За что может остановить ГАИ и как себя вести

  • Автор теми Vik
  • Дата створення

При остановке автомобиля инспектором


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    131

Anry2

Користувач
Реєстрація
18.02.08
Повідомлення
36
Репутація
1
Вік
39
Проте штампують протоколи де треба, а не ні...щей перевиконують план )))
 

Vik

Справедливий
Користувач
Реєстрація
20.01.08
Повідомлення
242
Репутація
3
Вік
40
Explorer сказав(ла):
От дивуюсь я з нашої країни. Працівників міліції (ДАІ) вже так притисли, що аж шкода їх.
Посудіть самі.
Даішник не може просто так зупинити підозрілу або будь-яку машину;
Не може наздоганяти мотоциклістів, які навіть проігнорували вимогу зупинитись;
Повинен мати при собі кучу дозволів-маршрутних листів;
Не можуть вимірювати швидкість ТЗ (чи вже можуть??);
...... думаю, є ще купа обмежень які я не знаю.
Навіщо тоді така служба? Соромно, що навіть сама держава не довіряє даішникам...
Да ну... не смеши!! Стереотипы у нас просто "совковые" такие остались что ГАИшник на дороге и царь и Бог и прогибаться нужно, лишь бы не трогали, а вот на самом деле всё не совсем так должно быть!! Эти люди находятся на службе у государства (то есть у нас самих), МЫ им платим зарплату!! В цивилизованных странах совсем другое отношение между водителем и инспектором потому как каждый знает своё место, как и права и обязанности. Чтобы нам подняться до их уровня нужно поменять сознание, в первую очередь, а это далеко не так быстро как пишутся законы!!
P.S. А вести себя так с ними спровоцировали они же. От хорошего отношения не стали бы выдумывать "как развести мента" и искать лазейки в законах... Вот так.. К людям по людски!! :cool:
 

Explorer

Користувач
Реєстрація
23.02.07
Повідомлення
173
Репутація
0
Vik, не згоден. З забороною переслідування мотоциклістів і не можливістю зупинити підозріле авто перегнули. Це вже не міліція а прислуга якась...
 

Vik

Справедливий
Користувач
Реєстрація
20.01.08
Повідомлення
242
Репутація
3
Вік
40
Explorer сказав(ла):
Vik, не згоден. З забороною переслідування мотоциклістів і не можливістю зупинити підозріле авто перегнули. Це вже не міліція а прислуга якась...
Вот именно что под словом "підозріле" инспектор может остановить любую машину по своему желанию, а мне, извините, как и большинству, думаю, не очень приятно останавливаться через каждые сто метров только потому, что инспектор якобы считает моё авто подозрительным!!
А на счёт мотоциклистов, то есть, наверное, какая то плачевная статистика погонь, потому и запретили.... :cool:
 

Explorer

Користувач
Реєстрація
23.02.07
Повідомлення
173
Репутація
0
Vik сказав(ла):
А на счёт мотоциклистов, то есть, наверное, какая то плачевная статистика погонь, потому и запретили....
Я теж підозрюю що так воно і є, але суті це не міняє. Можна не бігти за вбивцею по дворах, бо ще накладе на себе руки.
Нехай краще один мотоцикліст розіб'ється (якщо йому не вистачило клепки зупинитись на вимогу працівника ДПС), ніж він створить аварію у якій постраждає купа людей.
Vik сказав(ла):
Вот именно что под словом "підозріле" инспектор может остановить любую машину по своему желанию,
Я думаю що це нормально. І чомусь здається, що так всюди в цивілізованих країнах (хоча можу помилятись)
 

Wetal

Користувач
Реєстрація
18.04.08
Повідомлення
5
Репутація
0
Вік
36
БУЛЬДОЗЕР сказав(ла):
Wetal, к сожалению, обочина - тоже элемент автодороги. Поэтому, если Ваше транспортное средство находилось ближе, чем за 7-8 м от перекрёстка - ПДД Вами были нарушены. В данном случае спасти Вас (кроме доброты судьи) может то, что это был не перекрёсток (или, точнее, если это был не перекрёсток)... Я о том, что "Не считается перекрёстком место примыкания к дороге выезда с примыкающей территории" (это из п.1.10 ПДД).
Полностью определение перекрёстка выглядит так:

