Піст перед Пасхою

  • Автор теми __F_L_A_S_H__
  • Дата створення
F

__F_L_A_S_H__

Розкажіть свою думку про "піст", і чи ви його дотримуєтеся...
Наприклад, для мене піст - це спосіб привести свій організм в хороший стан, і духовно очиститися.
 
K

keeway

__F_L_A_S_H__,

Я ще ніразу не постив треба попробувать.
 

sonic

злий вуйко
Адміністратор
Реєстрація
31.08.06
Повідомлення
404
Репутація
56
__F_L_A_S_H__ сказав(ла):
Розкажіть свою думку про "піст", і чи ви його дотримуєтеся...
не дотримуюсь.
__F_L_A_S_H__ сказав(ла):
Наприклад, для мене піст - це спосіб привести свій організм в хороший стан, і духовно очиститися.
які гучні слова..і що саме тоді ти робиш в піст на цьому форумі..явно духовно очиститись ти ту не зможеш..

P.S. тему мона ф топку так як окрім флейма і флуду більш нічого не буде.
 
F

__F_L_A_S_H__

sonic сказав(ла):
не дотримуюсь.

які гучні слова..і що саме тоді ти робиш в піст на цьому форумі..явно духовно очиститись ти ту не зможеш..

P.S. тему мона ф топку так як окрім флейма і флуду більш нічого не буде.
ти не правильно мене зрозумів.Я ж не монах що повинен весь день молитви читати і більш ні прощо не думати.Духовно очиститися - це намагатися не грішити...
 

MeV

Користувач
Реєстрація
08.01.07
Повідомлення
61
Репутація
0
Вік
32
а роскаж1ть будь-ласка..що можна а що неможна їсти в піст... я взагалі незнаю нічого))хотілось би хоч раз спробувати попостити=)
 
F

__F_L_A_S_H__

добавлено через 36 секунд
MeV сказав(ла):
а роскаж1ть будь-ласка..що можна а що неможна їсти в піст... я взагалі незнаю нічого))хотілось би хоч раз спробувати попостити=)
Переважно під час посту споживають овочі і фрукти.Нічого м'ясного і жирного їсти не можна...:) :)
 

B_DaviS

Користувач
Реєстрація
26.06.07
Повідомлення
205
Репутація
1
__F_L_A_S_H__ сказав(ла):
Розкажіть свою думку про "піст", і чи ви його дотримуєтеся...
Я дотримуюсь,я знаю одне...як для мене піст..це змога очистити свій організм..за весь рік...
MeV сказав(ла):
а роскаж1ть будь-ласка..що можна а що неможна їсти в піст... я взагалі незнаю нічого
Все,що дає тварина ...тобто мясо,молоко,сметана,творог...все що готується з цих продуктів заборонено! Дозволяється риба,овочі...картошка і т.д.)...Все, що дає земля...
 

sonic

злий вуйко
Адміністратор
Реєстрація
31.08.06
Повідомлення
404
Репутація
56
__F_L_A_S_H__ сказав(ла):
Духовно очиститися - це намагатися не грішити...
йомайо та все своє життя духовно очищаюсь чеслово намагаюсь не грішити, але блін не завжди виходить...не путай святе з грішним намагатись не грішити і духовно очищатись то є 2 великі різниці..
 
S

SilentKiller

__F_L_A_S_H__ сказав(ла):
Розкажіть свою думку про "піст", і чи ви його дотримуєтеся...
Нет. По моему только желудок испортишь... как можно мясо не есть? оно ж такое вкусненькое : ))) И пиво без рыбки тоже не тот эффект : )
 

zZzara

Ведьмочка :)<br>Модератор
Користувач
Реєстрація
23.05.06
Повідомлення
478
Репутація
0
Существовали разные традиции соблюдения поста. Однако есть и общепринятая в православной церкви в настоящее время практика Великого поста, которая предписывает воздерживаться от пищи животного происхождения, под которой понимается мясо зверей, птиц и рыб. Остаются овощи, фрукты, крупы, орехи, мёд и вся остальная растительная пища. Это требования строгого поста: Великий пост считается строгим (есть ещё и нестрогие, например, Петровский, во время которых рыба не возбраняется).

Употребляя пищу животного происхождения, мы как бы едим себе подобных, проявляя свою земную природу, плотское начало в себе. Пост же в символическом плане связан с ветхозаветным повествованием о жизни до грехопадения. В земном раю люди не употребляли зверей, ведь первозданная природа не знала самоуничтожения. В этом смысле отказ от пищи животного происхождения очищает нас и возвышает человеческую природу.

