Почалося. БІЗНЕС ПІД ПРЕСОМ.

kredit_s

Користувач
Реєстрація
18.12.09
Повідомлення
998
Репутація
9
Нежный ветер сказав(ла):
А почему предприниматель выплачивая з\п в конверте не думает
а тому

Чому в Україні невигідно платити офіційну зарплату

Щоб виплатити на руки 1 гривню заробітної плати, роботодавець повинен врахувати її в ціні товару, або послуги щонайменше як 2,13 гривні. І це лише на базовому рівні, не враховуючи акцизів, митних зборів і різних інших податків!
Малюнок Більжо


Н
априкінці липня на офіційній веб-сторінці Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва було розміщено оновлений законопроект про спрощену систему оподаткування.

Сам законопроект викликає безліч запитань.

Найбільш одіозною нормою може стати узаконення єдиних правил нарахування внесків до солідарної системи Пенсійного фонду, як для загальної системи оподаткування так і для спрощеної системи оподаткування.

Той самий підхід мав місце і у проекті Податкового кодексу, який хоча і пройшов перше читання у Верховній Роді, все ж під тиском громадськості був відправлений на всенародне обговорення.

Глибоку стурбованість бізнесу можна пояснити наступними міркуваннями.

Економіка України страждає значним, системним перекосом у сфері державного регулювання функціонування найманої праці. Для виплати кожної гривні заробітної плати роботодавець повинен врахувати в ціні товару, або послуги ще й податкові та соціальні зобов'язання, які слід виконати у зв'язку з її виплатою на руки в очищеному вигляді.

Тобто, для виплати найманому працівникові однієї гривні чистої зарплати її слід врахувати як (1/0,8)*1,42*1,2)=2,13 гривень.

Послідовність цифр ((1/0,8)*1,42*1,2)=2,13 є ілюстрацією коефіцієнтного ряду зміни вартості однієї гривні оплати легальної праці, яку роботодавець "закладає" в ціну.

Тут "1" - вказана легальна ("неконвертована") гривня оплати праці, яка повинна потрапити в кишеню найманого працівника і яка забезпечить його платоспроможний попит.

Діленням її на "0,8" ми закладаємо збільшення її вартості в ціні товару (послуги) на 20%: 15% - податок з доходів фізосіб, 5% - округлено інші утримання з зарплати на ФСС.

Вираз у перших дужках - зарплата, нарахована роботодавцем в "наряд" чи у відомість оплати праці . Коефіцієнт "1,42" - оціночне (коефіцієнтом) збільшення нарахованої зарплати на суму нарахувань у солідарні системи Пенсійного фонду (33,2%) та інших ФСС.

Таким чином можна вийти на "собівартість праці" для роботодавця. Коефіцієнт "1,2" збільшує цю "собівартість" на 20% ПДВ, щоб вийти на відпускну вартість тієї частини загальної вартості товарів (послуг), яка пов'язана з виплатою заробітної плати роботодавцем.

Якщо навіть роботодавець не є платником ПДВ, то він його все рівно сплачує, проте - не відшкодовує.

Таким чином, щоб виплатити на руки 1 гривню заробітної плати, роботодавець повинен врахувати її в ціні товару, або послуги щонайменше як 2,13 гривні.

Цей вираз правильний для всіх рівнів заробітної плати, яка не перевищує 10035 гривень, коли вже перестають нараховуватися внески до ФСС.

До того часу, поки середня заробітна плата по Україні не досягла граничної для цих нарахувань величини, вказаним виразом описується статистично значуща множина.

Вираз описує приріст вартості найманої праці для загальної системи оподаткування та тієї частини спрощеної системи, яка нараховує соціальні внески всупереч конституційному застереженню перехідних положень Конституції щодо таких Указів Президента, яким, зокрема, і є Указ №727/98.

Щоб встановити "фіскальну" різницю, треба від результату відняти початкову величину: 2,13-1,0= 1,13 гривні.

Проте, виплатою заробітної плати у грошовій формі цикл відтворення праці не завершується. Це вібувається шляхом споживання працівниками необхідних їм товарів та послуг. При цьому, коли згадана гривня легальної, вже "очищеної" зарплати вийде на ринок споживання, то з неї через механізм ПДВ держава вилучить ще 17 копійок.

