Расизм. За/проти. ЧОМУ?

Forever_Autumn

Iron Maiden =)
Користувач
Реєстрація
21.09.08
Повідомлення
89
Репутація
0
Трішки теорії.

Раси́зм (англ. racism; нім. Rassismus; угор. rasszizmus/ fajgyűlцlet; рос. расизм.) – світогляд, а також політичні теорії і практики, що на ньому грунтуються, які засновано на уявленні про поділ людей на біологічно різні групи на основі видимих особливостей зовнішнього вигляду як то колір шкіри, структура та колір волосся, риси обличчя, будова тіла і т.п., тобто на раси, і різному ставленні до людей та їх спільностей у залежності від їх приналежності до цих груп (рас). Згідно расистських теорій, люди різних рас розрізняються за соціально-біологічною поведінкою. Тобто до зовнішніх ознак "прив'язуються" важливі психологічні, розумові та фізичні особливості, або ж робляться грубі узагальнення на зразок: "усі негри ліниві", "усі жиди жадібні" і т.п. Ця різниця, як стверджують послідовники расистських теорій, зумовлена механізмами спадковості, і не зникає повністю у результаті виховання, соціалізації і інших культурних процесів.
Расизм (сучасний) як іделогія виник в добу колоніалізму коли европейські держави захопили значні території населенні людьми різко відмінних від европейців антропологічних типів. Виникла потреба з одного боку пояснити чому всюди у світі європейці захоплюють чужі країни, а не навпаки, а з іншого боку виправдати таку політику. Найпростіше пояснення полягало в проголошенні одної раси "повноцінною", а інших "неповноцінними", тобто по суті в позбавленні не европейців права називатися справжніми людьми, та пояснення переваги європейців як вродженої.
Слід зазначити, що саме сучасний расизм походить від европейського колоніального напряму, або ж виник під його впливом. Однак саме явище не є ані недавнім винаходом ані суто європейським. Як вид ксенофобії расизм притаманний людям здавна.

Не раз доводилося спілкуватися з людьми, які були ярими расистами: чи темношкірих у школі принижували, чи виступали проти когось єврейської національності і т.п. Не раз доводилося протистояти таким випадам молодих расистів.
Зрештою, в даній темі не хотілося б різко засуджувати чи вигороджувати расизм.

Шановні форумчани, чи поділяєте ви так звані постулати расизму? Чи вважаєте, що негри – то мавпи, євреї – то жиди, люди кавказької національності – це чучмеки. Що люди, котрі відрізняються кольором шкіри, мають інший розріз очей, структуру волосся – є нижчими від арійської раси.
Чи думаєте, що расисти - це примітивні створіння і що расизм -явище невиправдане і неправильне.

Голосувалки немає, тому що метою топіка не є визначити процентне співвідношення расистів та нерасистів на форумі, а почути Вашу думку.

Цікавлять саме фактори, які призводять до такого ставлення. Якщо Ви расист – то що стало першопричиною такого ставлення? Якщо Ви негативно ставитесь до цього явища – то чому?
 

Explorer

Користувач
Реєстрація
23.02.07
Повідомлення
173
Репутація
0
Мені здавалось, що ненавидіти євреїв це зовсім не расизм, адже такої раси, як "єврейська" не існує...*DONT KNOW
 

Igwar

Користувач
Реєстрація
24.10.07
Повідомлення
51
Репутація
0
Вік
41
в житті саме більше ненавиджу дві речі:
расизм і негрів...
 

Explorer

Користувач
Реєстрація
23.02.07
Повідомлення
173
Репутація
0
Forever_Autumn сказав(ла):
Цікавлять саме фактори, які призводять до такого ставлення
Мені здається до цього підштовхують "друзі", колєґи..... коли замислюєшся про те, якого біса ми так фігово живемо...
P.S. Дякую за серйозну тему, бікоз молоді аж занадто стало на форумі:)
 

coca-cola

утонченный эгоист
Користувач
Реєстрація
01.10.06
Повідомлення
221
Репутація
5
к расизму отношусь негативно.наверное их обидели в детстве мама с папой или сверстники,вот теперь зло сгоняют...
 

