Кінь - унікальний «живий тренажер», який приводить в тонус відразу всі м'язи вершника. А про позитивний психотерапевтичний ефект, який це тварина надає на психоемоційний стан людину, написана безліч наукових праць.
Кінська терапія
Ще Гіппократ відмітив, що травмовані в бою воїни швидше видужували, якщо продовжували їздити верхи. Сьогодні оздоровлюючий контакт людини і коня має широку наукову базу.
Іпотерапія - це індивідуальна форма реабілітації, при якій використовуються гімнастичні вправи на коні. По суті, вона не що інше, як форма лікувальної фізкультури (ЛФК), де як інструмент реабілітації виступають кінь, процес верхової їзди і фізичні вправи під час її, що виконуються людиною.
Завдяки цій унікальній терапії не тільки поліпшуються функції вегетативних систем, але і коректуються фізичні недоліки. Цей метод сьогодні широко застосовується у всьому світі, будучи гранню психотерапії і лікувальної фізкультури. Іншими словами, курс іппотераппії надає комплексна дія на фізичний і психоемоційний стан пацієнта. А що може бути краще?
Типові сумніви
Звичайно, іпотерапія може показатися, м'яко кажучи, екзотичною пропозицією (особливо тим, хто вважає, що деякі захворювання назавжди закрили їм дорогу в активне життя), тому відразу ж потрібно попередити ваші можливі заперечення.
1. Для того, щоб пройти курс іпотерапії, не потрібні навики верхової їзди.
2. Іпотерапії «всі віки покірні».
3. Іпотерапія не має обмежень і може бути рекомендована для реабілітації при захворюваннях різної форми і тяжкості (навіть при інвалідності III групи).