Отже, сума податків та соціальних внесків, що припадають на 1 гривню платоспроможного попиту, сформованого від легальної зарплати, складе 1,57 гривень.

І це лише на базовому рівні, не враховуючи акцизів, митних зборів і різних інших податків!

Тобто, людина, яка не п'є, не курить, не купує предметів розкоші і навіть не їздить на транспорті, все одно не має шансів "доробитися" своєю легальною найманою працею.

Вказане співвідношення формується, зокрема, під впливом нарахувань внесків у соціальні фонди - перш за все - у Пенсійний, від заробітної плати найманих працівників.

Особливістю цього способу нарахування внесків є те, що, якщо працівник до пенсії не доживе, або недовго нею покористується, то ці кошти для його родини будуть втрачені, а майбутню вартість цих активів родина втрачає гарантовано за будь-яких обставин.

Це є усуспільненням третини результатів праці особи, а точніше - "загальним казаном", в який потрапляє третина свідомого життя і праці майже кожного з громадян України.

Згідно оприлюднених результатів досліджень Інституту демографії НАН України, 60% 20-літних українців не доживуть до пенсії. Навіть за тієї тривалості пенсійного віку, яка діє сьогодні, не кажучи вже про її збільшення!

Вказане вище співвідношення виставляє легальну найману працю, як економічний ресурс за межі економічної доцільності, оскільки витримати його в легальному полі є неможливим.

Легальна наймана праця не лише не створює достатніх фінансових джерел для обслуговування поточних зобов'язань, а й вимагає для цього наявності сторонніх джерел фінансування.

Як видно із самого співвідношення, замість наповнення сімейних бюджетів родин в Україні та зведеного державного бюджету, реалізована легальна наймана праця їх спустошує. До того ж в економічному обороті створюється конкуренція, на кого "перепхати" дефіцит.

Ця структурна диспропорція міститься в усіх без винятку цінах і тарифах, тому борги як сімейних бюджетів, так і зведеного державного бюджету неминуче наростатимуть, а протидія цьому з боку уряду неминуче призводитиме до здешевлення національних грошей.

Останнє підняття цін і тарифів - лише зайве цьому підтвердження.

Для усунення з економіки держави вказаної диспропорції варто терміново змінити структуру податкового та соціального навантаження на заробітну плату в масштабі якщо не всієї економіки України, то хоча б її значної частини, і цим дати можливість запрацювати наявному власному економічному ресурсу - найманій праці.

Цього можливо досягти шляхом перенесення бази нарахування соціальних внесків, перш за все - пенсійних, з заробітної плати на виручку від продаж.

Цей підхід вже був реалізований в Указі Президента №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" і зарекомендував себе з хорошої сторони.

Він призводить до того, що для виплати найманому працівникові однієї гривні чистої зарплати вона повинна бути врахована в ціні товару як (1/0,8)*1,0*1,06*1,2)=1,59 гривень.

"Модифікований" вираз описує приріст вартості найманої праці на умовах регулювання, запроваджених Указом Президента №727/98 для спрощеної системи оподаткування ще до його спотворення Законом №1058 в частині регулювання окремих питань функціонування СПД на спрощеній системі.

Нагадаю, Указом база нарахування внесків у ФСС (в тому числі - до пенсійного фонду) переносилася з зарплати на виручку шляхом встановлення часток розподілу єдиного податку.

Внаслідок цього коефіцієнт "1,42" з попереднього виразу перетворюється на "1,0" в "модифікованому", а наступний за ним коефіцієнт "1,06" відображає збільшення вказаних елементів вартості з урахуванням меншої зі ставок єдиного податку (6%, а не 10%).

В оновленому законопроекті пропонується саме ця величина. Наступний коефіцієнт "1,2" в цьому виразі - це теж саме, що й у попередньому: ПДВ.

А додавши 17 копійок, які вилучаються з гривні зарплати через механізм ПДВ при споживанні, отримаємо 1,76 гривні.

Тобто, сума податків та соціальних внесків, що припадають на одну гривню платоспроможного попиту, сформованого від легальної зарплати, при цьому підході складе 0,76 гривень.

Тут чітко спостерігається наявність реального джерела фінансування усіх поточних зобов'язань перед бюджетами та фондами, а крім того - для нагромадження у сімейних бюджетах.

