Как же всё таки быть с русским языком?

  • Автор теми Куряга
  • Дата створення

Нужен ли русскому языку статус государственного языка Украины?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    424

TALIKA

Користувач
Реєстрація
15.08.06
Повідомлення
107
Репутація
5
Luka сказав(ла):
И сделал это с целью показать, что есть много стран, в которых или два гос. языка, или свободное общение на нескольких языках.
я вам вам хочу показати, що наявність двох державних мов не означає, що люди живуть у мирі, злагоді і прекрасно розуміють один одного. двомовність є розділяючим фактором, а у нашій країні і так забагато розподілу між сходом/заходом і у політчих питаннях, і у бачені майбутнього країни, і ще безліч спірних речей типу нато. додайте ще другу державну і в результаті матимемо дві країни. і у приклад візьмемо сша, скількі різних націй проживає? дехто все життя говорить на рідній мові. там можна ввести і іспанську і французьку і китайську, але державна мова - англійська, це закріплено конституцією і це поважають. і ніхто це не обговорює. і доречі і на сході і на заході людей більше хвилюють соц.захіст і рівень зарплатні. повторююсь мовне питання - спекуляції політиків перед виборами.
 

AJAX

Не москаль!
Користувач
Реєстрація
22.06.06
Повідомлення
23
Репутація
0
Luka сказав(ла):
В Израиле два государственных языка - иврит и арабский. В школах, помимо этих двух языков, изучают ещё английский. Кроме того, в стране широко распространены русский, идиш (на нем говорят преимущественно пожилые люди), немецкий, французский, польский и венгерский.
шо шо но на жидах я прикладу ше не бачив.
Luka сказав(ла):
Этот список можно продолжать. Так что не говори того, чего не знаешь.
шановний не кіпятіться.ви хочаб задумувалися шо за цю землю помирали наші діди починаючи від часів Хмельницького і кінчаючи другою світовою і я не думаю шо вони боролися за другу мову російську як державну.
це просто в нашій країні влада така якби така як в прибалтиці то булоби все по іншому,і мова булаби одна і рускаязичноє населеніє сиділоби тихенько.а нажаль в нас такого нема.
 

Luka

Користувач
Реєстрація
21.11.06
Повідомлення
127
Репутація
0
шо шо но на жидах я прикладу ше не бачив.
Без коментариев!!!:)

шановний не кіпятіться.ви хочаб задумувалися шо за цю землю помирали наші діди починаючи від часів Хмельницького і кінчаючи другою світовою і я не думаю шо вони боролися за другу мову російську як державну.
це просто в нашій країні влада така якби така як в прибалтиці то булоби все по іншому,і мова булаби одна і рускаязичноє населеніє сиділоби тихенько.а нажаль в нас такого нема.
Я знаю историю Украины и уважаю её. В борьбе за независимость наши предки воевали не только с Россией, но и с Польшей, Германией, Турцией и т. д. Так что по твоим суждениям мы должны, как минимум, пол мира ненавидеть.

добавлено через 4 минуты
TALIKA, я не за то,чтоб русский язык сделали вторым государственным.
 
B

BEN LADEN

Luka сказав(ла):
я не за то,чтоб русский язык сделали вторым государственным.
Дк... про шо ж ти говориш тоді? Вроді ти тут за це тікишо виступав і казав шо це добре коли 2 державних мови... так шо визначся, а не бігай туда-сюда (я "за"...я "проти")
Luka сказав(ла):
Так что по твоим суждениям мы должны, как минимум, пол мира ненавидеть.
Не нінавідіть, а не робити німецьку, польську чи турецьку мови державними...
 

Luka

Користувач
Реєстрація
21.11.06
Повідомлення
127
Репутація
0
Читай внимательней! Я не за второй гос. русский язык. Я за нормальное отношение к нему и к людям, говорящим на нем. И аналогичное отношение с другой стороны.
 

