Зайве, шкідливе, огидне

  • Автор теми Олесь Вахній
  • Дата створення
О

Олесь Вахній

Перелік злочинів комуністичного тоталітаризму не обмежується масовими розстрілами, цілеспрямовано зорганізованими голодоморами,політичними репресіями, нищенням культурних здобутків, замовчуванням або брехливим потрактовуванням подій минулого, й масовим виселенням автохтонів за межі етнічної Батьківщини з метою подальшої асиміліяції. Трагічним спадком всього посрадянського простору є штучна люмпенізація загалу й витворення духовно здеградованої орди, котру безпідставно нарекли «народом». Моральне збочення міцно вкорінилось в неприродному й нездоровому середовищі позбавлених усвідомлення причин власного буття в цьому світі. Ідеалізуючи аморальний триб життя й непритаманну цивілізованій людині поведінку вилонених з їхніх надр лояльних будь-якій владі знаменитостей одноденок, вони з пекельною завзятістю вивищують в побуті власні до абсурду безглдузді забаганки над здоровим глуздом, загальноприйнятими вартостями, почуттям такту й обовязку супроти ближніх.

Наслідком кількастолітньої бездержавності українського народу є й суттєвий брак зцементовуючих націю державотворчих, й водночас демократичних трпадицій. Цей ненормальний стан речей відгукується нині збоченим трактуванням чеснот самоповаги, пошани приватної власності, права, усвідомленного самообмеження в справі здійснення певних дій або вчинків, культури поведінки й вміння гармонійно поєднувати власне з загальним. Претендуюче на традицію хамство сатанізує почуття обов'язку, нівелює гідність особистості й потрактовує демократію як необмежену вседозволеність, а право на самореалізацію зрівняло з безкарною всеспроможністю.

Чи не час покласти цьрому край? Лицемірні побрехеньки про відсутність інформації, котра б унаочнювала негативні для людського організму наслідки тютюнопаління, здатні окрім іронічної посмішки викликати й бурхливу хвилю справедливого обурення. Нині на кожній коробці для цигарок надрукований чорним шрифтом заклик узабезпечювати дітей від блювотворного диму доповнюється надписом, котрий звістує про вміст й вагу хвороботворних смол та нікотину. Статистика свідчить, що активні споживачі продукту спалення й вдихання диму завезеної з Америки травички є суттєво вразливішими для більшості фізичних недугів. Тютюновий дим забруднює людський організм, ускладнює кровообіг, погіршує розумові здібності й послаблює імунно-захистну систему в справі протистояння серцево-судинним захворюванням, туберкульозу, раку легенів, а ослаблена нервова система палільників ускладнює життя оточуючих схильністю до конфліктів та нічим не виправданого в побуті ризику. Вкрай високий відсоток послідовників започаткованого тубільцями збочення, мільярдні прибутки виробників, врешті гарантована Конституцією толерація, уможливлюють нинішню ходу брутального побутового нахабства й безкультур'я. Буду відвертим: в присутності палільника почуваюсь загорнутим у змащений олією папір й кинутим на розпечене вугілля оселедцем. Це не комплекс. Це природня й здорова реакція на відхилення від норми. Чому не питаючи дозволу і згоди, мене примушують вдихати огидний злосмердючий дим й перетворюють в «пасивного споживача нікотину»? Переймаючись станом власного здоров'я (щоранку бігаю підтюпцем, виконую вправи, загартовуюсь холодною водою, надаю перевагу природньому а не штучному харчу), прагну не бути тягарем близьким і дати нації всебічно повновартісних нащадків, а не спадково кволий й вічно немічний баласт. Як громадянин, виборець та платник податків, маю право знати спрямування бюджетних витрат. Споглядаючи на нанішнє буття, переконуюсь в існуванні великої несправедливості. Чому гроші не йдуть на розвиток потребуючих дотацій галузей? Тому що левова частка зібраних податків витрачається на обіцяне чинним законодавством та затверджене кількома постановами Верховної Ради безоплатне лікування «потерпілих» від надмірної пристрасті до тютюну, алкоголю й наркотиків. Я не ханжа і не цинік, але таку форму трати державних коштів (рівно як і дії спрямовані на позбавлення чистого повітря та спричиненого його (нехай і короткотривалою) відсутністю вбивства нервових клітин) потрактовую формально узаконеним пограбуванням й замахом на особисту свободу. Ось тут і сходяться в смертельному зударі дві непримиренні світоглядні концепції, котрі нерідко кожну людину ставлять на роздоріжжі. Мова йде про мало не протилежне одне-одному сприйняття закладеного в основи демократичного устрою «права». Проблема прадавня. Спричиняючи деградацію, гріховна забаганка вимагає рівності з усвідомленням потреби.