Більшого навряд чи вдасться досягти шляхом реформування лише спрощеної системи оподаткування суб'єктів малого підприємництва. Але є можливість у Законі про спрощену систему чи в Податковому кодексі поширити ці умови на велику кількість таких суб'єктів.

Наприклад, привести вимоги до спрощеної системи у відповідність з законодавчо встановленими критеріям малого підприємництва: річний обсяг виручки - до 70 мільйонів гривень, а чисельність персоналу - до 50 осіб.

І це б могло дати таким суб'єктам можливість вибору, яку з пропонованих систем застосовувати: загальну чи спрощену, керуючись особливостями свого конкретного бізнесу, структури вартості реалізованих товарів чи послуг.

При цьому зведений бюджет держави, її соціальні фонди гарантовано не постраждають. Про це свідчить оціночний аналіз ефективності юридичних осіб спрощеної системи оподаткування щодо наповнення ними фондів соціального страхування, в тому числі й Пенсійного.

http://www.epravda.com.ua/publications/2010/08/6/244138/

Лише цей шлях може зняти існуюче соціальне напруження і дати необхідні час і кошти на проведення поглиблених економічних реформ в Україні.

Володимир Щербина, підприємець, економіст

добавлено через 3 минуты
вже зараз наскільки володію інформацією багато чп закриваються, інші просто підуть в тінь...
 

aristotel

Користувач
Реєстрація
13.11.09
Повідомлення
142
Репутація
1
Звісно, сидячи у шкіряному кріслі вони не рахують тих 79 копійок...

Як бачимо усіх неплатоспроможних заганяють у рабство в прямому сенсі цього слова. Якщо підручники з історії не брешуть, наші пращури це вже проходили. Тут може бути два найбільш ймовірні варіанти розвитку подій: 1)більшість опустивши голову піде у кріпаки (сьогодні вже таке спостерігається), чатина піде в тінь, а це посилить процвітаючу корупцію, соц. невдоволення і т.д. Що згодом вильється у національно-визвольну війну; 2)не повторюючи помилок, люди перестануть платити в "спільний казан", а самі будуть працювати для себе і забезпечать соціальний захист самі без будь-яких бюджетів. Це шлях натурального господарства. Звісно будуть спочатку формуватись осередки таких господарств, які згодом встановлять торгові звязки і обєднаються в глобальну систему.
 

aristotel

Користувач
Реєстрація
13.11.09
Повідомлення
142
Репутація
1
Доречі натрапив на документальне кіно, яке не призначене для массового перегляду по тб, в якому немає явного натяку на сучасні події в Україні, але свідомі люди зрозуміють звязок того, що відбувається з нами сьогодні з тими, хто безпосередньо впливає на розподіл влади.
(для нетерплячих пропоную переглянути з13-по14 хвилини відео)
 

Spoch

Користувач
Реєстрація
18.03.06
Повідомлення
849
Репутація
57
Вік
46
Ці люди ЗАРАЗ здобувають нам свободу. А що ж МИ - спимо?! Приєднаймося до реального опору диктатурі!

Що потрібно диктатурі, аби уникнути організованого масового опору? Знищити бізнес! Бо люди, які отримають їжу з рук державних чиновників – 100% підконтрольні. Як в СРСР та в Півн.Кореї. Голодомору не випадково передувало згортання НЕПу! Якщо ми не захистимо український бізнес (не тільки від Податкового кодексу – це тільки один з шляхів знищення бізнесу), шансів на перемогу в нас не буде, допоки не розвалиться патрон і хазяїн януковичів – східна сусідня держава. А коли це буде, скільки крові ця держава з нас вип»є вчергове, якою залишиться Україна після цього чергового сеансу канібалізму? Дуже багаті це вже порозуміли і вирішили, що чекати – нема чого. Точка неповернення – під нами.

Заходжу на ДД, аби подивитися на відгуки щодо безстрокової акції опору, яку розпочали в Києві 4 листопаду підприємці, які з»їхалися зо всіх кутків України – там далеко не тільки кияни. І бачу одиноку статтю шановного пана abase: «День гніву приватних підприємців». http://durdom.in.ua/uk/main/article/article_id/7417.phtml
Не порозуміло, чому «день», коли це – безстрокова акція. Але стаття, НМД, вельми добра і заслуговує на всіляку увагу форумчан. Шановний автор – єдиний, хто звернув увагу пансьтва на цю надважливу подію. Дуже можливо, що це - довгоочікуванний початок продовження національно-демократичної революції 2004-05 років - Помаранчевої революції. І що ж шановні форумчани? – аж 21 коментар за добу! Передостаннє місце… Може, просто всі кинулися писати ІМХи на цю тему? Ні! Жодній іншій статті на цю тему!... Як це, панове – невже, вам це не цікаве? А що ж тоді вам цікаве? Кросворди (вибачте!)?

