Как же всё таки быть с русским языком?

  • Автор теми Куряга
  • Дата створення

Нужен ли русскому языку статус государственного языка Украины?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    424

mr. Василий

гнусний, але (!) харизматичний провокатор
Користувач
Реєстрація
18.12.06
Повідомлення
346
Репутація
0
Spoch сказав(ла):
Ні, "мочити" - це метод ВВП, краще будемо їх перевуховувати.
ВВП то своих олигархов разогнал, кто в Лондоне, кто в Испании, кто в Израиле. А мы всё выбираем, кто же из наших олигархов круче. Гнать их в шею всех!
 

PATRICK

Користувач
Реєстрація
21.03.06
Повідомлення
383
Репутація
0
Василий сказав(ла):
Да я даже разговаривать на укр. могу.
Шутіть ізволітє?:D

По темі:
Здається таке враження, ніби всі "проблеми" російської мови в Україні мають вирішитись прямо тут на форумі...
Всі полемізують, сердяться, можливо, попередження отримують... А наразі верхівка влади відверто на все ПЛЮЄ (чи можа сказать ЛОЖИТЬ, ЗАБИВАЄ) і рулить ситуацію "по своєму хотєнію"

Жаль...
 

Spoch

Користувач
Реєстрація
18.03.06
Повідомлення
849
Репутація
57
Вік
46
Василий сказав(ла):
ХАХА, из твоей логики мне нужно называть, например, Лондон - Ландоном
Називай як хочеш, але Кіровоград для мене і є Кіровоградом, а не Кіровомістом, а СантаБарбара, не стане Святобарбарою.
Санкт-Петербург ви також називаєте МістомСвятогоПетра?
 
И

Игорь

Згідно з Всеукраїнським переписом населення 2002 року, в Україні проживає 48,24 млн. громадян, у тому числі українців 37,5 млн., або майже 78 відсотків. Українську мову рідною назвали 32,6 млн., або майже 68 відс. від загальної кількості всіх громадян.
(Станом на 2003 рік за межами України у 156 країнах світу живе до 25 мільйонів українців.
За інформацією Державного комітету у справах національностей і міграції.)

Таким чином, у світі майже 60 мільйонів людей володіють українською мовою.
За останні 300 років українська мова зазнала настільки руйнівного впливу, що, навіть після проголошення її державною, постає питання відновлення її функції як рідної мови для значної частини українців. Фахівцями підраховано, що протягом трьохсот років імперськими органами державної влади було видано 479 циркулярів, указів, розпоряджень, спрямованих проти української мови.

Сообщение от Василий
Ты вначале выясни, какой процент из украинцев, живущих в России знает украинский язык

От якщо Україна доб"ється аналогічних успіхів по відношенню рідної мови та рос.нацменшини тут тоді потрібно буде захищати рос.мову державним статусом, а так під видом "всяких ущемлений" закріплювати панівне становище мови іншої держави на державному рівні (державним статусом) це просто злочин проти укр.мови та самої держави, крім того розколить країну навпіл. Кому це потрібно?
 

mr. Василий

гнусний, але (!) харизматичний провокатор
Користувач
Реєстрація
18.12.06
Повідомлення
346
Репутація
0
Burberry сказав(ла):
Всі знають, питання в тому чи мають вони можливість його вивчати та спілкуватися ним у школі!
То, что предки некоторых граждан РФ выходцы с Украины не значит, что эти люди знают украинский язык. Многих из них от русских отличает только запись украинец в свидетельстве о рождении. Ты спроси, вначале у них, а нужен ли им укр. язык.
Представляю, как расмешило бы, например, американских негров, когда они узнали, что в одной из африканских стран люди недавольны, что американские негры, выходцы из этой африканской страны не могут изучать язык их предков.
 
B

BEN LADEN

Василий сказав(ла):
американских негров
Ти б ше аборигенів сюди приплів:-|.
У мене родичі жили в Канаді... не повіриш, але вони знали свою мову і традиції та поважали їх більше багатьох, такзваних, "українців", які живуть на території нашої держави!
З.І. Людина, якщо вона справді Людина, знаходячись в далі від дому, намагається зберегти хоч крихту свого рідного, хоча б мову!
 

kristi

Користувач
Реєстрація
20.06.06
Повідомлення
239
Репутація
0
Василий,
Мои знакомые -канадцы в третьем поколении, выходцы из
Украины. Украинский язык знают с детства и будут учить
ему своих детей, хотя , если разобраться, там это не надо.
Люди за рубежом сохраняют на протяжении поколений уважение
к стране и языку, а мы живя здесь, это отрицаем!
 

mr. Василий

гнусний, але (!) харизматичний провокатор
Користувач
Реєстрація
18.12.06
Повідомлення
346
Репутація
0
BEN LADEN, Kristi, то что вы говорите не отрицает того, что большинство всё же не знает своего прошлого и традиций. У меня тоже есть знакомые в Канаде, и их дети уже плохо говорят по русски, а внуки знать русский вряд-ли будут, так как то, чем не пользуешься, быстро забываешь.
 

kristi

Користувач
Реєстрація
20.06.06
Повідомлення
239
Репутація
0
Василий,
Такое впечатление, что ты невнимательно читаешь посты.
Повторяю- знают украинский язык хорошо
 

mr. Василий

гнусний, але (!) харизматичний провокатор
Користувач
Реєстрація
18.12.06
Повідомлення
346
Репутація
0
kristi сказав(ла):
Василий,
Такое впечатление, что ты невнимательно читаешь посты.
Повторяю- знают украинский язык хорошо
На Украине мало кто знает укр. язык хорошо, а за границей, значит, все знают, хаха:D
 
