Аквариум как хобби

  • Автор теми Feb
  • Дата створення

Feb

Злобный админ КС
Користувач
Реєстрація
24.03.06
Повідомлення
48
Репутація
0
Сегодня купил аквариум и все там прибамбасы к нему. И решил завести тему не уверен что в нужно ветке (модеры исправте и перенесите куда нужно, мне показалось это место самым тем!), уверен что есть много людей занимающихся этим видом хобби, вот и хотелось бы чтоб здесь задавались вопросы и можно было получить компетентный вопрос. А также расказать или даже показать у кого что есть! вобщем любая информация которая есть у вас про пресноводных обитателей аквариума сливаете сюда! буду очень рад ознакомиться.
Или даже так давайте с самого начала, обьесните с чего надо начинать!
 

Dimikcus

Ігроман
Користувач
Реєстрація
11.06.06
Повідомлення
169
Репутація
0
Вітаю з чудовою покупкою.
Сам колись дуже цікавився цим, читав літературу, звичайно, мав акваріум. Але він був невеличким, рибки були з простих - Гуппі, Півники, та інші. Але теоретичну базу маю велику :). Про те, з чого почати, можна прочитати в будь-йакій книзі про акваріумістику. Писати це тут дуже довго і багато. Хіба що копі-пастнути звідкись :). Можна робити це кроками.
Спочатку розкажи, що саме ти купив з "прибамбасів", і розкажи, що чекаєш від акваріума, скільки часу на нього можеш виділити, і йак буде до нього відноситись вся сім'я (тобто, спокійно, тихенько спостерігати вечорами, чи біля нього буде весь час щось відбуватись)?
 

matriX

Operator
Користувач
Реєстрація
14.03.06
Повідомлення
27
Репутація
0
Feb сказав(ла):
Или даже так давайте с самого начала, обьесните с чего надо начинать!

По перше - догляд за акваріумом складніший ніж догляд за кішкою або собакою... Майже всі хто купувай цей підводний світ позбулися його....Мене хватило на років три....
продовжувати?
 

kristi

Користувач
Реєстрація
20.06.06
Повідомлення
239
Репутація
0
у меня давно, правда не очень большой, и отказываться не собираюсь.
Не сказала бы , что слишком трудно ухаживать, но уход ежедневный-обязательно.
Зато сколько удовольствия, вечером подсветка включена, рыбки разноцветные, смотришь, релаксируешь...
 

Feb

Злобный админ КС
Користувач
Реєстрація
24.03.06
Повідомлення
48
Репутація
0
matriX сказав(ла):
конечно!
я купил себе не большой на 35 литров! теперь меня интересует что надо сделать чтобы запустит рыбок и они не здохли?
 