Нинішні соціальні та політичні пертурбації примушують державних чільників все частіше звертатись за досвідом до «передових країн світу» (так охрестили економічно розвинуті держави Західної Європи та Північної Америки). Запозичення та адаптування до власного менталітету досвіду та кращих здобутків інших, є одним з чинників удосконалення як окремих націй та народів, так і цивілізації вцілому. Зважуючи та аналізуючи чималий об'єм інформації, тамтешня еліта зрозуміла, що спроби переконати затятих палільників в шкідливості їхньої звички, є даремно потраченими зусиллями. Даючи тверезу оцінку проблемам котрі існують нині й можуть з'явитися з часом, там, нарешті, наважилися сказати рішуче і твердо: «Досить». Аби не бути голослівним, обтяжу себе цитуванням конкретних фактів. Чотирьох працівників медичної компанії Weyko.ink. звільнили за відмову пройти тест на вживання тютюнових виробів. Інша компанія – Scotts Mirakle-GroCo. взагалі звільнила всих палільників. Вклавши 5 мільйонів доларів у будівництво власного фітнес-центру й клініки, керівники повідомили, що палільники є основними споживачами послуг медичного страхування. Власники Humana Inc. збільшили щомісячну платню лише тим, хто гидує цигаркою, а General Mills Inc. зменшила оплату палільників на 20 $. Керівництво японського концерну Triumph International запровадило штрафні санкції розміром 480 $ за паління її працівниками в робочий час.(Дані оприлюднені інформаційною агенцією JOBJOIN.Com). Показово, що обмеження палільників в спромозі труїти себе й довколишніх, ніхто не нарікає несумісною з демократичним устроєм тиранією й обмеженням людських прав або громадянських свобод. Цивілізований світ не соромиться називати речі власними іменами й захищати покривджених. Щиро зичу в тім гараздів й остаточної перемоги. Роздуми в часі написання статті, зобов'язали мене до спроби передбачити й можливі аргументи опонентів. Підозрюю, що вони не вірять в щирість благородних й ідеалістичних намірів. Ну що ж, невіра є виключно вашою проблемою панове, а моє прагнення скоротити вашу чисельність зобов'язує до поборення та спростування брехливих звинувачень.