B

BEN LADEN

Василий сказав(ла):
то что вы говорите не отрицает того, что большинство всё же не знает своего прошлого и традиций.
цитую
BEN LADEN сказав(ла):
не повіриш, але вони знали свою мову і традиції та поважали їх більше багатьох, такзваних, "українців"
kristi сказав(ла):
Украинский язык знают с детства и будут учить
ему своих детей, хотя

Василий сказав(ла):
На Украине мало кто знает укр. язык хорошо, а за границей, значит, все знают, хаха
За кордоном українці краще знають свою рідну мову, бо їм там не заважає російська, немає москалів, які б кожен день нав'язували свою мову та свої традиції (невраховуючи росію)
 
L

Lanvin

BEN LADEN сказав(ла):
За кордоном українці краще знають свою рідну мову, бо їм там не заважає російська, немає москалів, які б кожен день нав'язували свою мову та свої традиції (невраховуючи росію)

Если человек хочет разговаривать на украинском языке, никто ему ничего не навяжет. мне не понятно: почему знание английского, немецкого и т.д. считается положительным, а русского - нет? каждый разговаривает на том языке, на котором ему удобно. Конечно, знать государственный язык очень важно.
 

kolya

Гроза морей
Адміністратор
Реєстрація
13.10.06
Повідомлення
692
Репутація
59
Lanvin сказав(ла):
мне не понятно: почему знание английского, немецкого и т.д. считается положительным, а русского - нет?
Розмовляти можна на будь якій мові, тут мова йде про введення російської мови за другу офіційну, а це збільшить тільки путаницю в оформленні документів і тому подібного.
 
L

Lanvin

kolya сказав(ла):
Розмовляти можна на будь якій мові, тут мова йде про введення російської мови за другу офіційну, а це збільшить тільки путаницю в оформленні документів і тому подібного.

Я согласна с этим. Но многие считают, что если ты разговариваешь на русском, то ты не уважаешь родной язык и т.д. Я, например, могу разговаривать и на русском, и на украинском. Смотря на каком языке разговаривают со мной. Я просто на понимаю такого отношения к России и к русскому языку.
 

kolya

Гроза морей
Адміністратор
Реєстрація
13.10.06
Повідомлення
692
Репутація
59
Lanvin сказав(ла):
Я просто на понимаю такого отношения к России и к русскому языку
Згідний всі ми люди рівні і вільні можемо розмовляти якою мовою хто захоче інша справа коли діло доходить до офіційних документів, то там повинен бути якісь стандарт, а не хто як захоче.
 

lek

Користувач
Реєстрація
18.11.06
Повідомлення
96
Репутація
0
Lanvin сказав(ла):
многие считают, что если ты разговариваешь на русском, то ты не уважаешь родной язык и т.д. Я просто на понимаю такого отношения к России и к русскому языку.
Такое отношение возникло на почве ненависти к советской власти, которая поломала вековой уклад жизни западных украинцев.
На востоке Украины за годы советской власти сформировалась "росийскомовное социально-культурное середовище" - люди со всего союза поднимали промышленность и никто тогда не спрашивал про национальность.
Даже здесь у нас сколько приезжих строили и работали на АЭС! ИЗ Нетишина большинство "расеян" уже уехали, остались единицы, лишь те кому ехать некуда.
Нашу страну надо принимать такую, какая она есть и не колоть ее по каждому поводу, что в настоящий момент наблюдается.
 

zZzara

Ведьмочка :)<br>Модератор
Користувач
Реєстрація
23.05.06
Повідомлення
478
Репутація
0
lek сказав(ла):
ИЗ Нетишина большинство "расеян" уже уехали, остались единицы, лишь те кому ехать некуда.
И столько же приехали :D
 
M

Midnight Fantasy

lek сказав(ла):
ИЗ Нетишина большинство "расеян" уже уехали, остались единицы, лишь те кому ехать некуда.
покажите мне это большинство....по-моему, как было, так и осталось.
 

Kicya Leapardavna

Користувач
Реєстрація
07.11.06
Повідомлення
65
Репутація
0
Вік
43
Питання по темі - а що з російською мовою в школах? Я про корінно україномовну №1, і її вічного супротивника по КВНах, російскомовну (принаймні на час мого школярства) №2.
Я вчилася в першій школі, відповідно всі предмети нам викладали українською мовою. Були уроки російської мови та літератури. Не скажу, що вони пройшли дарма - граматика у мене нічим не гірша, аніж в російськомовних жителів.
Російській мові, як на мене, зараз не варто (зауважу - не неможна, а саме НЕ ВАРТО) надавати статусу державної. Хоча б до тих пір, поки ми не вивчимо пристойно української, і так само російської. В школах, це однозначно і безперечно, мову потрібно викладати і причому грунтовно.
=) Ніхто не помітив, що кілька років тому питання не стояло таким ребром - "даєш мову, або здохни!"? Ми ходили до школи, хто в російськомовну, хто в україномовну, але однаково вивчали предмети.
Яку картину ми маємо? Так званий "праФФєсар" пустив шумок і всі захавали.
 

lek

Користувач
Реєстрація
18.11.06
Повідомлення
96
Репутація
0
Midnight Fantasy сказав(ла):
покажите мне это большинство....по-моему, как было, так и осталось.
С середины 90х годов с ХАЭС уехали сотни спецов, которые начинали здесь "от колышка", в основном по причине негараздів, що спіткали нашу станцію.
Нещодавно звільнився та поїхав до Білорусі мій товариш.
Декілька днів тому він телефонував мені, казав -устроился нормально, получил гражданство за два месяца (а вы у нас попробуйте).
Удивляет его то, что там нет к людям со стороны властей такого привычного нам скотского отношения, все бюрократические вопросы решаются по принципу -"одно окошко", если тебе надо быстро оформится - заплати официально - в касу.
Впрочем, у нас демократия, а там...