Ozzy

Користувач
Реєстрація
25.05.07
Повідомлення
418
Репутація
0

Umbrella

Користувач
Реєстрація
14.11.08
Повідомлення
29
Репутація
0
Колись трапилося читати роботи\статті (не знаю як це назвати) людей, які... доводили "верхність" арійської раси над іншими. Якщо чесно, хай не образяться расисти на цьому форумі :) виникла підозра, що у всіх цих людей щось не в порядку з психікою. Для доведення використовували якісь абсолютно безглузді факти. І приплели купу всього: релігію, науковий прогрес і т.д.
А от на питання "чому?" я ніде відповіді не отримала.

Не розумію цього. Просто не розумію.
 

coca-cola

утонченный эгоист
Користувач
Реєстрація
01.10.06
Повідомлення
221
Репутація
5
Umbrella сказав(ла):
Якщо чесно,... виникла підозра, що у всіх цих людей щось не в порядку з психікою.
а у них 100% не всё в порядке с психикой.ну как можно убивать ни в чем не повинных людей?просто потому что они не такие как мы?а почему тогда эти люди не убивают нас?ведь мы же тоже не такие как они...
 

Recusant

Користувач
Реєстрація
28.04.06
Повідомлення
48
Репутація
0
Вік
40
coca-cola сказав(ла):
ну как можно убивать ни в чем не повинных людей?
Расизм не обов"язково убивати, і не обов"язково він є тільки білим...
 

coca-cola

утонченный эгоист
Користувач
Реєстрація
01.10.06
Повідомлення
221
Репутація
5
Recusant сказав(ла):
Расизм не обов"язково убивати, і не обов"язково він є тільки білим...
на сколько я знаю-очень мало случаев когда негр убивает "белого"...да..где-то в Америке есть такие районы где негры против белых...
 

Umbrella

Користувач
Реєстрація
14.11.08
Повідомлення
29
Репутація
0
coca-cola сказав(ла):
на сколько я знаю-очень мало случаев когда негр убивает "белого"
Випадків, на жаль, достатньо.
Для прикладу: у ХХ столітті в США, "білим" краще було не ходити і не тусуватися у "чорних" кварталах, для самозбереження. :\ І "білих" ду-у-уже рідко допускали в такі місця.
Не знаю, яка там ситуація зараз. Але що таке було - факт.

Хоча, в моїх очах расизм не виправдовується, з якого б боку він не був.
 

Igwar

Користувач
Реєстрація
24.10.07
Повідомлення
51
Репутація
0
Вік
41
ми трошки путаєм расизм і нацизм. Євреїв-жидів, чучмеків і тому подібне "ображають" нацисти...

а взагалі, як на мене, це все виникло через те, що біла раса відчуває свою слабкість. Чорні,азіати вони сильніші як фізично так і сильніші своїм генофондом. Через декілька сот років білих скоріш всього практично не залишеться. Тому, як завжди спрацьовує природній інстинкт самозахисту...
 

Alt

Користувач
Реєстрація
25.09.07
Повідомлення
24
Репутація
0
Forever_Autumn сказав(ла):
Шановні форумчани, чи поділяєте ви так звані постулати расизму? Чи вважаєте, що негри – то мавпи, євреї – то жиди, люди кавказької національності – це чучмеки. Що люди, котрі відрізняються кольором шкіри, мають інший розріз очей, структуру волосся – є нижчими від арійської раси.
А ненавість до [росіян] це теж расизм?
5.3.5.Запрещено любым способом, будь то сообщение в теме, или никнейм, или аватар, или подпись, разжигать расовую, этническую или другую рознь (включая такие слова как «хохол», «москаль», «жид» и т.п.).
 

Avvocato

Користувач
Реєстрація
03.11.06
Повідомлення
100
Репутація
0
Alt,ні не расизм - це українська національна ідея.
 

