Збільшення комунальних тарифів ВП ХАЕС

Spoch

Користувач
Реєстрація
18.03.06
Повідомлення
849
Репутація
57
Вік
46
Файоли сказав(ла):
Впрочем, для меня вообще загадка, для чего можно использовать воду из ванной.
Купи слабительного в аптеке и подсыпь в обед семье. С 13.00 до 18.00 тебе десятка ван будет мало.
sonic сказав(ла):
дитячі садочки і школи з 15 числа теж будуть працювати з 6-00 до 9-00 і з 18-00 до 21-00
а чому тільки дитячі садочки? А продуктові магазини? Кафешки? Лазні? Басейн?
котяра сказав(ла):
большинству работающих (с обеденным перерывом в час) мне не нужна
Ну если обедать в ресторане (это если работать будет). Но даже что бы пельменей отварить литр воды понадобиться, а еще посуду помыть...

depth сказав(ла):
И то, что вызывает у нас негодование, всего-лиш желание выполнить требования городских властей для бесплатной передачи КГ в исполком. Понятно что хочится вытянуть побольше денег из ХАЭС но совесть тоже нужно иметь.
Ну от і давайте дійсно дивитися у корінь. Про яке сумління ви говорите? Ви не проживаете у місті? Ви не розумієте, що міським комунікаціям по 20-30 років і вони мають дуже великий ступінь зносу? Ще років через 10 від них залишиться решето. (чавунну каналізаційну трубу прокладену у 1979-му я особисто розрізав шпателем). Жодна влада, жоден бюджет з це не потягне. Щось вимагається від атомної? Звичайно, адже амортизаційні відрахування вона постійно здійснювала. От і питання - куди вони направлялись? Зрештою винних можна шукати довго й нудно, а от хто запропонує вирішення проблеми?

Як варіант - передача міських мереж на баланс міськвиконкому після їх реконструкції за рахунок коштів на соц.розвиток при добудові 3-4 енергоблоків.

А на сьогодні? Піднімати тарифи дійсно варто - за все потрібно платити. І можливо вже з жовтня. Але вони мають бути не з довідника "стелі" (середні між Комарівкою та Шепетівкою), а дійсно обгрунтовані (вираховані). КГ ХАЕС зобов"язане мінімізувати (оптимізувати) власні витрати. Як на мене тариф "за опалення" не має включати складової на підігрів теплоносія. Вважаю, нетішинці мають мати таку компенсацію хоча б за втрачені нервові клітини під час чергового тестування системи оповіщення. Малозабезпеченим мають оформлювати субсидії.

А щодо подобового водопостачання - це чистої води шантаж міської влади з боку ХАЕС. Не думаю, що на цьому багато заощадять, зате громадську думку про "гарну станцію" і "пагану владу" намагаються створити.
 

_lola_

Користувач
Реєстрація
18.08.06
Повідомлення
293
Репутація
4
Вік
44
Spoch сказав(ла):
Вважаю, нетішинці мають мати таку компенсацію хоча б за втрачені нервові клітини під час чергового тестування системи оповіщення.
Оце 100%. В мене чуть серце не стало.
Spoch сказав(ла):
А щодо подобового водопостачання - це чистої води шантаж міської влади з боку ХАЕС. Не думаю, що на цьому багато заощадять, зате громадську думку про "гарну станцію" і "пагану владу" намагаються створити.
Чим далі дивлюсь на цю всю ситуацію, тим більше розумію те саме. Більшість людей, здається мені, у всі нюанси не буде заглиблюватись, їм скажуть, шо це мер винний, і людям цього буде достатньо. Тому що людина приходить ввечері з роботи і хоче відпочити, а не сидіти вичитувати і розбиратись, хто правий, а хто винуватий. Ситуація розрулиться зрештою, а неприємний осад в людей від влади залишиться аж до весни. Ну ви зрозуміли, про що я...
 

Spoch

Користувач
Реєстрація
18.03.06
Повідомлення
849
Репутація
57
Вік
46
Доречі, порадив би ЖКО також дещо заощадити.
Хоча б на ліфтах у під"їздах де проживає керівництво ХАЕС - зранку, в обідню перерву та ввечері.
 

AqUAmoney

Голова коаліції
Користувач
Реєстрація
09.01.09
Повідомлення
121
Репутація
2
Spoch сказав(ла):
А щодо подобового водопостачання - це чистої води шантаж міської влади з боку ХАЕС.
Ну і в чому ж суть шантажу? В тому, що ХАЕС не хоче простити борг в 47млн.? А хто їй має погасити чи простити цей борг перед іншими, наприклад ХМобленерго та інші?
 