В православной традиции, помимо отказа от пищи животного происхождения, существует и другой вид самоограничения – «кушай недосыта». Это значит, что церковь не приветствует чревоугодие во время поста: до отказа набив желудок растительной пищей, мы вряд ли приблизимся к Богу. Человек должен контролировать себя, разумно оценивать ту меру пищи, которая не помешает его покаянию и молитвам.

Строго говоря, пост продолжается сорок дней. Вы спросите: как же сорок, когда семь недель, значит должно быть сорок девять? На самом деле не семь недель, а шесть без двух дней.
В конце шестой недели отмечается Суббота Праведного Лазаря и Вербное воскресенье – они не относятся к Великому посту. В Лазареву субботу дозволяется покушать икру, а в Вербное воскресенье – и рыбу.

Смысл поста – отнюдь не в том, чтобы исключить из рациона вообще любую молекулу животного происхождения. Не стоит доводить до абсурда. В целом, мы понимаем, что мясо и молоко – это непостный продукт, а хлеб – постный. Если мы ограничимся подобными общими категориями, этого будет достаточно, чтобы следовать самой идее воздержания. Исключаем непостные продукты, а постные едим умеренно. Ведь смысл поста – отнюдь не в том, чтобы себя заморить физически; пост – не самоцель, а средство духовного очищения.
 

HardCore

Користувач
Реєстрація
18.12.06
Повідомлення
174
Репутація
0
мне на пост наплевать так же, как и на бомжа Васю с ж/д вокзала... *NO*
 

.табуретка

химерна ^^
Користувач
Реєстрація
16.02.07
Повідомлення
46
Репутація
0
Alla сказав(ла):
Дозволяється риба,овочі...картошка і т.д.)...Все, що дає земля...
Риба хіба від землі?;)
Саме основне,що не можна їсти,то це м"ясо,риба і молочні продукти.(в мене тільки бабушкі постять)
 

vk713

Користувач
Реєстрація
23.01.08
Повідомлення
270
Репутація
3
zZzara сказав(ла):
Строго говоря, пост продолжается сорок дней. Вы спросите: как же сорок, когда семь недель, значит должно быть сорок девять? На самом деле не семь недель, а шесть без двух дней.
В конце шестой недели отмечается Суббота Праведного Лазаря и Вербное воскресенье – они не относятся к Великому посту. В Лазареву субботу дозволяется покушать икру, а в Вербное воскресенье – и рыбу.
Загальний строк посту = 40 днів посту + страстний тиждень.
Не в "Субботу Праведного Лазаря" можна їсти рибу, а на Благовіщення -
7 квітня. А більш строгий піст передбачає невживання олії в понеділок,
середу, п'ятницю. До речі - алкоголь теж забороняється.
 

B_DaviS

Користувач
Реєстрація
26.06.07
Повідомлення
205
Репутація
1
motor,
Рибу можна їсти...я перечислила взагалі продукти...
 

B_DaviS

Користувач
Реєстрація
26.06.07
Повідомлення
205
Репутація
1
motor,
Вже слова від зЗзари не правіильні...і на скільки я знаю рибу можна їсти..

vk713 сказав(ла):
Не в "Субботу Праведного Лазаря" можна їсти рибу, а на Благовіщення -
7 квітня.



keeway сказав(ла):
На цей піст що зараз рибу їсти неможна.
???...З чого взяв?...давай якісь докази...щось я вже сама запуталась...є факти?
 

DjFuflik

Користувач
Реєстрація
19.06.07
Повідомлення
47
Репутація
0
Вік
33
Alla,
Сходи в церкву і розпитай в батюшкі, він тобі все розповість!

А в строгій піст, тобто в той що зараз, рибу їсти НЕможна!
 

vk713

Користувач
Реєстрація
23.01.08
Повідомлення
270
Репутація
3
Alla сказав(ла):
ибу можна їсти...я перечислила взагалі продукти...
keeway сказав(ла):
На цей піст що зараз рибу їсти неможна.
motor сказав(ла):
Ну не знаю ,я чогось думала що не можна
Alla сказав(ла):
motor,
Вже слова від зЗзари не правіильні...і на скільки я знаю рибу можна їсти..
zZzara сказала майже правильно (або ви не зрозуміли): рибу можна
їсти лише 7квітня (Благовіщення) і на Вербну Неділю (неділя перед пасхою).