Led Zeppelin

Фанат ОЕ
Користувач
Реєстрація
02.01.07
Повідомлення
192
Репутація
0
Вік
30
я раніше думав, що ненавидіти Росіян, це не є расизмом, і сам був прихильником гасла Say no to racism....а зараз розумію, що ненавидіти Росіян це не добре))....хоча....я не буду змінюватись...оскільки вони гнобили нашу українську націю протягом багатьох столітть, то чому я повинен їх любити, або поважати????
 

Explorer

Користувач
Реєстрація
23.02.07
Повідомлення
173
Репутація
0
КрАвкО :) сказав(ла):
оскільки вони гнобили нашу українську націю протягом багатьох столітть, то чому я повинен їх любити, або поважати????
Це трохи не та тема, але все ж таки... Ти нічого росіянам не винен, просто не треба їх ненавидіти. Як народ - росіяни нічого поганого нам не зробили, такі ж люди як і ми, тільки на борщ кажуть "пєрвоє"...
 

Vik

Справедливий
Користувач
Реєстрація
20.01.08
Повідомлення
242
Репутація
3
Вік
40
Вот перечитываю последние посты и грустно становиться.... Сегодня Щедрый вечер, большой славянский праздник, а вы тут демагогии разводите... а нет чтобы найти общий язык и придти к общему знаменателю.... дак нет, опять куча грязи друг на друга..... Хватит уже слушать политиков, хватит поддаваться провокациям..... Невже так важко згуртуватися, невже так важко просто жити по-українські, ми вже давно не в Союзі і це потрібно нормально сприймати, ми живем в вільній, незалежній країні, а давайте запитаєм в самих себе "а що ж ми зробили для того, щоб життя у нас стало краще???... а чи досить ми для цього віддаєм сил та енергіїї?!?" Якщо знайдеться людина, яка скаже що він повністю віддається державі, то "схиляю перед ним свій капелюх"!!! А сейчас просто куча....... и ничего больше, слова это просто слова.... Даже в теме о расизме многие находят повод "покусать" друг друга.... так ведь хватает тем где вы и так глотки уже друг другу перегрызли.....
P.S. Вибачте за цей ліричний відступ, але набридло вже читати з пів-сотні постів де у кожного своя правда (це я вам пишу як простий користувач форуму)
А теперь буду говорить как модератор форума!!! Затронута проблема расизма, поэтому прошу отвечать только по теме, все выпады и оскорбления переносите в ЛС, если будет замечено что-то вроде "А ненавість до москалів це теж расизм?" - будет наказываться соответсвенно!!!! :cool:
 

Forever_Autumn

Iron Maiden =)
Користувач
Реєстрація
21.09.08
Повідомлення
89
Репутація
0
Вік,
Це ще не демагогія. Дана тема існує також і на нашому форумі (то там страшно зайти в неї - такі всі розумні людиноненависники і хитрі флудери...Вже почали навіть мене підозрювати у тому, що я зібралась за негрика заміж і випитую громадську думку :). Так що так, людям важко згуртуватися.
Судячи з деяких постів, люди стають якісь більш озлоблені. Хоча..злість - це один з проявів страху в принципі. Ксенофобія. ЛЮдині властиво боятися невідомого їй. Невідоме породжує страх. Страх породжує злобу і ненависть. Проста формула.

До речі. Для прикладу :) Серед моїх недавніх знайомих є представник єврейської національності. Так він вчора на Щедруваннях наших голосніше всіх виспівував "Ой сивая та і зозуленька", хоча ця релігія, а отже і традиція, для нього чужа. Та й взагалі таке дійство він перший раз в житті бачив :)
 

HardCore

Користувач
Реєстрація
18.12.06
Повідомлення
174
Репутація
0
При відсутності мізків дуже хочеться вірити в правильність форми черепа (с)
 

El-ninYO

Користувач
Реєстрація
17.12.08
Повідомлення
115
Репутація
0
Сам по себе "расизм" не люблю! Ну приезжайте,ну учитесь,ну торгуйте,ну живите! Но не БАРЗЕЙТЕ! Многие "нехристи" забывают что в гостях, и быкуют! В этом случае нужно ставить на место! Сам в Ровно не раз сталкивался с хачами!