PATRICK

Користувач
Реєстрація
21.03.06
Повідомлення
383
Репутація
0
Luka сказав(ла):
Я за нормальное отношение к нему и к людям, говорящим на нем. И аналогичное отношение с другой стороны.
скажи-но, а хто знав про "мовне питання" до виборів??? хто надавав вагомого значення мові??? ніхто!
тому, що нікого (поправте мене, якщо помиляюсь) не хвилює мовність. Завдяки вмілим майстрам маніпуляції свідомості маємо розділ держави по мовній ознаці... прикро... прикро, що за такі дії (мовні питання, питання поділу на гатунок, питання поділу на "західняків" і "східняків") НІХТО не відповідає

Справа почалася ще за часів СРСР. навмисне відпрацьовувалися моменти "співдружності" націй. служити в армію ходили зазвичай в місцевину далеку від домівки, на роботу посилали як завжди подалі від родичів, в командировки теж дорога неблизька... от і виявилося: змішуючи народ, змішуючи кров (хоча кров людська - не водиця!!!) змішуючи культури, змішуючи людей, система добилася того, що всі виявилися пов"язані один з одним.
ніякий донеччанин не піде з вилами на росію, бо там живуть його родичі, близькі, знайомі!!!
сталося як і бажалося (як все в союзі) -- хоч безобразно, зате однообразно
звідси і "наш адрєс нє дом і нє уліца, наш адрєс савєцкій саюс", звідси і такі зомбовані пісеньки "нє нада пєчаліца, вся жись впєрєді, надєйся і жді"......................................

пробачте, що трохи заоффтопив, проте вважаю, що мовне питання ще рано відкривати. народ не оклигав від розвалу союзу як йому на голову впало все, що тримала система. звідси і весь головний біль.
І в якого політика PR-менеджер вправніший, той і править масами...

отож думате головою перш ніж робить висновок!!!
 

Luka

Користувач
Реєстрація
21.11.06
Повідомлення
127
Репутація
0
Объясняю ещё раз! Читай внимательно ответы!!! А проголосовала моя девушка без моего ведома. Если можно было бы как-то переместить мой голос, я бы это сделал. Так что мой выбор: "кому это нада..."
 
M

metallica

Luka сказав(ла):
Во Львове русскоязычного населения практически нет, они просто там не могут нормально жить.
:cool: Вчора повернулася з львова...Напротязі трьох днів чула немало російської мови і російськомовного населення, і ніхто нікому в очі не тикав, що ти типу кацап, забирайся звідси. Знайомий, в котрого довелося проживати, теж розмовляє російською і ніхто його ше не побив...Незнаю, пане, в якому ВИ Львові були...:cool:
 

wlame

Користувач
Реєстрація
05.03.07
Повідомлення
13
Репутація
0
Luka сказав(ла):
Мой друг зашел в магазин и говорит: "Дайте мне вон той воды...". Ему ответили,мол Пішов звідси,москаль проклятий!
мой знакомый по-русски попросил хлеба во-Львове... продавщица проигнорировала, на второй запрос - сказала "я вас не розумію", тогда он ПО-РУССКИ обматерил ее так что она чисто-интуитивно поняла что он имел ввиду... и он ушел, переспросивши "а таке зрозуміло?".

добавлено через 5 минут
metallica сказав(ла):
Напротязі трьох днів чула немало російської мови і російськомовного населення
только вчера вернулся со свадьбы - сторона мужа ВСЯ родом со Львова, при том, что ВСЕ говорят по-русски... ну, скорее всего, конечно, не коренные Львовяне, но все-таки Русскоязычного населения там тоже хватает...

Кстати, кто встречал когда-нибуть ситуацию, когда в России было такое отношение к Украинцам, как вот здесь опысывается с нашей стороны....
(Донецк не в счет - они хоть и Русскоязычные - но менталитет тот-же - Украинский)
 
A

ama Loca

wlame,в России хатчиков хватает, так что им не до нас))
 

AJAX

Не москаль!
Користувач
Реєстрація
22.06.06
Повідомлення
23
Репутація
0
wlame сказав(ла):
Кстати, кто встречал когда-нибуть ситуацию, когда в России было такое отношение к Украинцам
я думаю якщо ти по Українськи звернешся до когось десь так під омском то тебе також не зрозуміють.
wlame сказав(ла):
он ПО-РУССКИ обматерил ее так что она чисто-интуитивно поняла что он имел ввиду... и он ушел, переспросивши "а таке зрозуміло?".
цим все сказано про вихованість твого товариша
 

wlame

Користувач
Реєстрація
05.03.07
Повідомлення
13
Репутація
0
AJAX сказав(ла):
цим все сказано про вихованість твого товариша
"Знакомый" - читай выше.
Согласен - резвый парень. И не всегда культурный.
 