Dimikcus

Ігроман
Користувач
Реєстрація
11.06.06
Повідомлення
169
Репутація
0
Такий графік вже ТОЧНО буде із 15 числа? Я просто в шоці.
Може варто починати думати про якісь пікети і мітинги, підписи якісь збирати? Чим раніше, тим краще.
 

_lola_

Користувач
Реєстрація
18.08.06
Повідомлення
293
Репутація
4
Вік
44
Dimikcus сказав(ла):
Може варто починати думати про якісь пікети і мітинги
Ага, тільки кого пікетувати будемо в цій ситуації? Туди, де треба мітингувати, нас просто не пустять.
 

Організатор

Користувач
Реєстрація
16.01.09
Повідомлення
95
Репутація
0
Spoch сказав(ла):
передача міських мереж на баланс міськвиконкому після їх реконструкції за рахунок коштів на соц.розвиток при добудові 3-4 енергоблоків.
Це чи не єдиний можливий варіант, коли місто може погодитись прийняти на баланс комунальне господарство...
Spoch сказав(ла):
Піднімати тарифи дійсно варто - за все потрібно платити
Міськвиконком також розуміє, що тарифи повинні бути обгрунтованими, але ж не отак зопалу піднімати їх в жовтні...При тому, що паралельно владою ведеться робота щодо пошуку інших шляхів. Неодноразово інформували про те, що відповідні листи з аргументами на користь непідвищення тарифів були направлені у вищі урядові інстанції, у тому числі й Кабмін особисто Премєр-міністру.
А можливо, те, як показово вчора Ю.Тимошенко повернула старі тарифи у Києві і підготувала зміни до 193-ї постанови щодо продовження дії відшкодування місцевим громадам різниці в тарифі, спрямувавши на це 2 млрд. грн. з держбюджету (а саме про це клопотав міський голова в одному з останніх листів, про це говорили на прес-конференції) - сигналом до дій усій Україні? Хотілося б, звичайно...Навіть якщо це політичний хід - для простих людей досить важливо, особливо в кінці року.
 

Raduga

Користувач
Реєстрація
26.05.08
Повідомлення
1
Репутація
0
_lola_ сказав(ла):
Ага, тільки кого пікетувати будемо в цій ситуації? Туди, де треба мітингувати, нас просто не пустять.
Лола не ужели так тяжело разобраться взрослому человеку в этой ситуации. Причём здесь ХАЭС. Пикетируйте ЖКО и Хмельникцоблэнерго, ведь через долг ЖКО перед ХАЭС, ХАЭС не можеть расчитаться перед Хмельникцоблэнерго, где то около 1млн.грн., а то Мельничук и мер с жира бесятся, а мы должны жить как в блокадном Ленинграде. И поймите что ХАЭС не ЖКО, что ей можно транжирить безконтрольно деньги людей и печатного станка для денег у ХАЭС нету
 

JohnSparrow

Користувач
Реєстрація
19.07.06
Повідомлення
456
Репутація
20
Прошу прощения за то, что не в тему, хотелось бы уточнить: по графику будут подавать только горячую воду, а холодная будет все время, или график касается как горячей, так и холодной воды?
 

sonic

злий вуйко
Адміністратор
Реєстрація
31.08.06
Повідомлення
404
Репутація
56
Організатор сказав(ла):
Смишляєв О.Є.: «1 жовтня 2009 року ми отримали листа від ВП "ХАЕС". У зв’язку з тим, що на сьогодні діють низькі тарифи 2000 року, а виконавчий комітет не погоджує підвищення тарифів, від 15 жовтня розпочнеться погодинна подача гарячої та холодної води з 06.00 год. до 09.00 год. та з 18.00 год. до 21.00 год.»

походу Андрюха і та і та.
 

котяра

Користувач
Реєстрація
15.05.07
Повідомлення
194
Репутація
0
Організатор сказав(ла):
Міськвиконком також розуміє, що тарифи повинні бути обгрунтованими, але ж не отак зопалу піднімати їх в жовтні...
На рахунок "зопалу в жовтні" щось ви палицю перегибаєте. Проти вас вже виграна судова справа, щодо тарифів, розмова про підняття ведеться вже з 2007 (!) року - якось не схоже це на "зопалу" *PARDON*
А щодо обгрунтування - ким ще вони мають бути обгрунтовані? Наскільки мені відомо, всі необхідні експертизи нові тарифи вже пройшли.

