Які мови програмування краще учити?

Amato∫R∫

Користувач
Реєстрація
18.02.08
Повідомлення
195
Репутація
0
Доброго времени суток. Не знаю, мб уже были такие темы, но спрошу на всякий пожарный еще раз. Раздел также не знаю правильно ли выбрал.

Все когда-то начинали учится, выбирали что учить, так вот, я в полном замешательстве... мне 15 лет, интересуюсь программированием, но толком даже не знаю что учить... в школе учил паскаль, но знаю что это просто как бы ознакомление или азы... также писал плагины (amxx) так называемый PAWN, там не очень сложно, но толком оно бесполезно :'(
Программированием хочу зарабатывать деньги... интересно как делают баннеры где при наводе мышью что-то срабатывает, или различные сайты с элементами java...
Что мне учить, где учить, самом или с кем-то... подскажите пожалуйста..
 

Shadow84

Користувач
Реєстрація
28.09.06
Повідомлення
153
Репутація
52
учи JAVА , или другое под андроид. Востребовано в столице, и довольно много платят
 

Amato∫R∫

Користувач
Реєстрація
18.02.08
Повідомлення
195
Репутація
0
Спасибо за совет.
Вопрос на чем баннеры написаны? (пример баннера на soccer.ru там их полно... )
 

kolya

Гроза морей
Адміністратор
Реєстрація
13.10.06
Повідомлення
692
Репутація
59

AlQiimista

Користувач
Реєстрація
11.02.11
Повідомлення
22
Репутація
0
Если делать сайты (Web программирования): нужно учить HTML,CSS,PHP,
потом сможешь доучить Perl и Java.

Если прикладное программирования: тогда нужно учить C++ сейчас на мой взгляд лучший язык! Конечно можешь выучить Delphi (object paskal) но с некоторыми задачами он не справляется.

Программирования микроконтроллеров: Я на о этом виде программирования плохо знаю, но нужно учить язык Ассамблер , сможешь роботов делать и т.п.

Если будешь учить прикладное программирования тогда сможешь перейти на программирования микроконтроллеров.
 

mr. Василий

гнусний, але (!) харизматичний провокатор
Користувач
Реєстрація
18.12.06
Повідомлення
346
Репутація
0
AlQiimista сказав(ла):
Если делать сайты (Web программирования): нужно учить HTML,CSS,PHP, потом сможешь доучить Perl и Java.
PHP недоязык, хотя порог вхождения низкий, но из-за этого и куча студентов, готовых работать за еду, поэтому низкие зарплаты. Но вакансий много.
Perl морально устарел и доживает последние деньки. Тратить своё время на него не стоит.

AlQiimista сказав(ла):
Если прикладное программирования: тогда нужно учить C++ сейчас на мой взгляд лучший язык! Конечно можешь выучить Delphi (object paskal) но с некоторыми задачами он не справляется.
Делфи мёртв, вакансий на нём крайне мало, за границей он вообще не распространён, то есть в иностранную компанию не устроишься.
C++ слишком сложен, вакансий не много и платят не особо.

AlQiimista сказав(ла):
Программирования микроконтроллеров: Я на о этом виде программирования плохо знаю, но нужно учить язык Ассамблер , сможешь роботов делать и т.п.
Знать надо электронику + программирование на asm/С/C++, при этом вакансий мало и зарплаты никакие.

AlQiimista сказав(ла):
Если будешь учить прикладное программирования тогда сможешь перейти на программирования микроконтроллеров.
Я таких желающих в здравом уме не встречал. Обычно люди из микроконтроллеров уходят в веб.


Мой совет учить веб-программирование. HTML5, CSS, JavaScript и SQL. (Flash изучать не стоит, закрытая технология, с внедрением HTML5 умрёт мучительной смертью, тратить на нём время не стоит. Apple от неё отказалась на iphone). Всякие Python, Ruby изучать тоже не стоит, потратишь кучу времени в пустую.
Если встанет выбор C# или Java - бери Java. Будущее C# очень туманно, не стоит тратить на него своё драгоценное время.


И главный язык без которого ты не устроишься ни в одну нормальную компанию - это английский язык. Его надо знать не хуже родного.