И все же дорогой мой товарищ, суд прошел безупречно, постановление было вызнано не действительным

добавлено через 2 минуты
Wetal сказав(ла):
В общем такая ситуация:
Ровенская область, с.Гоща, приехал я на базар посмотреть что к чему да и поработать немного, поставил столик, выставил продукцию и торгую, вскоре пришел касир который собирает денежку за место, я уплатил и получил чек. Постоял примерно часов к 11 после чего подехал машиной к месту торговли для загрузки товара, стал на перекрестке но не на дороге а на обочине где стояли и остальные автомобили хозяева которых также торговали. Как только я загрузился и закрыл багажник, ззади моего автомобиля паркуется автомобиль инспекторов, их было 3 человека, два капитана и маер, в общем я ждал минут 10 пока они уедут чего так и недождался, но как только я сел в автомобиль, один из них выпрыгнул и начал мне молоть лобуду. Инспектор не выслушав моихобьяснений пошел к своему автомобилю который уже отьехал и начал писать протокол без обьяснений чо к чему и за что. Когда он мне дал протокол на подпись я написал следующее: "З протоколом не згідний. буду оскаржувати в установленому законом порядку. Інспектор ДАІ порушив ПДР зупинився на перехресті, тим самим спричиняв аварійну обстановку на дорозі та перешкоджав руху моєму транспорту з місця завантаження, з моїми правами та обовязками не ознайомив. Свідки: ПІБ".
После чего инспектор был не очень доволен, сел в автомобиль и укатил. Я подал в суд который состоится 27 числа сего месяца, решение суда напишу сюда посмотрим что напишут.
__________________

И так как я и обещал, после суда написать что и как:
Пришел на суд, инспектора как и обычно не приехали, зашли в кабинет судьи, прослушали дело, выслушали меня, свидетелей правда даже не вызывали, и в течении 5-ти минут постановление было признано не действительным. Копию не выкидываю так как на руки мне его еще не дали.

добавлено через 3 минуты
Прочитал посты выше и сделал вывод:
"Влада-це я, Чиновник-мій найманий працівник"
И если мы это будем помнить, то никогда небудем прогибатся под ГАИ
 

Explorer

Користувач
Реєстрація
23.02.07
Повідомлення
173
Репутація
0
Wetal сказав(ла):
"Влада-це я, Чиновник-мій найманий працівник"
И если мы это будем помнить, то никогда небудем прогибатся под ГАИ
Про що я і казав. Ніби і порушив ПДР, отримав, здавалось би, законний штраф, але це тепер називається "прогинатись під ДАІ"...
 

Кум

Користувач
Реєстрація
20.05.06
Повідомлення
346
Репутація
21
Explorer сказав(ла):
Ніби і порушив ПДР, отримав, здавалось би, законний штраф, але це тепер називається "прогинатись під ДАІ"...
Ну да, а то шо в них половина, якщо не більше, вимог незаконні, типу - "вийдіть з машини", "причина зупинки - перевірка документів", "відкрийте багажник" то це нормально, правда? Якби ДАІ не брали взяток і діяли по закону - не зустрічали б відповідного відпору зі сторони водіїв
 

LED

Справжній патріот міста
Користувач
Реєстрація
02.04.09
Повідомлення
100
Репутація
0
Explorer сказав(ла):
Даішник не може просто так зупинити підозрілу або будь-яку машину;
Не може наздоганяти мотоциклістів, які навіть проігнорували вимогу зупинитись;
Повинен мати при собі кучу дозволів-маршрутних листів;
Не можуть вимірювати швидкість ТЗ (чи вже можуть??);
...... думаю, є ще купа обмежень які я не знаю.
Навіщо тоді така служба?
Ось тепер зрозуміло чого Даїшники тільки й те і роблять, що посилають, погрожують і тикають дулі водіям. :D Бо це оказується прямо їм не заборонено законом:
дуля
Гаїшник Шкаберін Хоче набить "еб...ло" водію
 