AJAX

Не москаль!
Користувач
Реєстрація
22.06.06
Повідомлення
23
Репутація
0
а ви помічали як ваші друзі звертаються
wlame сказав(ла):
Сообщение от Luka
Мой друг зашел в магазин и говорит: "Дайте мне вон той воды...".
може треба було сказати чарівне слово?
wlame сказав(ла):
мой знакомый по-русски попросил хлеба во-Львове...
ви шо як убогі просите ви вибачайте бо складається таке враження шо в магазин залітає молодий чоловік і в наказовому порядку вимагає хліб.
незнаю чи зі мною погодяться але я думаю може вам вже досить нити власники "могучего" ви кажете вас пригнічують і не поважають,якшо хочете поваги то її треба спершу заслужити,а обматюковуючи продавщиць ви цього не заслуговуєте!
 
L

Lex

BRaven сказав(ла):
Брехня і неправда. Російськомовних там так само повно як і у Києві, навіть можна сказати - більша половина. Але навіть вони більш національносвідомі ніж ... дехто ...
Это истинная правда. Сам недавно со Львова вернулся. И был шокированый когда услышал русский язык в центре города, на окраинах. Раньше воспринимал Львов со всем по-другому. У меня глаза были квадратные, когда бабушка на месте начала мне разсказывать как добраться к улице Степана Бандери. Сегодня я снял с себя розовые очки, которые на меня надела политика, сми, манипулируя сознаниям. Об этом Мака еще на форуме писал.Во Львове есть достаточно русскоязычных украинцев и живут они там в полне нормально.
Сам же я против второго государственного языка в нашей стране. Этот лозунг начинают поднимать только тогда, когда начинает стартовать предвыборная компания. И по-моему мнению, это неудачный полититический лозунг, так же как и "Ми скасуэмо депутатську недоторканність" от НУ-НС.
 

jolie

Користувач
Реєстрація
10.06.07
Повідомлення
68
Репутація
0
Вік
36
Lex сказав(ла):
Сам недавно со Львова вернулся. И был шокированый когда услышал русский язык в центре города
Два года назад, как только поступила во Львов, сама стала свидетелем того, что половина населения либо говорят по-русски или же на украинском с употреблением таких слов как «прошу», «пані» и т.д.
 

AJAX

Не москаль!
Користувач
Реєстрація
22.06.06
Повідомлення
23
Репутація
0
вибачте но ви Львів описали як другу калиму
jolie сказав(ла):
что половина населения либо говорят по-русски
в мене серце кровю обмивається коли я таке чую.
 

caesar

Користувач
Реєстрація
02.07.07
Повідомлення
29
Репутація
0
Російська мова не може бути в Україні другою державною і на це є одна причина. Можна скільки хоч приводити приклади дво-, три- або багатомовних країн:
В Канаде два государственных языка (английский и французский).
В Германии государственный - немецкий ("хохдойч"), обладающий целым рядом региональных диалектов. Широко распространен английский, французский употребляется в Саарланде. На севере Шлезвиг-Гольштейна говорят на датском.
В Новой Зеландии в качестве государственных используются английский и маори.
В Израиле два государственных языка - иврит и арабский. В школах, помимо этих двух языков, изучают ещё английский. Кроме того, в стране широко распространены русский, идиш (на нем говорят преимущественно пожилые люди), немецкий, французский, польский и венгерский.
- цитата від Luk'и
Але чомусь всі упускають найважливіші аспекти:
-Швейцарія та Канада: Хоч хтось коли-небудь бачив (точніше чув) швейцарську чи канадську мову; от вони й використовують "чужі" мови.
-Німеччина: Не плутайте поняття діалект та мова. Порівняйте нашу мову з говіркою гуцулів, закарпатців - але ж вони спілкуються українською просто на своєрідному діалекті. В німеччині лише одна офіційна мова - німецька.
-Нова зеландія: Без англійців не було б навіть такої держави як Нова Зеландія. Вони її засновники, а племя маорі - це корінні жителі.
-Ізраїль: іврит і ідіш - національні мови євреїв. А так як єврейські племена належать до арабських (хос євреї і воюють з арабами, проте вони найбілижчі родичі) і то й не дивно, що арабська - державна. А про те, що там вчуть англійську: в нас теж вчать англійську, французьку, німецьку. Про поширення російської, польської та ін. мов можна сказати наступне: 1/2 населення Ізраїлю - іммігранти з інших країн (передусім з колишнього СРСР).