Удачи!
 

kolya

Гроза морей
Адміністратор
Реєстрація
13.10.06
Повідомлення
692
Репутація
59
AlQiimista сказав(ла):
Если будешь учить прикладное программирования тогда сможешь перейти на программирования микроконтроллеров.
Не такий то страшний чорт як його малють. Основне для програмування мікроконтролерів, знати архітектуру самого контролера, тільки так можна програмувать на ассемблері (такий код буде самий оптимальний). Також мікроконтролери можна програмувати на мовах високого рівня С++, Паскаль ітп. Якщо не хочеш всього цього учить, то і не потрібно :) Фірми виробники мікроконтролерів і засобів автоматики поставлють разом з мікроконтролерами, регуляторами, інтелектуальними реле ітп власні прикладні програми в склад яких входять власні, так звані інженерні мови програмування (мова "драбинкових" діаграм, мова FBD блоків ітп) Мови є прості в розумінні і не вимагають особливих навиків програмування. Навчився працювати з одним видом мікрококонтролерів, легко переучитися на інший вид.

добавлено через 3 минуты
mr. Василий сказав(ла):
И главный язык без которого ты не устроишься ни в одну нормальную компанию - это английский язык. Его надо знать не хуже родного.
Людина попросила поради, які мови програмування вивчити а судячи з поста mr. Василий потрібно вивчити англійский і виїхать з України і працювать звичайним робочим :)
 

kolya

Гроза морей
Адміністратор
Реєстрація
13.10.06
Повідомлення
692
Репутація
59

Che Guevara

Comandante
Адміністратор
Реєстрація
22.03.08
Повідомлення
654
Репутація
82

n0mer

Користувач
Реєстрація
01.11.08
Повідомлення
43
Репутація
23
Щоб про мови говори потрібно попробувати, щось більш менш елементарне написати. Вчити потрібно саме найпростіше, якщо воно "хаває" і в основному починати на консолі, зрозуміти суть.
Чому на java стільки вакансій, тому що багато потрібно писати "ручками", це плюс для того хто пише, але і фах повинен бути вище. С# має класне середовище, мінус за ліцензію потрібно платити, тому і продукти дорогі і їх кількість менша.
Зараз мови розділилися на спеціалізованість і в залежності від замовника їх використовують. У школі краще починати з С/С++ просто в універі пригодиться, та й поняття синтаксису пригодяться, прийняти участь в різних заочних інтернет олімпідах. В основному розв'язки приймать на звичайному Делфи(паскаль), С/С++, аналогно для студентів мов трохи більше. Мені особисто подобається С/С++, java, Python. На Делфи в універі робили лаби і курсові (диплом був на PHP), щоб пошвидше накидати. З мінусів прога займає великий об'єм і робота повільна.

добавлено через 5 минут
для 15 років почати з алгоритмів (динаміка, графи, комбінаторика) і вчити синтаксис С/С++, участь в інтернет олімпідах, далі ВУЗ і на 2-3 курсі робота в проектах (тоді і java і python, С++, С#) все буде залежати від здібностей і бажання заробити.
 

mr. Василий

гнусний, але (!) харизматичний провокатор
Користувач
Реєстрація
18.12.06
Повідомлення
346
Репутація
0
kolya сказав(ла):
Людина попросила поради, які мови програмування вивчити а судячи з поста mr. Василий потрібно вивчити англійский і виїхать з України і працювать звичайним робочим :)
Звычайный рабочий как ты говоришь получает там больше незвичайного программиста микроконтроллеров у нас тут, есть на чем задуматься.

kolya сказав(ла):
Коля, а ты знаешь кто такой эксперт? Знаешь через сколько лет 15-летний парень станет экспертом в Коболе? При том что язык уже умер. Где ты видел хоть одну вакансию по Коболу в Украине? Ты посоветовать что-то пришёл или просто потрындеть?

psix сказав(ла):
Мне просто интересно откуда такие злобные выводы? Или Вы программер офегенный? Или просто так, насрать в теме как обычно?
psix, мы с тобой кажется уже всё уяснили или нет? Учи Кобол и старый дряхный проект покрытый плесенью тебе обеспечен ;)

