Добудова 3-4 енергоблоків ХАЕС

aristotel

Користувач
Реєстрація
13.11.09
Повідомлення
142
Репутація
1
есть видеоотчёт последних слушаний?
 

samson

Користувач
Реєстрація
14.10.06
Повідомлення
247
Репутація
0
aristotel сказав(ла):
есть видеоотчёт последних слушаний?
Я приходила, було цікаво почути думку небайдужих людей.
Хлопець виступив із словами: Наша молодь не цікавиться такими соціальними питаннями. Де наша молодь?
Тому:
Приходьте на слухання 12 квітня, тому що саме у цей день ваш голос може стати переконливим.
 

samson

Користувач
Реєстрація
14.10.06
Повідомлення
247
Репутація
0
samson сказав(ла):
Приходьте на слухання 12 квітня, тому що саме у цей день ваш голос може стати переконливим.
Перепрошую:
Приходьте на слухання 12 травня, тому що саме у цей день ваш голос може стати переконливим.
 

aristotel

Користувач
Реєстрація
13.11.09
Повідомлення
142
Репутація
1
4 мая были слушания в ДК
кто присутствовал, какие были приняты решения по итогам 3 часовой дискуссии?
я присутствовать не смог, поэтому интересуюсь
кто освещал или будет освещать данное событие через газеты,ТВ, интернет?

добавлено через 5 минут
неужели, присутствовала только samson и ещё несколько неизвестных, не имеющих доступ к СМИ или пожелавших остаться анонимами?
допустим видеосъёмка не велась, во что с трудом верится, но неужели кроме резюме "було цыкаво..." и "слушания ничего не дадут ... бабки всем рулят" больше нечем поделится?
печально, если это действительно так
 

samson

Користувач
Реєстрація
14.10.06
Повідомлення
247
Репутація
0
aristotel сказав(ла):
"слушания ничего не дадут ... бабки всем рулят"
Якщо спиратися на таку думку, що слухання нічого не дасть, то дійсно почну ходити лише я.
Були присутні коло 50 людей, виказували свою думку:
Одні говорили про те, що потрібно добудовувати блоки опираючись на появлення нових робочих місць.
Зараз моя думка:
Я вважаю, що нові місця появляться для присмирнілих. От одна людина дійсно сказали про вирішення цієї проблеми: На станцію потрібно надати роботу лише спеціалістам.
Далі чужі виказування:
Говорили про те, що закладений фундамент уже застарілий і небезпечно на ньому будувати блоки.
Моя думка:
Фундамент можна підкріпити і закласти новим матеріалом.
Сторонні слова:
Сказали, що витрати на блоки у 6-7 млрд. доларів.
Також зазначили, що при добудові блоків, надати пільги о виплаті за електроенергію і ще там ряд вимог зі сторони нетішинців.
Приходьте на слухання 12 травня, молодь будьте активними.
 

Demis-fani

Користувач
Реєстрація
16.03.08
Повідомлення
43
Репутація
0
samson сказав(ла):
Говорили про те, що закладений фундамент уже застарілий і небезпечно на ньому будувати блоки.
Моя думка:
Фундамент можна підкріпити і закласти новим матеріалом.
Для чого будувати блоки застарілого покоління, можете пояснити? С приводу фундаментів, невже не зрозуміло, що вони вже не придатні?
 

Mhpa

Мера
Користувач
Реєстрація
21.11.08
Повідомлення
32
Репутація
1
Demis-fani,
в эксперт в области фундаментов и типов блоков? ))))))
иногда шокируют такие перцы
 

Кум

Користувач
Реєстрація
20.05.06
Повідомлення
346
Репутація
21

Вкладення

  • 1.jpg
    1.jpg
    226.4 КБ · Перегляди: 66
  • 2.jpg
    2.jpg
    314.3 КБ · Перегляди: 49

Spoch

Користувач
Реєстрація
18.03.06
Повідомлення
849
Репутація
57
Вік
46
Mhpa сказав(ла):
в эксперт в области фундаментов и типов блоков? ))))))
иногда шокируют такие перцы
а ви можете дати посилання на експертний висновок щодо стану будівельних конструкцій, які зводились понад 20 років тому і перебували під впливом природного середовища без консерваціїї?
 

Кум

Користувач
Реєстрація
20.05.06
Повідомлення
346
Репутація
21
Я там був присутній, і як на мене, то основне питання було "Чи варто будувати взагалі". А в резолюції важливе місце зайняло питання безпеки.

Пишу про що говорилось і що не деталізовано (випадково мабуть) в статті.