Ось інформація про цей розпочаток опору з координатами оргкомітету:
http://svetiteni.com.ua/ru/article/politics/1965/
http://svetiteni.com.ua/ru/article/svetpass2010/1956/
http://www.unian.net/ukr/news/news-404740.html

Люди їдуть до Києва, залишивши свої малі та середні бізнеси, бо порозуміли, що далі терпіти не припустимо. Тобто, точки кипіння досягнуто. Підприємці в Україні – це найкращий класс, найактивніші, наосвіченіші люди, які здатні до організації не тільки бізнесу. Це – ті люди, які здатні організувати Україну в сучасну европейську державу. Не дивно, що масовий опір розпочинають саме вони.

А що ж ми? Будемо дивитися по ТБ на тих, хто здобуває нам свободу та право на европейський вибір? Точніше – пропагандонські побрехеньки про них. Невже, не підтримаємо ділом? Адже, стільки красивих слів тут, на ДД, багатьма було написано про те, що спротив необхідний, от тільки – де він є, той спротив, щоб його неодмінно особисто підтримати? Аж ось, він і є – тільки підтримайте, будь ласка!

Оргкомітет всеукраїнської акції малого та середнього підприємництва звертається до громадян, мешканців Києва з закликом про підтримку акції.
Оргкомітет вважає недоцільним прийняття такого руйнівного Податкового Кодексу, що передбачає безмежну адміністративну сваволю для підприємців
1. Прийдіть під стіни Верховної Ради і підтримайте нас.
2. Контактна інформація: 050-330-86-30,
peremoha2010@gmail.com.
3.Для підтримки акції розміщуйте власні палатки в Маріїнському парку, або там вкаже оргкомітет. Матеріальна допомога теж буде корисною для загальної справи.

Якщо Ви не можете підтримати опір власною присутністю – підтримайте матеріально тих, хто це робить за Вас, або знайдіть інші засоби підтримці. Наприклад, агітуйте людей, розповсюджуйте правдиву інформацію про подію.

Згадаймо головний досвід Помаранчевої революції – Майдану – українцям притаманна солідарність і ця солідарність здатна перемогти все. Задачи революції – еврореформація України - ще не вирішені. 2005-10 роки нас багато чому навчили. Тепер тільки від нас залежить, коли Україна стане вільною і по-справжньому європейською.
Свобода та європейське життя не дається нікому як хліб-сіль. Свободу здобувають, і вже потім будують Европу. І ніхто це не зробить за нас, за кожного з нас.
Я впевнений в тому, що, через *цять років кожен з нас зможе з гордістю розказати онукам, що саме він Зробив восені 2010 року для їхньої, онуків, свободи.

http://durdom.in.ua/uk/main/article/article_id/7427.phtml
 

Кум

Користувач
Реєстрація
20.05.06
Повідомлення
346
Репутація
21
Я був там 4-го листопада. Зійшлось більше 10тис народу. З Нетішина кілька чоловік приїхало. Мало бути більше та перевізник відмовився везти через погрози, що заберуть ліцензію. Пофоткав трохи.
 

Вкладення

  • Фото300.jpg
    Фото300.jpg
    84.8 КБ · Перегляди: 32
  • Фото306.jpg
    Фото306.jpg
    102.1 КБ · Перегляди: 40
  • Фото309.jpg
    Фото309.jpg
    117.7 КБ · Перегляди: 40
  • Фото311.jpg
    Фото311.jpg
    89.7 КБ · Перегляди: 29
  • Фото3161.JPG
    Фото3161.JPG
    58.9 КБ · Перегляди: 31
  • Фото317.jpg
    Фото317.jpg
    117 КБ · Перегляди: 38
  • Фото318.jpg
    Фото318.jpg
    92 КБ · Перегляди: 27
  • Фото321.jpg
    Фото321.jpg
    134.5 КБ · Перегляди: 33
  • Фото329.jpg
    Фото329.jpg
    82.8 КБ · Перегляди: 37
  • Фото330.jpg
    Фото330.jpg
    89.2 КБ · Перегляди: 41

Кум

Користувач
Реєстрація
20.05.06
Повідомлення
346
Репутація
21
На фото:

Коли розбивали намети - підішли міліціонери і якісь в цивільному з навушниками, почали розказувати, що ми шось порушуємо. Народу не сподобалось, на них насварились і вони дозволили один намет розбити. Потім підійшов депутат Ляшко, написав на наметах що це його власність, після чого розбили ще штук 5 наметів.