По поводу микроконтроллеров, конечно, в них нет ничего сложного, у меня самого уже лет 10 как сертификат французской компании http://www.schneider-electric.com по промышленным микроконтроллерам. Проблема в том, с микроконтроллерами ты будешь получать 5000 грн, а на Java 15000. Разницу чувствуешь? При том, что на Java 100 вакансий, а на микроконтроллерах 5? Есть разница? А? Специалисты форумные :D
 

kolya

Гроза морей
Адміністратор
Реєстрація
13.10.06
Повідомлення
692
Репутація
59
mr. Василий сказав(ла):
Звычайный рабочий как ты говоришь получает там больше незвичайного программиста микроконтроллеров у нас тут, есть на чем задуматься.
Може хватить холівар розводить. Я б написав би, що я про це думаю, но це буде не по темі.
mr. Василий сказав(ла):
Ты посоветовать что-то пришёл или просто потрындеть?
Ок, ось моя порада. Не важливо, з якої мови починати, головне знати основні принципи і розбиратися в алгоритмах, якщо научитися програмувати на одній мові, то не складно потім буде перекваліфікуватися на іншу. Ніхто з нас не знає де він буде працювать і що йому прийдеться там робить. Як уже говрилось хлопцеві 15 років, отже при найкращому результаті на серйозну роботу він влаштується в 20, де гарантія, що через 5 років Java не буде "мертвою" мовою? Тому моя порада учи, що подобається і головне пробуй усе на практиці, подобається створювать сайти створювать сайти, читай кникжки по веб програмуванню і пробуй, щось зробить, подобається прикладне програмування , також читай і зразу пробуй робить, є якась ідея втілюй її. Можеш купити якусь плату з мікроконтролером, наприклад, Arduino, запрограмуй мікроконтролер, щось дороби ще своїми руками, не зразу все запрацює, але нічого головне, щоб було бажання.
 

Amato∫R∫

Користувач
Реєстрація
18.02.08
Повідомлення
195
Репутація
0
Хочу підняти цю тему, за цей час займався лише програмуванням в вигляді КС-плагінів (їх основа схожа з PAWN)

Зараз цікавить вивчення С++ і PHP...
Але з чого начинати не знаю. Може хтось підскаже якісь книги чи форуми чи приклади програмування на с++ а також php.
 

КусайЗуб

Користувач
Реєстрація
22.12.09
Повідомлення
159
Репутація
0
Вік
42
Сейчас начинают С++ и НТМL с переходом на PhP. Я то старой школы, начинал с паскаля... потом чуть поизучал С++ и в принцыпе оно все похоже. Логика програмирования одна и та же, только язык шифра разные. Давно непрактиковался. Когдато было интересно. Еще был 386-й комп с 500 кб оперативки. Вот на эти ресурсы соорудил пошаговую стратежку расчитаную на двоих ибо ИИ для меня казался сложным занятием с н-страницами кода. Интересно было графику, картинки и анимацию прорисовать. 640х420 с 256 цветами - это был предел и то гемороя с выводом картинки было много ведь максимум мог с оперативки копировать за один раз 255 байт умножте 640 на 420. Проблема такого дергания непридумал. Считай все с нуля. Тогда небыло винды с библиотеками и directX-ов. Самому пришлось писать... не до всего сам конечно додумался, а интерисовался у програмистов как с асемблера управлять видеопамятью и мышкой. По ходу спрограмировал несколько рисовалок ибо редакторов картинок с 256-ю цветами небыло. О да там вообще много правил было те что сейчас ненужны. Просто ресурсы компа невероятно возрасли... так и мои знания устарели. Мог бы начать изучать делфи но времени как то ненайду. Но это интересное занятие. И те кто интересуется мой респект и уважуха. Я не о хакерстве и всяческом взломе, что не есть програмирование, а о програмировании, в сути написании рабочего кода. Выкупи логику а язык выучится легко... *THUMBS UP
 

kolya

Гроза морей
Адміністратор
Реєстрація
13.10.06
Повідомлення
692
Репутація
59
Amato∫R∫ сказав(ла):
Хочу підняти цю тему, за цей час займався лише програмуванням в вигляді КС-плагінів (їх основа схожа з PAWN)
щось з цього получилось?
Amato∫R∫ сказав(ла):
Але з чого начинати не знаю. Може хтось підскаже якісь книги чи форуми чи приклади програмування на с++ а також php.
Будь яку книжку для початківці по php і С, а також офіційну документацію.
http://www.php.ru/
http://www.php.net/manual/ru/index.php
І ще раджу подивитися як написані популярні cms можливо щось у них поправить, переробить, плагіна написать
 