Питання: чи можете ви підтвердити інформацію, що наразі в місті збираються підписи проти підняття тарифів? Який вплив матимуть ці підписи на ситуацію з тарифами?

Прохання: Чи можете ви оприлюднити ті листи, що міський голова надсилав до Кабміну?
 

Spoch

Користувач
Реєстрація
18.03.06
Повідомлення
849
Репутація
57
Вік
46
Raduga сказав(ла):
не ужели так тяжело разобраться взрослому человеку в этой ситуации. Причём здесь ХАЭС.
Ось і я думаю, невже дорослі люди з марсу прилетіли. Чи ви не розумієте що усі - ХАЕС, ЖКО, влада, мешканці - "скованы одной цепью"(с). І винуваті усі. Якого милого ХАЕС не стояла на свому ще у 2000 році? Чому не піднімала тарифи поступово? Бо річечка з НАЕКу тікла, і можна було показати , що вона критуть млин комуналки, (хоча того струмочку ніхто не міряв)
А зараз у кризу намагаються знайти "КРАЙНЬОГО" - людей. І плювати, що крім ХАЕС в місті решта промисловості майже зупинилась, головне дірки затикнути.
Я б на місті міської влади зараз обанкротив би ЖКО. І нехай за ті 47 міліонів ХАЕС забирає собі усе його майно (у томиу числі й житлові будинки). Ось тільки хто сміття буде вивозити?
Шановні критики міської влади та ЖКО, ви знаєте вихід з ситуації? ПІДКАЖІТЬ! Ні? Тоді замовкніть і не ....
 

depth

Не фанат
Користувач
Реєстрація
05.05.07
Повідомлення
99
Репутація
0
Spoch сказав(ла):
Бо річечка з НАЕКу тікла, і можна було показати , що вона критуть млин комуналки
Улыбнуло. Не тот уровень господа, что-бы кому-то что-то "показывать". Это не частная лавочка, где как хозяин сказал так и будет.

Spoch сказав(ла):
І нехай за ті 47 міліонів ХАЕС забирає собі усе його майно
Тоесть Ваше мнение "конечно мы должны, но отдавать не собираемся, а будем дальше в долг брать." Окромя того в описанном вами случае ХАЭС не будет "забирать" имущество ЖКО а продаст его на аукционе. Хотя конечно никогда такого небудет. И почему руководство ХАЭС должно волновать , кто будет вывозить мусор? УС например тоже большая организация, но почемуто никто не требует от неё постоянной заботы о городе. ХАЭС государственное предприятие а не мешок с деньгами, как предпочитают думать многие. Да и несовсем это дело ХАЭС. КГ отделено счетами от ХАЭС и именно в КГ нет денег на оплату счетов ХмОблЭнерго. И если не применить почасовой график то просто отключат электричество и воды всёравно не будет.
А выход - один. Поднимать тарифы, пока КГ не станет самоокупаемым. Потому как больше неоткуда взять деньги.
Давайте будем вести обсуждение объективно и без истерик :)
Spoch сказав(ла):
Ні? Тоді замовкніть і не ....
 

sonic

злий вуйко
Адміністратор
Реєстрація
31.08.06
Повідомлення
404
Репутація
56
depth сказав(ла):
Тоесть Ваше мнение "конечно мы должны, но отдавать не собираемся, а будем дальше в долг брать."

тоже улыбнуло.. мы каждый месяц оплачиваем счета которые приходят от КГ ХАЭС на их счета.. куда деньги уходят наши?
 

Spoch

Користувач
Реєстрація
18.03.06
Повідомлення
849
Репутація
57
Вік
46
depth сказав(ла):
Не тот уровень господа, что-бы кому-то что-то "показывать".
Не той що?
Може розкажете скількі коштує програмне забезпечення, яке було придбане для поквартирного обліку у КГ ХАЕС? Хоча фактично використовується програмне забезпечення створене колишнім програмістом ЖКО (тепер робітник ХАЕС). Не той рівень? Дійсно не той сотню-другу тисяч гривень ніхто й не помітить:).
depth сказав(ла):
Это не частная лавочка, где как хозяин сказал так и будет
Це ще гірше. Бо господар не буде купувати туалетний папір по 20 гривень за рулон.:).
depth сказав(ла):
имущество ЖКО а продаст его на аукционе
і цікаво хто ж його купить? кому воно до біса потрібне?
depth сказав(ла):
УС например тоже большая организация, но почемуто никто не требует от неё постоянной заботы о городе.
Державне кажете? То й закони держави на це підприємство мають безпосередній вплив.