Під сучасну пору в тютюновій галузі задіяно, без перебільшення, кілька десятків (якщо не сотень) мільярдів євро та доларів. Час, щороку й щоразу, кидає все новіші й все зухваліші виклики, вирішення котрих унеможливлюється браком коштів та неправильним й несправедливим розподілом фінансових ресурсів. Упереджуючи можливі й поборюючи посталі кризові явища й ситуації, уряди багатьох країн законодавчо створюють умови для перепрофілювання як усієї тютюнової галузі, так і окремих «брендів», підприємств, концернів, тощо. Антитютюновою рекламою та збільшенням податків, виробників цигарок примушують братись за продукування товарів побутового вжитку й запроваджувати новітні досягнення науковців. Здоровий глузд свідчить, що дослідження космосу й виробництво альтернативних існуючим джерел енергії, є суттєво важливішим, аніж трата коштів на яскраве оздоблення висушеного, подрібленого й загорнутого в папір зілля. Зрозуміло, що для тютюновиробників освоєння нових джерел заробітку пов'язане з ризиком, котрий ставить долю багатьох транснаціональних концернів під загрозу. Матеріалістичне світосприйняття та гін за наживою примушують їх нагоду отримати немалий прибуток вивищити над справедливими вимогами громадскості й національних урядів, а також потребою людства удосконалюватись й гармонійно співіснувати з природою. Ігноруючи загальновідоме й не потребуюче доказів, рятуючи “ім'я та престиж марки”, приховуючи нажиті на здоров'ї інших кошти, потіснені магнати заходились скуповувати підприємства на значній території колишнього Сов'єтського Союзу. Паралельно розпочалась істерична рекламна кампанія вже знеславленого на Заході продукту. Свідоме труєння українців, молдаван й москвинів перетворилось в узаконений заробіток. Головними гравцями на цьому ринку є американські та німецькі фірми й концерни. Ставлення всього українського загалу й кожного укаїнця зокрема до тютюнопаління не є особистою або приватною справою. Тут заторкуються національні інтереси. Хто ми? Господарі на рясно зрошеній кров'ю й потом предків землі чи знаряддя заробітку злочинних амбіцій чужинців й обслуговуючого їх зденаціоналізованого елементу? Координація дій з європейськими супротивниками тютюнопаління є чудовою нагодою долучитись до духовно-здорового антиглобалістського руху. Кличу потрактовувати кожну придбану цигарку актом обкрадання рідного народу та зради. Варто пам'ятати, що наповнення державної казни знайшовшому в Україні притулок тютюнопродукуючому капіталу, є однією з форм економічно-політичного узалежнення.

Панове палільники! Ви обмежуєте волю нації. Ганьба вам! Геть цигарку!
Вахній Олесь
 

energy

Користувач
Реєстрація
06.09.08
Повідомлення
240
Репутація
25
Олесь Вахній сказав(ла):
Перелік злочинів комуністичного тоталітаризму не обмежується масовими розстрілами, цілеспрямовано зорганізованими голодоморами,політичними репресіями, нищенням культурних здобутків, замовчуванням або брехливим потрактовуванням подій минулого, й масовим виселенням автохтонів за межі етнічної Батьківщини з метою подальшої асиміліяції. Трагічним спадком всього посрадянського простору є штучна люмпенізація загалу й витворення духовно здеградованої орди, котру безпідставно нарекли «народом». Моральне збочення міцно вкорінилось в неприродному й нездоровому середовищі позбавлених усвідомлення причин власного буття в цьому світі. Ідеалізуючи аморальний триб життя й непритаманну цивілізованій людині поведінку вилонених з їхніх надр лояльних будь-якій владі знаменитостей одноденок, вони з пекельною завзятістю вивищують в побуті власні до абсурду безглдузді забаганки над здоровим глуздом, загальноприйнятими вартостями, почуттям такту й обовязку супроти ближніх.
Ви часом не в паралельному світі живете? Тому що люмпенізація, непрофесійність, соціальна пасивність, зниження рівня культури та духовності характерні риси нашої "залежної незалежності", а не совкової України. За совка суспільство хоч і не було високодуховним, але куди моральнішим від нинішнього.

Чи, можливо, я неправильно Вас зрозумів?
 

слонопотам

Користувач
Реєстрація
25.12.09
Повідомлення
194
Репутація
4
Олесь Вахній,
Стока много буквав!)) Краткость явно не Ваша фишка)))
 
  • Подобається
Реакції: m0dnica
О

Олесь Вахній

energy сказав(ла):
За совка суспільство хоч і не було високодуховним, але куди моральнішим від нинішнього.