Amato∫R∫

Користувач
Реєстрація
18.02.08
Повідомлення
195
Репутація
0
kolya сказав(ла):
щось з цього получилось?
Будь яку книжку для початківці по php і С, а також офіційну документацію.
http://www.php.ru/
http://www.php.net/manual/ru/index.php
І ще раджу подивитися як написані популярні cms можливо щось у них поправить, переробить, плагіна написать

Получився заробіток в інтернеті :)
Зараз працюю над підключенням цих плагінів до бази даних (sql).
Доречі, щоб вивести информацію на html сторінку з бази даних, що потрібно (php/java) ?

А ці книжки можна знайти в звичайному книжковому магазині? з компютера не люблю читати... яких авторів вони?

порегляну :) дякую :)

добавлено через 3 минуты
КусайЗуб, також вивчав в школі паскаль, але він мені зовсім не нравиться. Було пару уроків по бейсіку (візуал), дома також по ньому є книжка 1992 року ("Бейсик для персональных ЭВМ" German-Ukrainian Tandem)
 

КусайЗуб

Користувач
Реєстрація
22.12.09
Повідомлення
159
Репутація
0
Вік
42
Amato?R? сказав(ла):
також вивчав в школі паскаль, але він мені зовсім не нравиться. Було пару уроків по бейсіку (візуал), дома також по ньому є книжка 1992 року ("Бейсик для персональных ЭВМ" German-Ukrainian Tandem)
Тогда думаю что проблемы состоят в освоении языка програмирования, а логику ты уже понял. Поздравляю, самая трудная часть уже пройдена. Осталось выучить команды того или иного языка. Учи, и это даром небудет. С таблицами sql помоч немогу, просто забыл эту беду. Помнил- подсказал бы.*DONT KNOW
 

ToXyS

Користувач
Реєстрація
11.02.11
Повідомлення
42
Репутація
0
Amato∫R∫ сказав(ла):
Получився заробіток в інтернеті :)
Зараз працюю над підключенням цих плагінів до бази даних (sql).
Доречі, щоб вивести информацію на html сторінку з бази даних, що потрібно (php/java) ?
Найпростіше на PHP.
Amato∫R∫ сказав(ла):
А ці книжки можна знайти в звичайному книжковому магазині? з компютера не люблю читати... яких авторів вони?
порегляну :) дякую :)
Хіба в інтернет-магазинах.
Amato∫R∫ сказав(ла):
КусайЗуб, також вивчав в школі паскаль, але він мені зовсім не нравиться. Було пару уроків по бейсіку (візуал), дома також по ньому є книжка 1992 року ("Бейсик для персональных ЭВМ" German-Ukrainian Tandem)
Викинь ту книжку. :D Ти б ще "Ассемблер для IBM PC" згадав-би. :D
 

kolya

Гроза морей
Адміністратор
Реєстрація
13.10.06
Повідомлення
692
Репутація
59
Amato∫R∫ сказав(ла):
Доречі, щоб вивести информацію на html сторінку з бази даних, що потрібно (php/java) ?
Саме простіше на php зробити запит до бази даних і потім вивести результат. Якщо навчився працювати з базами даних то це великий крок вперед, так як ці запити будуть використовуваться в php і в інших мовах при роботі з базою даних
Amato∫R∫ сказав(ла):
А ці книжки можна знайти в звичайному книжковому магазині?
Можна знайти автор особливої ролі не грає. Можна ще подивиться відеоуроки.
ToXyS сказав(ла):
Ти б ще "Ассемблер для IBM PC" згадав-би.
Зря ти так про ассемблер говориш на ньому виходить самий оптимальний код.
 

ToXyS

Користувач
Реєстрація
11.02.11
Повідомлення
42
Репутація
0
Зря ти так про ассемблер говориш на ньому виходить самий оптимальний код.
В 1991-ому році так і було, але зараз...