А у нас українці є титульною нацією нашої держави. Українці - це і коріне населення і засновники держави. У нас є своя українська мова, своя писемність. Навіщо нам інша. А москалі - лише гнобителі і оккупанти (з 1654 року) нашої держави. За що ж тоді приймати російську другою державною?! Забагато честі!

Друге питання, що тут активно обговорюються про Львів і комфортне проживання там "русских".
Мій одногрупник вже 17 років живе в Львові (зараз йому 20) і я жодного разу не чув від нього українського слова, я навіть починаю думати, що він української взагалі не знає. Це звичайно прикро, але підтверджує, що ніякої дискримінації російськомовного населення немає
А моя подруга з Одеси принципово не розмовляє українською. Що треба ще казати?
 

троЙ

краб
Користувач
Реєстрація
31.07.06
Повідомлення
89
Репутація
0
caesar сказав(ла):
А москалі - лише гнобителі і оккупанти (з 1654 року) нашої держави.
Аналогично англичане и французы являются "гнобителями и оккупантами" ряда стран Океании и Африки (которые ранее были ихними колониями и т.п.)... Так ведь получается? Только вот в этих самых странах английский и французский являются государственными языками...
Хотя я лично против русского, как второго официального (хоть и общаюсь в основном именно на русском). Просто зная нашу страну, лучше от этого не станет точно... Русский язык у нас в стране никто по большому счёту не угнетает (некоторые очень патриотично настроенные обитатели форума не в счёт), общаться на нём можно спокойно, ну вот и замечательно. Общайтесь на здоровье, а статус это такое...
 

caesar

Користувач
Реєстрація
02.07.07
Повідомлення
29
Репутація
0
troJ,
Дійсно моя аргументація стосовно Нової Зеландії дещо неповна. Буду виправлятися.
По-перше. Чи відомо тобі (і всім іншим), що переселенці з Європи там складають 87% населення. Чи може в країні, 9/10 населення якої розмовляють англійською, не бути державною ианглійська?
По-друге. Англійці дійсно були загарбниками і колоністами, але - хай вибачать мене всі захисники національних меншин і малих народностей Полінезії - що було б зараз з маорі? Я скажу що: вони б спилися, острови Нової Зеландії були б постійним епіцентром голоду та міжплемінних війн, епіцентром канібалізму (адже Кука з'їли саме маорі) і вкінці-кінців вимерли б або продали всі землі європейцям чи американцям. Звідки такі судження? А подивіться на вимирання австралійських аборигенів навіть при соціальній підтримці уряду. А ми втратили б одну з найрозвиненіших країн світу, не мали б ядерної фізики (з Нової Зеландії був Резерфорд), команди МакЛарен в Формулі один, пластикових шприців (Колiн Мурдок).

А що для України зробили росіяни? Знищили одну з перших демократичних держав (Козацька держава), що навіть мала свою Конституцію (дуже прогресивну як на той час) - Конституція Пилипа Орлика 1710 року. Разом з німкенею Софіею Фредерікою-Августою Ангальт-Цербстською (Катерина II) знищили козацтво та закріпачили український народ. Були ще Емський та Валуєвський циркуляри. Потім прийшли комуністи і знищили заможне селянство, розграбували національні багатства та культурні памятки, знищилимільйони українців в роки Голодомору та Репресій... Цей список можна продовжувати і далі.

P.S. І зараз Росія не може позбутися бредової думки, що Україна - її колонія. Надіюсь що Росія втратила нас і наші землі назавжди.

P.P.S. Прошу вибачення за те, що багато тексту можливо й не по темі.