Wetal

Користувач
Реєстрація
18.04.08
Повідомлення
5
Репутація
0
Вік
36
Дорогие друзья, я знаю что есь такие бланки, в которые при остановке инспектором, записываются все данные инспектора, кто имеет такой, скиньте или хотя бы напишите примерно как он должен выглядеть, в инете немогу найти. Заранее спасибо!
И еще одно, может кто знает где можно скачать КуПАП Украины, подскажите ссылочку.
 

TALIKA

Користувач
Реєстрація
15.08.06
Повідомлення
107
Репутація
5
http://vzjatkamnet.at.ua/ рекомендую відвідати цей сайт. (і зайти до них на форум)
там у розділі "каталог документів" можна ознайомитись з нормативними актами. і там же у підрозділі "пособія для водіїв" є можливість скачати формуляри, тобто памяткі. памяткі не є офіційними документами. вони просто допомагають водієві у спілкуванні з представниками даї. у мене є формуляр "від антошкі", але через великій розмір викласти тут не можу. тут викладаю формуляр від Ahez.
він містить інформацію, щодо вимог до представників даї, з витягами з нормативних актів, якіх як правило і самі даїшникі не знають, роздрукуйте і возіть з собою у декількох екзеплярах, заповнюйте для себе.
від себе хочу додати, рекомендую усім вимагати від представників даї сертифікату на прилад, якім вони фіксують порушення, вони забовязані його мати, на сертифікаті має бути номер і увага!!! такій самий номер має бути наклеєний на стикері на самому приладі.
ще рекомендую скачати, роздрукувати і возити з собою "клопотання ДАЇ". у разі, якщо все такі дійшло до того і на вас складають протокол НЕ підписуйте його без застережень! не погоджуйтесь з протоколом. перше запитання на суді "чому ви підписали і погодились з протоколом?" у поясненні пишить, що хочете додати до протоколу свої клопотання. є клопотання "про юридичний захист", "про місце розгляду справи" і "про час розгляду справи". при додаванні клопотання вам не можуть винести постанову, це є порушенням закону. у будь-якому разі у суді вам буде набагато легше довести свою правду. як показує практика і мій особистий досвід на суд представникі даї майже ніколи не з"являються, головне не боятись і відстоювати свою позицію.
і ще. згідно Розпорядження № 466”Про організацію роботи підрозділів ДАІ з профілактики правопорушеньіз застосуванням засобів фото- і кінозйомки, відеозапису” див.1.4. Виключити випадки документування порушень встановленого швидкісного режиму руху транспортних засобів у зонах дії дорожніх знаків, що обмежують максимальну швидкість, на в'їздах у населені пункти на відстані меншій ніж 1000 метрів від його початку. тобто даїшникі не можуть стояти і фіксувати порушення ближче ніж на 1 км. від початку дії знаку обмеження швидкості. цей пункт порушується найчастіше!!! навідь у нас, коли стоять у лісі біля хуторка, стоять ближще ніж 1км. від знаку "нетішин", це також є поводом для суперечкі, візьміть собі на память.
найпростіше правил не порушувать, вести себе чемно і ввічливо з іншими учасниками руху. але, якщо вас зупинили не законно, накладають штрафи з якими ви не згідні - захищайтесь. всім успіхів =)
 