футболки такі роздавали, багато в них прямо й ходили, поверх курток - холодно було дуже.

Міліції було 5 автобусів нарахували, беркут чи шо, в чорному такі
 

Вкладення

  • Фото323.jpg
    Фото323.jpg
    150.9 КБ · Перегляди: 33
  • Фото325.jpg
    Фото325.jpg
    69.5 КБ · Перегляди: 36
  • Фото324.jpg
    Фото324.jpg
    91.8 КБ · Перегляди: 32

Кум

Користувач
Реєстрація
20.05.06
Повідомлення
346
Репутація
21
Символики політичних сил не було. Крім підприємців виступали Катеринчук, Ляпіна, Гриценко, з БЮТу хтось.
В результаті прийняття податкового кодексу відклали до 16-того, започаткували безстрокову акцію протесту.
16-го листопада має бути ще більше народу. Можливо будуть заблоковані деякі вулиці в Києві й по Україні взагалі.

Отут про акцію трохи http://www.unian.net/ukr/news/news-404740.html. Що характерно, по ТБ якщо і показують, то здається ніби всього півтисячі людей зібралось, хоч насправді в десятки раз більше.
 

Нежный ветер

Заблокирован
Користувач
Реєстрація
14.08.08
Повідомлення
155
Репутація
0
В рейтинге легкости ведения бизнеса Doing Business-2011 Украина заняла 145 место
В рейтинге легкости ведения бизнеса Doing Business-2011 Украина заняла 145 место

04 ноября 2010 12:30
http://building.ua

В рейтинге легкости ведения бизнеса Doing Business-2011 Украина заняла 145 место, поднявшись на две позиции с прошлого рейтинга. Об этом говорится в рейтинге Doing Business-2011, подготовленном Всемирным банком и Международной финансовой корпорацией, сообщили в пресс-службе банка.

При этом в номинации «Открытие бизнеса» Украина заняла 118 место, поднявшись с 136 (+18), но опустилась в номинации «Закрытие бизнеса», оказавшись на 150 позиции (-5).

В рейтинге отметили существенное снижение Украиной минимальных требований к капиталу, что сильно повлияло на легкость открытия бизнеса, упрощение получения разрешений на строительство за счет внедрения национальных и местных правил, которые упростили процедуры. Кроме того, внедрение и постоянное совершенствование системы электронной подачи НДС существенно облегчили налоговые процедуры.

Первое место рейтинга занял Сингапур, последнее - Чад (183). Российская Федерация оказалась на 123 (-7), Польша на 70 (+3), Беларусь на 68 (-4), Израиль - на 29 (+1).

«Правительства во всем мире последовательно принимают меры, направленные на улучшение возможностей местных предпринимателей», - сказал и.о. директора Отдела глобальных показателей и анализа Группы организаций Всемирного банка Нил Грегори, - «Страны, в наибольшей степени пострадавшие от финансового кризиса, - особенно в Восточной Европе - в прошлом году ставили задачу проведения реформ нормативно-правового регулирования, чтобы способствовать восстановлению мелких и средних предприятий и созданию ими рабочих мест».

В ходе исследования «Ведение бизнеса» проводится анализ нормативных актов, применяемых к предприятиям в стране на протяжении всего их жизненного цикла, включая создание компании и ведение деятельности, международную торговлю, уплату налогов и ликвидацию компаний. В докладе «Ведение бизнеса» не оцениваются все аспекты ведения предпринимательской деятельности, существенные для компаний и инвесторов. Например, в нем не оцениваются безопасность, макроэкономическая стабильность, коррупция, уровень квалификации или прочность финансовых систем.