Dimikcus

Ігроман
Користувач
Реєстрація
11.06.06
Повідомлення
169
Репутація
0
Ще раз дам рекомендацію взяти книжку в зуби :). Йакщо коротко, то:
Набираєш води в чисту місткість. Оскільки в тебе акваріум на 35 літрів, то набери десь літрів 30. Далі її треба прокипьятити, після цього відстойати три дні, і залити в акваріум. Заливати бажано шлангом чи насосом, щоб не висмоктати воду з дна.
Також треба прокипьятити чи прожарити в духовці грунт, йакщо він не куплений в магазині в спеціальних пакетиках. Йакщо ж з магазину, то достатньо промити гарячою водою. Під грунт підійде крупнозернистий пісок, чи галька не більше 8-10 мм в діаметрі.
Вимиваєш акваріум, дивишся, чи нема ніде підтіків. Закладаєш грунт так, щоб він був наче підйомом до задньої стінки акваріума - це покращить естетичний вигляд. Грунт перед закладанням бажано намочити, щоб було зручніше садити рослини.
Посадка рослин проста, йакщо робити це правильно. Нівйакому разі неможна втискувати коріння рослин в грунт пальцями. Звичайно, рости воно буде, але з часом коріння повилазить і буде негарно тирчати. Тому, береш чайну ложечку, і нею зовнішньою стороною відгрібаєш грунт (оскільки він мокрий, то зсипатись небуде), в йамку кладеш корінь рослини і тією ж ложкою трішки притискаєш.Садити щільно не рекомендую, бо після заростання буде важко розпутати коріння, і можна пошкодити його.
Після того, йак все готово, можна заливати воду. Щоб грунт не розмило, на дно поклади тарілку і лий на неї, або просто на стінку акваріума. Після цього бажано запустити равликів (нівйакому разі не з річки чи озера) для швидшого встановлення біологічного балансу. Він буде встановлюватись 5-7 днів, під час цього вода дуже помутніє, не переживай, це розмножуються біо-бактерії, з часом вона стане кристалево чистою, чистішою, ніж заливав. Для того, щоб становлення біологічного балансу пройшло швидше, можна взяти воду зі старого акваріума. Думаю, знайдуться друзі, в йаких акварім є? Візьми в них 3-6 літрів води, і залий в свій. Йакщо равлики будуть з того ж самого акваріуму, то все пройде ще швидше.
Після того, йак пройде 3-7 днів, і вода стане кристальною, можна запускати рибок. Але не всі рибки сумісні між собою, тому, перш ніж купувати, запитай в продавця, йак ці рибки називаються, і почитай в книжці, чи тут запитай, чи сумісні вони. Поки що все. Надіюсь, не відлякнув нікого від акваріума :)
Edit: забув ще одне. Неможна ставити акваріум на підвіконнику, тому що буде сильний перепад температур, і неможна близько ставити біля батареї чи труби отоплення, бо одна сторона буде нагріватись, і від цього може лопнти скло. Йакщо вікна в кімнаті на північ, то треба, щоб акваріум освітлювався спеціальною лампою. Йакщо ж вікна на інші сторони світу, і на акваріум падає достатньо світла, то освітлення можна включати вже надвечір. Хоча і тут рекомендується невелика підсвітка. А йакий акваріум буде гарний зимою!! Мм, не передати. Сонячне світло буде проникати через всю кімнату, падатиме на акваріум і скрізь буде райдуга. Дуже гарне видовище.
 

Feb

Злобный админ КС
Користувач
Реєстрація
24.03.06
Повідомлення
48
Репутація
0
полезная информация но мне продали какието химикаты и сказали их в соответствующих пропорция сыпать и через два дня с включеным филтром можно пускать рыбу! растения посожу завтра вода фильтруеться, улитки поползут вместе с растениями. лампа, обогрев, фолтр и камни уже есть!
как на счет обоев на заднюю стенку? я поставил его на спец полку у стены по ценру комнаты!
все ли правильно сделал?
да и еще рыбок для начала запущу меченосцев они вроде не прихотливые пусть недельку поплавают а потом видно будет!
 

Dimikcus

Ігроман
Користувач
Реєстрація
11.06.06
Повідомлення
169
Репутація
0
Про хімікати не чув, це щось новеньке :). Книжки в мене старі, тому і не пише про це. Даааа, раніше і пиво було зеленіше, і трава смачніша :)
Обої на стінку - непогано, тільки бажано, щоб були водної кольорової гамми, без увяких червоних кольорів.
Так, меченосці - рибки неприхотливі, живородящі, так що вже через місяць-два порадують потомством. А на другий день своїх же малюків похавають :D
Фото акваріума в студію :)
 

Feb

Злобный админ КС
Користувач
Реєстрація
24.03.06
Повідомлення
48
Репутація
0
Dimikcus сказав(ла):
Фото акваріума в студію
думаю до конца недели все будет в сборе и тогда ждите экземпляр фото!
 

matriX

Operator
Користувач
Реєстрація
14.03.06
Повідомлення
27
Репутація
0
Dimikcus сказав(ла):
Набираєш води в чисту місткість. Оскільки в тебе акваріум на 35 літрів, то набери десь літрів 30. Далі її треба прокипьятити, після цього відстойати три дні, і залити в акваріум.

Я думаю кип"ятіння зайве.... навідь шкідливе... Краще просто відстояти декілька днів... Дня 5 -6 думаю вистачить... і ще - не можна ставити акваріум у місцях де падають прямі сонячні промені. Від цього вода буде швидко зеленіти водорослями....замучишся скло чистити.... Коли все буде готово краще для початку запустити якіхось простих рибок. Наприклад гуппі, мальонезію, мечоносців. Ця тварюка просто так не здихає. Можна і гурамі завести. Гурамі дихають таким же повітрям що і ми і тому до якості води не примхливі... Потім як звикнеш трохи і в акваріумі створиться свій біоклімат можна і складніших рибок запускати... На твої 35 літрів можна приблизно штук 6 -8 рибок запустити. Не більше. Кращий об"єм це літрів 100. Туди і штук 30 рибок можна засунути. Залежить від розміру рибок. Чим більше рибина тим більше кисню вона потребує. І ще... чим холодніша вода тим вона більше вона збагачена киснем і навпаки.
 