TALIKA

Користувач
Реєстрація
15.08.06
Повідомлення
107
Репутація
5
у зв`язку з запитаннями в приватних повідомленнях, хочу надати пояснення до попереднього поста.
ну насамперед легше на місці довести свою правоту, щоб не дійшло до складання протоколу. нюансів робити даї багато, якщо є бажання вивчити це питання, то зайдіть по ссилці в минулому повідомленні, там зібрані всі нормативні акти. ну частіше за все зупиняють за порушення скоросного режиму, вимагайте сертифікату на прилад, якім фіксується порушення, прилад має бути закріплений на штативі тощо. попросіть показати службове посвідчення і запишіть данні інспектора, доведено, вони відразу стають надзвичайно чемними.
якщо на вас все-такі складають протокол.
тут розписано, як заповнювать протокол. у протоколі пишіть "не згідний" і далі там "швидкість не моя, сплошну лінію не пересікав, пішоход стояв" і так далі, вже дивлячись, у чому вас звинувачують. там же у графі пояснення пишете "до протоколу додаю клопотання".
що таке клопотання? клопотання це ваша законна вимога (вони є трьох видів "про місце розгляду справи", "про час розгляду справи", "про захист") коли на вас складається протокол на основі протоколу виноситься постанова, яку ви оскаржуєте в суді, де ви доводите свою правоту, і на основі якої ви маєте платити штраф. якщо до протоколу додані клопотання, то постанову вам не мають права винести! спершу справу має розглянути суд і у суді інспектори даї мають довести, що ви щось порушили. клопотання заповнюється просто, дата. номер статті, яку вам інкримінують і підпис. отже без клопотання вони виносять постанову і ви в суді цю постанову оскаржуєте і доводите свою правоту, коли додані клопотання, постанова не виноситься і вони мають на суді довести їхню правду.
з досвіду скажу, якщо порушення мало місце не на місці проживання, не у нетішині наприклад, то даїшникі, як правило на суди не з`являються, тут все залежить від судді, може справу закрити, може перенести. якщо справу з судом маєте перший раз краще взяти на допомогу юриста, послуги юриста будуть коштувать до 100 грн.
ще можна ознайомитись зі списком телефонів довіри по україні і возити його з собою. не телефонувала, але кажуть реакція на дзвінок просто миттева, особливо, якщо даїшник на вашу вимогу відразу не показав посвідчення.
 

Zeyn

Користувач
Реєстрація
09.05.09
Повідомлення
9
Репутація
0
Через який термiн пiсля того як склали протокол повинно прийти повiдомлення в суд?
 

DANKOS

Користувач
Реєстрація
10.01.08
Повідомлення
15
Репутація
0
Zeyn сказав(ла):
Через який термiн пiсля того як склали протокол повинно прийти повiдомлення в суд?
Таких термінів не існує.І яке відношення суд має до протоколу? Інспектор не виніс постанову? На оскарження протоколу маєте 10 днів. А вже після вашої заяви, суддя призначає дату розгляду справи і тоді
Zeyn сказав(ла):
повинно прийти повiдомлення в суд
 

Zeyn

Користувач
Реєстрація
09.05.09
Повідомлення
9
Репутація
0
Iнспектор лише склав протокол i дав менi написати в ньому пояснення i росписатися.
 

vitalom

Користувач
Реєстрація
10.11.07
Повідомлення
45
Репутація
0
Увага. У ДАІ нові повноваження
06.12.2010 10:12 — [ Суспільство, Новини ]
Втратила чинність заборона на «висиджування в кущах», а порушників швидкості тепер можуть ловити відразу за знаком населеного пункту, повідомляє autocentre.ua.

У зв'язку з приведенням нормативно-правових актів, що регламентують діяльність підрозділів Державтоінспекції, у відповідність до вимоги законодавства розпорядження МВС № 466 від 21.05.2009 року в кінці минулого місяця втратило чинність. Які ж норми були скасовані?

Зі скасуванням «листів щастя», коли поштою власникам ТЗ надсилали знімки автомобіля, зроблені радаром «Візир», і постанови про накладення штрафу за перевищення швидкості відпала необхідність фотографувати патрульну машину з прив'язкою до місцевості. Тепер також не потрібно доповнювати винесену постанову 3-4-ма знімками порушення правил дорожнього руху, зробленими радаром з функцією фото-або відеозйомки.