добавлено через 1 минуту
для информации:

http://russian.doingbusiness.org/data/exploreeconomies/ukraine

http://russian.doingbusiness.org/rankings
 

All_See_Glaz

Користувач
Реєстрація
11.10.10
Повідомлення
12
Репутація
1
Товаріщі підприємці наш пенсійний вас надуває. Вам нетре платити їм 300грн. Це підтверджує брєдський: "У містах, де населення до 150 000, нічого не поміняли, залишили 200 гривень." Друкуйте цю статтю і стройте бюрократів.
 

Кум

Користувач
Реєстрація
20.05.06
Повідомлення
346
Репутація
21
Та бреше все той Бродський. Якби проблема була тільки в суммі то можна було б платити.

От докладно про новації http://sprotiv.org/2010/10/11/syurp...a-pochemu-v-ukraine-budet-antinalogovyj-bunt/

Тут http://sprotiv.org/2010/11/16/razyar...ami-pod-radoj/ гарне відео, дає деяке уявлення про розмах акції протесту. Це початок, ще не всі тоді зійшлись.

Трохи моїх фоток з акції 16 листопада
 

Вкладення

  • 16лист001.JPG
    16лист001.JPG
    102.5 КБ · Перегляди: 28
  • 16лист008.JPG
    16лист008.JPG
    137.5 КБ · Перегляди: 18
  • 16лист006.JPG
    16лист006.JPG
    76.4 КБ · Перегляди: 22
  • 16лист004.JPG
    16лист004.JPG
    66.7 КБ · Перегляди: 20
  • 16лист002.JPG
    16лист002.JPG
    90.5 КБ · Перегляди: 22
  • 16лист009.JPG
    16лист009.JPG
    138 КБ · Перегляди: 17
  • 16лист011.JPG
    16лист011.JPG
    100.8 КБ · Перегляди: 23
  • 16лист014.JPG
    16лист014.JPG
    106.7 КБ · Перегляди: 19
  • 16лист016.JPG
    16лист016.JPG
    140.4 КБ · Перегляди: 21
  • 16лист017.JPG
    16лист017.JPG
    122.1 КБ · Перегляди: 23

Кум

Користувач
Реєстрація
20.05.06
Повідомлення
346
Репутація
21

Вкладення

  • 16лист018.JPG
    16лист018.JPG
    97.5 КБ · Перегляди: 31
  • 16лист020.JPG
    16лист020.JPG
    89.6 КБ · Перегляди: 31
  • 16лист022.JPG
    16лист022.JPG
    80.2 КБ · Перегляди: 38
  • 16лист023.JPG
    16лист023.JPG
    82.9 КБ · Перегляди: 37

Spoch

Користувач
Реєстрація
18.03.06
Повідомлення
849
Репутація
57
Вік
46
ВІДОЗВА

Координаційної ради Хмельницької обласної ГОТП «Край»

Третій день поспіль, в місті Хмельницькому, триває акція протесту підприємців проти грабіжницької економічної політики діючої влади.

У зв’язку із початком переслідувань правоохоронними органами організаторів акції, та з метою захисту громадських активістів від неправомірних дій, Хмельницька обласна організація

Товариство підприємців «Край» готова до радикальних кроків у відповідь.

Якщо до завтрашнього дня співробітники Хмельницького УМВС та прокуратури не залишать у спокої організаторів акції протесту, силами підприємців будуть заблоковані всі під’їзді дороги до обласного центру.

Слава Україні!

18.11.10 р. Координаційна рада ГОТП «Край»
http://www.epravda.com.ua/news/2010/11/18/256905/
 

Dreamer

root@gavno.com#
Користувач
Реєстрація
18.03.06
Повідомлення
159
Репутація
0
"А шо ви хатєлі?"
69a92aeff44116022d2c5862b842a00e.jpg


PS:> влада України - гівно, і ним буде залишатися ближайші декілька років. Nuff Said.
 

kredit_s

Користувач
Реєстрація
18.12.09
Повідомлення
998
Репутація
9
на другому майдані схоже троянд і помаранчів не буде....
 

Кум

Користувач
Реєстрація
20.05.06
Повідомлення
346
Репутація
21
Скоріше кров там буде:-(
 

kredit_s

Користувач
Реєстрація
18.12.09
Повідомлення
998
Репутація
9
Казав пан: «Кожух дам» (перДлини тижня)
В Україні є традиція: раз на 6 років, 22 листопада, кияни й гості столиці збираються на Майдані та пояснюють Віктору Федоровичу, у чому він не правий. На цей раз темою всенародного гуляння з наметами стала передвиборна обіцянка Януковича надати податкові канікули на 5 років для всього малого бізнесу. А точніше – спосіб її виконання. Тобто заява пана Президента, проголошена ним 17 листопада з приводу обурення підприємців вбивчим для них Податковим Кодексом.