Дозволю не погодитись. Про яку моральність в часи совдепії могла йти мова? Писати доноси, кривити душею (себто знати що деклароване не відповідає дійсності, проте всеодно це виголошувати), Ви вважаєте духовністю й наявністю моралі?
 

energy

Користувач
Реєстрація
06.09.08
Повідомлення
240
Репутація
25
Олесь Вахній сказав(ла):
Дозволю не погодитись. Про яку моральність в часи совдепії могла йти мова? Писати доноси, кривити душею (себто знати що деклароване не відповідає дійсності, проте всеодно це виголошувати), Ви вважаєте духовністю й наявністю моралі?
Так, писали і на сусіда і на знайомого бо знали, що неправильно дивитися крізь пальці. А зараз ми йдемо до сусіда і кажемо щоб поділився вкраденим, бо інакше щось буде. Хочете сказати це моральніше? А дурнів і заздрісних людей завжди було вдосталь і на нас з вами точно вистачить.
 
О

Олесь Вахній

Нині принаймні маємо можливість прислухатись до думок духовних авторитетів. Наголошую, авторитетів а не ідолів. Нині, ми маємо вільний вибір. А в період тоталітаризму, його не було
 

energy

Користувач
Реєстрація
06.09.08
Повідомлення
240
Репутація
25
Щоб бути людиною не обоб'язково потрібно вірити у вищі сили та
Олесь Вахній сказав(ла):
прислухатись до думок духовних авторитетів
Раніше в людях і державних діячах совісті і поваги до себе і оточуючих було куди більше. Практично ніхто з ветеренів чи пенсіонерів не залишався без допомоги. І це було нормою життя, а не особистою заслугою владних блазнів (не без допомоги бюджетніх коштів, які є нашими податками), які при кожній можливості б'ють себе в груди і кажуть як ми добре живемо, незалежно від партійних кольорів. Раніше при першій скарзі комусь добре перепало б на горіхи, а зараз що з гуся вода, стандартна відмовка "нема грошей" і добре якщо вислухають хоча б, а не пошлють подалі.

Олесь Вахній сказав(ла):
Нині, ми маємо вільний вибір. А в період тоталітаризму, його не було
Який вибір? Гнити в чотирьох стінах, не знаючи куди себе подіти? Носити на шиї ярмо трудового і пенсійного кодексів замість гарантованої роботи за обраною спеціальністю? Ходити в пивнушки і потягувати пиво, горілку, сигарети замість відпочинку в таборах, базах, пансіонатах? Людям не потрібен вибір, котрий зробили за них.

Не все було так погано як Ви малюєте. І так думає більшість румун. Навіть ті, хто на момент розпаду ходили пішки під стіл. Можете почитати статтю з наведеними даними опитувань фонду Сороса аби не говорили про комуністську брехню. А також можете для цікавості прочитати статтю з деякими висновками та тезами заангажованого автора.

Значна частина тих самих прибалтів, що нищать пам'ятники окупантам, думає, що за совка жилося краще ніж зараз. І мова йде не про російськомовне населення, а про корінне.
 

JohnSparrow

Користувач
Реєстрація
19.07.06
Повідомлення
456
Репутація
20
Статья насмешила. Для затравки, как утренняя мантра, первый абзац про клятый совок, а потом внезапно о курении, :). И, к сожалению, много слов, но мало смысла.

палільник - это что, такой новейший украинизм? А как же "курець"?
Ааа, видимо, "курець" происходит от "курити", а по-украински правильно "палити". Так сказать, хоть "палільник" и звучит бредово, да зато подальше от кацапстана.
 

Sergiy Ryzhuk

Користувач
Реєстрація
27.10.10
Повідомлення
246
Репутація
109
energy сказав(ла):
Практично ніхто з ветеренів чи пенсіонерів не залишався без допомоги. І це було нормою життя, а не особистою заслугою владних блазнів (не без допомоги бюджетніх коштів, які є нашими податками), які при кожній можливості б'ють себе в груди і кажуть як ми добре живемо, незалежно від партійних кольорів.

Про ветеранів виділив для Вас. Присягаюсь, що не шукав нічого аби оппонувати Вам. Більше того, спочатку прочитав стенограму, а вже потім побачив Ваш допис ...