Деякі з вимог розпорядження стали неактуальні, тому що вже були виконані. Зокрема, в місцях, де швидкість контролювалася радарами, встановлені відповідні дорожні знаки, проведено ревізію всіх знаків, що обмежують максимальну швидкість руху, і демонтовані ті знаки, які вводили необґрунтовані обмеження. А на дорогах державного значення, де не діють вимоги ПДР, що визначають порядок руху в населених пунктах, можна їхати понад 60 км/год, але не більше 110 км/год, знаки «Початок/кінець населеного пункту» з білим тлом замінені знаками з синім фоном.

На жаль, під шумок було скасовано чимало ліберальних положень. Ось деякі з них:

1. Заборона на ведення контролю за дорожнім рухом із місць, закритих для учасників руху (об'єктів дорожнього сервісу, зелених насаджень тощо);

2. Виключення випадків безпідставної зупинки ТЗ;

3. Заборона на документування перевищень швидкості в зонах дії знаків, що обмежують максимальну швидкість на в'їздах у населені пункти на відстані менше 1 км від їхнього початку. Тобто тепер даїшники можуть вимірювати швидкість відразу за знаком, що інформує про в'їзд в населений пункт;

4. Заборона на документування порушень правил дорожнього руху, якщо вони вчинені внаслідок неналежного утримання дорожнього покриття (виїзд на зустрічну смугу для об'їзду перешкод, ям тощо);

5. Вимога про неухильне виконання статей 33 і 34 КпАП України (обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність порушення) при винесенні постанов про накладення штрафу. Актуальними були пом'якшувальні обставини - наприклад, якщо водій проїхав на червоне світло через термінову доставку хворого в медзаклад. Тоді на нього накладали мінімальний штраф, передбачений за це порушення. А тепер цілком можуть нарахувати і максимальний. Утім, потрібно зазначити, що самі статті 33 і 34 КпАП України не скасовували, а вони мають пріоритетне право над розпорядженням МВС. Тому при винесенні даїшником постанови водій вправі йому нагадати про виконання цих статей КпАП. А якщо правоохоронець не відреагує на прохання водія, останній має написати пояснення в адміністративному протоколі, а згодом при бажанні може оскаржити розмір штрафу, звернувшись до районного відділення Державтоінспекції або подавши відповідну скаргу до суду
 

AlexBear

Користувач
Реєстрація
20.12.10
Повідомлення
25
Репутація
0
Не читал первоисточник, но слышал, что теперь есть штраф за нарушение правил пользования фарами. Теперь полюбляют (кто заметил) наши дайцы становиться на патруль двумя экипажами на расстоянии друг от друга (особенно часто возле Хуторка и дальше в селе) и останавливают за мигание фарами, когда встречных предупреждаешь о патруле. Кум у меня попадался. Но, правда, отмазался. Так вот вопрос. Штраф то ввели, а вот непонятно, что конкретно мы при этом нарушаем? Есть какие-то правила пользования, где запрещено мигать? Может формулировка штрафа какая-то хитрая и позволяет докапываться? Кто знает точно?
 

Sokrat

Користувач
Реєстрація
07.03.08
Повідомлення
118
Репутація
27
мужики, не в качестве рекламы, а для просвещения http://roadcontrol.org.ua/ -ответы на многие вопросы. Это общественная организация "Дорожный контроль" которая активно противостоит безпределу ГАИ
 

mr.Belanov

Користувач
Реєстрація
05.09.08
Повідомлення
35
Репутація
0
AlexBear сказав(ла):
Есть какие-то правила пользования, где запрещено мигать? Может формулировка штрафа какая-то хитрая и позволяет докапываться? Кто знает точно?

Было такое...Гаишник обгрунтовал это так: не правильное пользывание приборами освещения и световой сигнализации.....что типа такого он сказал
Тоисть написать постановление на штраф он может, но и вы можете доказать свою правоту в суде ...
открыл ПДД не чё подобного не нашёл, возможно это надо искать в штафах....
 

Wo_lf

Користувач
Реєстрація
12.11.08
Повідомлення
84
Репутація
0
Порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами, в тому числі при початку руху чи зміні його напрямку та їх самовільне переобладнання

штраф 425-510 грн


А взагалі дивіться тут: http://www.marazm.org.ua/milicia/32_43_dop.html