Ця заява Арбітра Нації під час засідання РНБОУ стала справжньою перДлиною, навіть не тижня, а року: «Чого вони вимагають сьогодні під час розгляду Податкового кодексу? - Щоб ми залишили ті дірки, які були у законодавстві, для того, щоб не платити податки». Ось, воно яке, покращення життя вже сьогодні та податкові канікули для малого бізнесу.



Дійсно, підприємці не хочуть платити. Передусім – не хочуть наповнювати «кишенькові фонди» хабарників-податківців. Бо суть єдиного податку, який, фактично, скасовується Податковим Кодексом, полягає в тому, що цей податок сплачується за фіксованою ставкою незалежно від результатів підприємницької діяльності. Навіть, якщо підприємець «прогорів» і бізнес виявився збитковим. Але в обмін за це «єдиноподатник» не зазнає на своїй шкурі, що таке «азаровщина», бо позбавлений радості податкових перевірок. Спрощена система оподаткування – це, передусім, захист дрібного підприємця від податкової сваволі, від позапланових перевірок, від вимагання грошей податковими міліціонерами, від необхідності докладати до податкової звітності конверти з презентами інспектору. Скасувати цю систему – і бюджет взагалі перестане отримувати надходження від дрібного бізнесу, оскільки цей бізнес буде просто знищений податковими набігами.



Себе, коханого, завжди приємно цитувати. Три роки тому ми писали на «ОРД», що для державного процвітання треба, щоби народ не робив трьох речей: не дивився телевізор, не ходив на вибори й не сплачував податки.



Тож дозволимо собі розлогу цитату з того давнього опусу:



«Друже, пам’ятай, що чиновники, політики й правоохоронці поводять себе так, як їм це дозволяє народ. Тобто – ти. Якщо ж ти хочеш, щоби представник влади не нишпорив по твоїх кишенях, якщо ти прагнеш, щоби тебе поважала держава, то навчися, для початку, поважати себе сам. Себе й свої права. А для цього, насамперед, не роби трьох речей: не дивися телевізор, не сплачуй податки і не ходи на вибори.



Можеш повірити мені на слово, що українська журналістика, зокрема тележурналістика, самим своїм існуванням ставить під сумнів наявність людської гідності, як явища. Людині, яка себе поважає, нема чого дивитися в „ящику”, рівень передач якого розрахований на інтелект бабки Параски. Пам’ятаєш, друже, як на початку зими 2004-го, коли в Києві нуртувала так звана „помаранчева революція”, на сцену Майдану виперлися, прости Господи, „журналісти” з провідних телеканалів і заявили, що вони, мовляв, втомилися брехати й, взагалі, вирішили встати з колін? Ну і що, щось змінилося? Тож скажу тобі по секрету: важко встати з колін, коли морда в кориті.



Розібравшися з телевізором, поговоримо про податки.



Друже, якщо ти киянин – зазирни в Кончу-Заспу, Пущу-Водицю чи Нові Безрадичі ба навіть на Старонаводницьку вулицю, подивися, у яких хатинках живуть слуги народу. Якщо ти з провінції – поглянь лише, на якому авто приїздить на роботу прокурор твого району чи голова суду. А ще – заціни коштовності на дружині Президента, прикинь вартість годинника лідера опозиції і подумай, що все це куплено на твої гроші.



Коли кажуть, що якийсь там заступник Генпрокурора, голова Служби безпеки чи керівник президентського Секретаріату такі заможні, бо займаються бізнесом, пам’ятай, що ці пани до продуктивної праці не здатні. Вони можуть лише красти. Насамперед – з державного бюджету, який наповнюється з твоєї кишені. Тому на пропозицію сплатити податки в повному обсязі, подумки відповідай: „Обов’язково. Але можна, я буду другим – після голови Державної податкової служби України?”