- Росія будує два такі самі блоки (здається в Китаї) за 1,7млрд долл. В нас за 6-7млрд (в нас більше вкрадуть)

- Кредит на будівництво дають під 20% (річних??)

- Умова співробітницітва - використання виключно російського палива (садять і на атомну голку також, крім газової)

- на піонерці мають починати будувати бараки для робітників, бо будувати блоки будуть не наші і навіть не українці (росіяне?)

- в Україні надлишок ел/енергії, нащо Україні ще блоки?

- кажуть що українцям стане краще жити. А зараз за кордон ел/ен продається за 13коп, підприємці ж платять майже 1грн/кВт, жити краще?

- Ми не транспортуємо кудись там енергію бо нема ЛЕП (лінії електропередачі), може краще з цього почати?

- ці самі гроші краще було б вкласти в розвиток енергозберігаючих технологій, би використовуємо більше ніж по Європах, але там не дуже вкрадеш і Росія на таку вигідну для України справу гроші не дасть. А економічний ефект був би кращий.

- чому будують застарілі російські блоки замість безпечніших неросійських?

- чому тендер на будівництво виграли росіяни? Одна з причин - ніби вони можуть будувати на існуючих конструкціях, а інші - не ризикують.

- десь в Болгарії (можливо інша країна) також близько 20 років було законсервоване будівництво, провели екпертизу - знесли все і побудували заново. Але експертизу там проводили не росіяни, а в нас якраз росіяни. І кажуть що все супер-супер, таке надійне-пренадійне, мало не краще за нове. Не дивлячись на воду в приміщеннях, пожар і ржавчину.

- кажуть що імовірність великої аварії 10 в мінус шостій степені реакторів в рік. Тобто з мільйона реакторів за 1 рік (чи за тисячу років на тисячі реакторах) на одному станеться аварія. А це ніби дуже мало і не переживайте. Але насправді (експериментально) імовірність аварій більша в сотні разів. Реактори працюють близько 60років, у світі є 420 реакторів. Великих аварій було, скажімо 4, якщо не більше http://www.gr-obor.narod.ru/p661.htm. 4/(60*420)=1,58*10 в мінус четвертій.

- на найнадійнішому обладнанні працюють люди. А в нас персонал набирається по блату і за взятку. В той час як, скажімо у Франції 300 претендентів на одне робоче місце на АЕС, і всі йдуть по конкурсу. І рівень безпеки в нас відповідний.

- одне з можливих пропозицій була - відміна результатів тендеру

- всюди демонстрації проти АЕС, а ми будуємо

- була гарна ідея (висловлена в минулому нач ТЦ Григоровим) - контроль громадськості (незалежні спеціалісти є) за рівнем безпеки на АЕС

- гроші передбачені на соц проекти в ТЕО (10% вартості будівництва) йдуть зовсім не туди: на другу чергу кладовища скажімо 6,5млн грн, хоча там все вже майже закінчено і багато чого іншого

- З огляду на сутність нинішньої влади (і лавки в метро по 60тис грн) висновок один - хочуть будувати, бо тут можна багато вкрасти

Пожвавлення в залі почалось коли поступила пропозиція подумати, що просити на ці кошти, отут то всі й забули про якусь там безпеку (воно ж може ще й не грохнути).

Вобщем висловлювали пропозиції (міст біля Томаса, водопровід в село, обвідний канал, ...). Міський голова зі своєї сторони перерахувала вже існуючі пропозиції по змінах до ТЕО і запросила громадян надавати їх письмово в загальний відділ.

П.С. Але я туди вчора ходив з одною гарною пропозицією, так мене послали. В громадську приймальну в бібліотеці. А там бібліотекар дала бланка де я мав написати "зміст запитання" і запевнила мене, що мені нададуть відповідь. Надіюсь так і буде. Пропозиція була - побудувати по місту велосипедні доріжки і місця(приміщення) для парковки велосипедів.

добавлено через 1 минуту
Spoch сказав(ла):
а ви можете дати посилання на експертний висновок щодо стану будівельних конструкцій, які зводились понад 20 років тому і перебували під впливом природного середовища без консерваціїї?
Та висновок вроді гарний зробили, російська ж фірма робила. От якби незалежно хтось зробив, то інша справа.

добавлено через 8 минут
Ще одне. Для тих громадських слухань, що уже відбулись не надали великий зал в БК, бо опечатано пожежниками. Цікаво, чи нададуть зал 12-го?
 

vitaly

Користувач
Реєстрація
03.09.06
Повідомлення
46
Репутація
0
Зал буде наданий в ПК точно, тому що графік проведення громадських слухань вже складений і розміщений на сайті ХАЕС.


