і вона гарно розмовляє українською.Я ніколи не розмовляла з нею російською мовою,лише тому,що я не хотіла картавити слова,тобто вживати українізми,ну як кажуть щоб не було смішно.Тут,на форумі,я пишу і українською і російською. Я не маю нічого проти російської мови,але громядяни які живуть на території певної держави мають знати державну мову,хоча і спілкуються іншою.На рахунок технічних термінів на ХАЕС-можна в принципі все перекласти і на українську,але то буде довгий процес,і під час цього всі звикнуть до тих смішних висловів. Наша країна багато чго пережила за час незалежності,і це,я думаю,також переживе ;) І все буде добре!

добавлено через 42 минуты
_lola_ сказав(ла):
і ще одне, помітила за собою таку штуку: після таких от тем на форумі стала більше слідкувати за своєю мовою, намагаючись уникати русизмів
А я от що подумала,що саме ці люди з якими ми і ви тут сперечались вчать нас! Тобто саме ця ситуація вчить нас зараз, що ми маємо серйозніше відноситись до своєї мови і нації.І всі моментально стають щирими українцями,і роблять ті речі на які раніше не звертали уваги! Дякую! :)
 

mr. Василий

гнусний, але (!) харизматичний провокатор
Користувач
Реєстрація
18.12.06
Повідомлення
346
Репутація
0
kolya сказав(ла):
Це вже мертва мова так само як латинь і давньогрецька, до таких мов можна віднести мови індіанців і ескімосів. В нас тоже є така мова - старославянська, нею же ніхто ніхто не розмовляє, а замість неї розмовляють в Україні - українською, а в Росії - російською мовами. Якщо в Швейцарії офіційною зроблять ретророманську, то нам доведеться робить державною мовою старославянську.:D

В Швейцарии официальные языки: немецкий, французский, итальянский и ретороманский. Так что придётся делать старославянский государственным :)
 

kolya

Гроза морей
Адміністратор
Реєстрація
13.10.06
Повідомлення
692
Репутація
59
Василий сказав(ла):
Так что придётся делать старославянский государственным
Можна зробити якщо найдеш хоча б 1000 чоловік, які вільно розмовляють на старославянскій, то можеш створювати з ними партію балатуватися на вибори і продвигати цю ідею.:D
 

Arkhangel7

Користувач
Реєстрація
19.11.06
Повідомлення
82
Репутація
1
kolya сказав(ла):
Можна зробити якщо найдеш хоча б 1000 чоловік, які вільно розмовляють на старославянскій, то можеш створювати з ними партію балатуватися на вибори і продвигати цю ідею.
пропоную складаєм свою мову,нас чоловік 300( в сети є) + в нас батьки,діти і друзі вийде 1000 = Нетішинська мова :-p :-p :-p :-p
 

kristi

Користувач
Реєстрація
20.06.06
Повідомлення
239
Репутація
0
После провозглашения независимости, Украина отправила
первую делегацию от независимой страны за рубеж-не помню
точно, кажется, в США. Во время приема произошла заминка-
не было переводчика с другой стороны на украинский , не было
записи украинского гимна, та сторона оказалась неготова. Все
проблемы быстро решились и встреча прошла по протоколу.
Не знаю как кто. а я в этот момент испытывала чувство националь-
ной гордости за свою страну, хотя на протяжении долгого времени
были нападки на Украину именно из-за того, что она на весь
мир продемонстрировала выбор языка после провозглашения независимости.
 

AJAX

Не москаль!
Користувач
Реєстрація
22.06.06
Повідомлення
23
Репутація
0
Василий сказав(ла):
И давайте более уважительно относиться к России, от которой, кстати, очень сильно зависит экономика Украины, и которая с начала независимости Украины продаёт ей почти даром газ и нефть, а так же покупает многие украинские товары, хотя могла бы без проблем прожить и без них.
Особливо газ.
Вибачте відхилюся від теми.
Шановний Василю ви я бачу ЛЮБИТЕ росію,але поясніть чому Грузія І навіть Білорусія(пояснюю чому навіль бо Лукашенко також любить росію) проводять свою політику щоб відокремитися від росії.
 

Mishell

Користувач
Реєстрація
14.12.06
Повідомлення
106
Репутація
0
Что то вы наезжаете так рьяно на Россию???? Это моя родина!!!! Я живу здесь и уважаю законы этой страны. Но и Россия тоже моя страна. А что там кто то кому то не додал не нам решать. Есть выше стоящие люди, кторые правят нашими странами. Прямо негатив какой то. Даже обидно за то, что вы тут пишете.
 

AJAX

Не москаль!
Користувач
Реєстрація
22.06.06
Повідомлення
23
Репутація
0
Mishell сказав(ла):
Даже обидно за то, что вы тут пишете.
А мені не обідно читати такі пости в себе на БАТЬКІВЩИНІ?
Mishell сказав(ла):
Что то вы наезжаете так рьяно на Россию????
Це ше не наєзди.А наєздів я вам радив би і не бачити посивілиб.