Біля виборчої урни тобі також нема чого робити. Оскільки людина, яка себе поважає, не стане брати участі в ігрищах купки шахраїв. Тобі нема на що витратити вихідний день? – Тоді поприбирай у хаті, почитай книжку, побався з дитиною. Урешті-решт, займися коханням. Всі ті, за кого ти, друже, махав прапорами на майданах – „помаранчевому” в Києві чи „біло-блакитному” в Донецьку – звичайнісінькі покидьки, які тримаються біля годівниці виключно завдяки тобі. Саме ти, віддаючи за них свій голос на виборах, надаєш їм ознаку легітимності».



Янукович з прісними розповідає, що податки, бачте, мають сплачувати всі. Ну, то нехай почне з себе. Подасть приклад. І, головне, перестане смішити народ фіктивними деклараціями про свої доходи, де ледь не головним джерелом надходжень зазначена матеріальна допомога та гонорари від наукових публікацій.



Одне радує: до підприємців вже починає доходити сенс гасла, висунутого Тетяною Монтян у притаманній їй витончено-естетичній формі: «Доки не буде прозорості державних витрат — куй вам, а не податки!». Ще трохи, і найпрогресивніша частина українського суспільства закликатиме відмовитися від перегляду телепередач.



А, між тим, Міністерство внутрішніх справ готується витрачати гроші платників податків, які, за задумом авторів Податкового кодексу, мають широкою рікою потекти до державної скарбниці з нового року.



Як повідомив заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ракушняк, з січня 2011 року МВС України почне навчати своїх співробітників англійській мові за самою прогресивною методикою – шляхом відрядження в Англію та інші країни Європи коштом державного бюджету. У такий спосіб МВС сподівається розширити світогляд 38 тисячам міліціонерів та прищепити їм знання за курс середньої школи. Почнуть, треба думати, з працівників апарату Міністерства.



Ініціатива, що й не кажи, непогана. От тільки куди б відправити міністра Могильова на стажування з української мови? Бажано – років би на п’ять-шість. З конфіскацією майна.



Втім, за душевний спокій головного українського міліціонера можна не турбуватися. Покращення його життя наступило вже сьогодні – у повній відповідності з передвиборними обіцянками Арбітра Нації. Як виявилося, Віктор Янукович, вимагаючи прилюдно, щоби Могильов за два місяці опанував українську мову бодай у межах шкільної програми, лише розігрував спектакль для невибагливої публіки. Як був міністр Могильов безграмотним, так і залишився. Зате хатинку в Коктебелі побудував.



Зовсім по-іншому зійшлися зорі над головою попередника Анатолія Володимировича. У пошуках роботи тиняється колишній міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, який у перервах між відвідуваннями центру зайнятості та походами по київських пивничках роздає інтерв’ю про тяжку долю «польового командира Майдану». «Вважаю себе фахівцем у системі безпеки, підготовки законів. Маю непогані знання в галузі історії, журналістики, досвід управління, — розповів Луценко журналістам про свої доки безнадійні спроби працевлаштуватися. — Звертався в кілька фондів та інститутів із пропозицією надавати свої послуги. Чекаю відповіді».





















\"\"

Фахівець у системі безпеки й підготовки законів



Тиждень, який сплинув, у черговий раз довів, що прокурор – це не посада, це стан душі. Незалежно від статі, майнового стану, національності чи громадянства. Ось і в сусідній Росії прокурори також смалять напалмом.



19 листопада в Чусовському районі, неподалік від Пермі, впав винищувач. Ну, впав собі й впав. Може, крило в польоті відвалилося від старості. А, може, керосин зненацька закінчився. Природно, що тамтешні журналісти спробували отримати коментар від прокурора Чусовського району Андрія Делієва. Відповідь вразила глибиною та лаконізмом. Цитуємо мовою оригіналу: «самолет упал по причине силы тяжести, так как машина тяжелее воздуха».



Мабуть, з цього прокурора вийшов би непоганий Президент Росії. Принаймні, коли в Путіна спитали, що трапилося з підводним човном «Курськ», загибель якого обговорював весь світ, Володимир Володимирович був ще більш лаконічним і напрочуд вичерпаним: «Він потонув».



Тож на цій життєрадісній ноті прощаємося з читачами до наступного тижня та бажаємо не дивитися телевізор і не ходити на вибори. Сподіваємось, що податки вони не сплачують і без наших порад.

http://taras-ua.com/index.php?optio...n___Kozhuh_dam___perDlini_tizhnia_&Itemid=15#