ОСТАННЄ СУДОВЕ СЛОВО ГАННИ СІНЬКОВОЇ (СТЕНОГРАМА)

В своїй репліці я казала, що коли мене звинувачують у нарузі над пам`яттю мертвим, то держава чинить щоденно наругу над живими ветеранами. Ветерани 2-ї світової отримують мізерні пенсії (приблизно 2600 грн), з яких як мінімум 1000 грн. витрачають на ліки. Мої обидва прадіди воювали в Радянській армії. Один з них Андрій Білоконь пішов на фронт добровольцем у 17 років і у першому ж бою втратив обидві ноги. Так за радянських часів він отримував якусь взагалі смішну пенсію, бо в нього не виявилось трудового стажу. Коли потрібно було відзначати 9 травня комуністи вивозили його на мітинги. Але коли вони мали видавати йому грошову допомогу, пайки, костюми, путівки на оздоровлення, машину чи просто новий інвалідний візок, він чомусь зникав зі списків. Ще й тягали кожен рік на мед. комісії й заміряли обрубки ніг – чи бува не відросли. Хіба це не наруга?
Ми, націоналісти, у складі товариства полтв`язнів та репресованих «Меморіал» допомагаємо ветеранові Радянської армії Борисові Васильовичу Романчуку, який, до речі, приймав участь у боях проти дивізії СС «Галичина» і якого держава кинула напризволяще. Коли ми запропонували у Фейсбуці депутатові від комуністів Євгенові Царькову допомогти цьому ветеранові, він просто нас забанив.
5-м ветеранам у Києві під телекамери видали ордери на житло, але будинок не добудували й одинокі люди залишились без житла. В Криму одиного ветерана просто викинули з квартири.
Тому я прийшла до «Вічного вогню» смажити яєчню, щоб привернути увагу суспільства до наруги держави над ветеранами. Коли я сиділа у СІЗО, дізналася, що у Вінницькій області ветеранам видавали по 300 грн. До 9-го травня, а ввечері чиновники ходили і забирали ті гроші назад, бо вони виявляється, щось наплутали. То чи не було це наругою?
Зі мною у камері сиділа жінка 80-ти років (дитина війни), яка вкрала собі хлібину у супермаркеті, бо не мала що їсти. Це не наруга?!
Я раджу прокуророві, який просить ув`язнити мене на три роки за наругу посидіти три дні у камері з туберкульозниками та хворими на СНІД, бомжами та божевільними. Дякую за увагу!

Джерело - http://sna.in.ua/archives/15127
 

energy

Користувач
Реєстрація
06.09.08
Повідомлення
240
Репутація
25
Sergiy Ryzhuk, я не писав про абсолютно всіх, допускаючи вірогідність подібних випадків.
 

Sergiy Ryzhuk

Користувач
Реєстрація
27.10.10
Повідомлення
246
Репутація
109
Ну а якщо по темі, то у українців надзвичайний талант створювати собі проблему а потім її ж "всім миром" і вирішувати. Насправді, величезною помилкою був сам факт приватизації тютюнових та горілчаних підприємств. В ідеалі, звичайно ж, було б взагалі зняти людей з цієї "голки", але однозначно було б необхідно зберегти на ці види продуктів державну монополію ...

Ну а відвчити людей від цих згубних звичок, на мою думку, надзвичайно просто ...

1. Кримінальна відповідальність за продаж тютюнових та алкогольних напоїв для неповнолітніх;
2. Тотальна заборона (будь-якої) реклами;
3. Масова пропаганда здорового способу життя (від дитячого садочку і до ...);
4. Гарантоване ПЛАТНЕ медичне обслуговування для "залежних" (чому я не залежний від тютюну та алкоголю маю ділитися своїми внесками/податками для лікування наслідків алкоголізму та тютюнопаління?).ЗІ: Топікстартеру за термін "побутове хамство" респект! Абсолютно точно і влучно! Дякую!