Dimikcus

Ігроман
Користувач
Реєстрація
11.06.06
Повідомлення
169
Репутація
0
matriX сказав(ла):
Я думаю кип"ятіння зайве.... навідь шкідливе...
Думаю, що з наших кранів воду треба все-таки прокипьятити.
matriX сказав(ла):
не можна ставити акваріум у місцях де падають прямі сонячні промені
1-2 години на день корисно буде в цьому випадку. Меченосці і їхні мальки будуть їсти, зішкрібувати ці водорості. А равлики будуть воду фільтрувати.
matriX сказав(ла):
І ще... чим холодніша вода тим вона більше вона збагачена киснем і навпаки.
Продовжуй мислю :). Бо так дейакі можуть подумати, що в льодяній воді найкраще тримати рибок.
 

Feb

Злобный админ КС
Користувач
Реєстрація
24.03.06
Повідомлення
48
Репутація
0
воду не кипятил просто двое суток фильтровалась с химией! сегодня запустил пуру улиток больше не біло в продаже !! а также гуппи саца и самку!(самка зверь пока ловили в магазине она выпрыгнула из него!!!) и еще в нагрузку к самке получился мальок застрял в сачке пока гонялись за самкой!
пока все нормально чуть шугливые но это после стресса при переезде!
спасибо за коменты жду еще!
у кого естьвозможность разместите своифотки подводного мира!

а также где можно найти живые растения? в продаже нету!
 

kristi

Користувач
Реєстрація
20.06.06
Повідомлення
239
Репутація
0
Feb сказав(ла):
где можно найти живые растения? в продаже нету!

В универмаге, в отделе зоо есть телефон мужчины, который их продает,
если найду у себя, сброшу в личку.У него и рыбки на продажу бывают, но не всегда.
 

Smile

Улыбочка
Користувач
Реєстрація
09.05.06
Повідомлення
164
Репутація
0
а акваріамних равликів він не продає?:-[
 

kristi

Користувач
Реєстрація
20.06.06
Повідомлення
239
Репутація
0
Тебе каких надо? Если ампулярий / вроде бы так называются/ то есть места, могу уточнить.
 

Smile

Улыбочка
Користувач
Реєстрація
09.05.06
Повідомлення
164
Репутація
0
Мені б телефончик... Бо зараз поки що не потрібно, але вони чомусь у мому акваріумі довго живуть (може в когось була така проблема, як її вирішити), хоча останні, що купили вже десь місяць-два живуть. Але хто знає... Зазвичай ампулярій і в зоо магазинах знайти можна, але як на зло, коли мені вони потрібні - їх нема :-(. Тому було б не погано мати так званий альтернативний варіант.
 

Feb

Злобный админ КС
Користувач
Реєстрація
24.03.06
Повідомлення
48
Репутація
0
люди мне надо ростения и улитки! кто знает где можна найти подскажите. все магазины обошел нету в них ничего только обесчают вот вот должны принисти!
 

Feb

Злобный админ КС
Користувач
Реєстрація
24.03.06
Повідомлення
48
Репутація
0
kristi сказав(ла):
посты выше почитай
неужели ти думаеш что я нечитал! просто пишу что мне надо и поскорее!
kristi сказав(ла):
В универмаге, в отделе зоо есть телефон мужчины, который их продает,
если найду у себя, сброшу в личку.У него и рыбки на продажу бывают, но не всегда.
уже нет ни телефона ни мужика! покрайней мере мне сказали что он уже непродает и обяву забрал!
 

matriX

Operator
Користувач
Реєстрація
14.03.06
Повідомлення
27
Репутація
0
Dimikcus сказав(ла):
Продовжуй мислю . Бо так дейакі можуть подумати, що в льодяній воді найкраще тримати рибок.

+18; хоча для деяких рибок +20... головне щоб температура не пригала... для цього потрібно придбати терморегулятор....
На рахунок водорослів: їх можна і в річці брати...тільки потрібна дезинфекція... на декілька днів перед висадкою в акваріум потримати в окремі ємкості з належними хімікатами...