м. Нетішин, вул. Шевченка, 3, Палац культури (велика зала)
Дата: 12.05.2011р. (четвер)
Час: 18-30

http://www.xaec.org.ua/index-ru.html
 

aristotel

Користувач
Реєстрація
13.11.09
Повідомлення
142
Репутація
1
пассивность людей удручающая
что есть несколько десятков простых людей на несколько десятков тысяч общественности(в сельских клубах побольше народа собирается), не говоря уже о том, что присутствовали в основном чиновники и заинтересованные (в пиаре) лица. Для меня такая картина понятна и она закономерна(то, во что превратили жизнь людей начиная с 90 года поднимавших на своих плечах можно сказать целину, опреснявших болота, возводили город, и всё оказалось пустышкой, бизнеспроектом, дойной коровой ненасытных паразитов, многие сдались и не видят выхода как заниматься стяжательством и нанимаясь в рабы для обслуживания скотских интересов социальных упырей),
но всё же давайте смотреть на уровень дискуссии и качество принимаемых решений. Будут ли нести последствия такие обсуждения, не в общем, а конкретно состоявшиеся 4 мая общественные зборы?
 

Zheka

Користувач
Реєстрація
15.08.07
Повідомлення
22
Репутація
0
Вот мне, как инженеру строителю, очень интересно, как могут быть фундаменты допущены до эксплуатации после стольких лет проведенных в недостроенном сотоянии под открытым небом? Там же уже давно идет коррозия арматуры и бетона, еще не понятно по каким СНиПам, ГОСТам они проектировались 20+ лет назад, разница в проектных нормах насчет предельных нагрузок и коеффициентов тех лет и на сегодняшний день может быть огромной! Как по мне то та комиссия , которая проводила испытания и анализ написала то что ей было сказано...
 

Biasha.cjm

Користувач
Реєстрація
09.01.09
Повідомлення
13
Репутація
0
а хто знає...скільки років ХАЕС??
 

Кум

Користувач
Реєстрація
20.05.06
Повідомлення
346
Репутація
21
vitaly сказав(ла):
Зал буде наданий в ПК точно
А у великому залі пожежонебезпечно. За принципом як з добудовою х3 х4: "небезпечно, але якщо дуже треба, то можна". Це називається "культура безпеки", вірніше її відсутність.
 

Apple

Користувач
Реєстрація
11.10.10
Повідомлення
237
Репутація
18
Кум сказав(ла):
А у великому залі пожежонебезпечно. За принципом як з добудовою х3 х4: "небезпечно, але якщо дуже треба, то можна". Це називається "культура безпеки", вірніше її відсутність.
Да, случай с разрешением показательный, если нужно в угоду определённым интересам то можно рискнуть жизнью куда большего числа людей. Ах бедный Михасык, как он сможет поставить свою подпись под разрешением о проведении этого мероприятия и чем интересно он теперь будет мотивировать временный отход от пожарной безопасности??? В любом случае его разрешение будет считатся нарушением закона. Очень было бы любопытно посмотреть на это решение, кто сможет покажите.

Что же касается Х-3 и Х-4 то мы как то забыли, что нас и наше жильё также нужно страховать хотя бы в радиусе 10км. Так как не дай бог будет эвакуация за какие шиши и кто выделит нашим семьям жильё на новом месте??? Из всех жителей города застрахованными есть администрация и лицензированный персонал, но не в обиду им будет сказано, их зарплаты позволят купить квартиру своей семье на новом месте, а вот болшинство горожан уже еле тянут комунальные услуги.
 

Кузя

Користувач
Реєстрація
28.09.06
Повідомлення
83
Репутація
1
Вік
45
aristotel сказав(ла):
4 мая были слушания в ДК
кто присутствовал, какие были приняты решения по итогам 3 часовой дискуссии?
я присутствовать не смог, поэтому интересуюсь
кто освещал или будет освещать данное событие через газеты,ТВ, интернет?
Пропоную остаточну резолюцію оформлену Громадською радою по результатах зборів 4 травня. Вона буде передана для підготовки Громадських слухань, що відбудуться 12 травня. На мою думку, резолюція місцями занадто "радикальна" та не дуже професійно викладена, але в загальному висвітлено багато важливих побажань нетішинців на тему: "Що би я хотів отримати від добудови енергоблоків №3,4 ХАЕС"
 

Вкладення

  • Резолюція1.JPG
    Резолюція1.JPG
    247.4 КБ · Перегляди: 64
  • Резолюція2.JPG
    Резолюція2.JPG
    271 КБ · Перегляди: 45