З А К О Н У К Р А Ї Н И Про використання ядерної енергіїта радіаційну безпеку

Стаття 1. Основні терміни та визначення
...
зона спостереження - територія, на якій можливий радіаційний вплив ядерної установки та об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, на населення, що проживає в цій зоні. Розміри та межі зазначеної зони визначаються відповідно до частини четвертої статті 45 цього Закону;
...
спеціальна соціальна інфраструктура - об'єкти, призначені для забезпечення життєдіяльності населення, яке проживає в зоні спостереження, зокрема навчальні заклади, заклади охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту, комунікаційні об'єкти житлово-комунального господарства, мережі постачання електроенергії, газу, тепла, води та водовідведення, будівлі та споруди, призначені для їх обслуговування, автомобільні дороги, системи зв'язку тощо, що використовуються при аварії на підприємствах по видобуванню уранових руд, ядерних установках, на об'єктах, призначених для поводження з радіоактивними відходами, для забезпечення безпеки населення та персоналу, що залучається для її ліквідації;
соціально-економічна компенсація ризику для населення, яке проживає в зонах спостереження, - створення та підтримання у справному стані спеціальної соціальної інфраструктури, забезпечення засобами індивідуального захисту населення, його регулярне навчання правил користування спеціальною соціальною інфраструктурою, уміння користування засобами індивідуального захисту.
...
Стаття 5. Основні принципи державної політики у сфері використання ядерної енергії та радіаційного захисту
Основними принципами державної політики у сфері використання ядерної енергії та радіаційного захисту є:
...
створення правового і фінансового механізму щодо соціально-економічної компенсації ризику для населення, яке проживає в зонах спостереження;
...
створення спеціальної соціальної інфраструктури в зонах спостереження;
забезпечення заходів щодо соціально-економічної заінтересованості місцевих органів державної влади та самоврядування, на території яких розташовані ядерні установки та об'єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами;
...
Стаття 12. Соціально-економічні умови проживання та праці громадян у місцях розміщення підприємств по видобуванню уранових руд, ядерних установок і об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами
Населення територій, на яких розміщуються підприємства по видобуванню уранових руд, ядерні установки, об'єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами, має право на соціально-економічну компенсацію ризику від їх діяльності, зокрема на:
використання частини коштів, які інвестуються в будівництво установок і об'єктів, для будівництва об'єктів соціального призначення;
встановлення особливого режиму енергоспоживання, створення спеціальної соціальної інфраструктури та щорічний медичний моніторинг окремих груп населення, яке проживає в зоні спостереження, що здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; { Абзац третій частини першої статті 12 в редакції Закону N 232-V ( 232-16 ) від 05.10.2006 }
здійснення заходів, передбачених законодавством про охорону навколишнього природного середовища.
{ Абзац п'ятий частини першої статті 12 виключено на підставі Закону N 232-V ( 232-16 ) від 05.10.2006 }
Види, обсяги та порядок надання соціально-економічної компенсації ризику, а також визначення територій, на які поширюються заходи соціально-економічної компенсації ризику, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на підставі науково-економічного обґрунтування, забезпеченого висновком відповідної державної експертизи. Джерелом покриття витрат на реалізацію даних вимог є тариф на електроенергію, що виробляється ядерною установкою, або ціна послуг об'єкта по переробці радіоактивних відходів.
...
Стаття 20. Компетенція місцевих органів державної влади і самоврядування у сфері використання ядерної енергії та радіаційної безпеки
Місцеві органи державної влади і самоврядування у межах своєї компетенції:
....
готують пропозиції щодо видів, обсягів, джерел надання соціально-економічної компенсації ризику для населення, яке проживає в зонах спостереження. { Статтю 20 доповнено абзацом згідно із Законом N 232-V ( 232-16 ) від 05.10.2006 }
...

Ще є питання чому нетішинцям щось винна саме ХАЕС, а не Укрпошта, Укртелеком чи Ощадбанк?
depth сказав(ла):
КГ отделено счетами от ХАЭС
Брехня.
depth сказав(ла):
Поднимать тарифы, пока КГ не станет самоокупаемым
Тобто до безкінечності. Бо у такому стані КГ ніколи не стане самоокупним. За воду, що йде у землю через диряві труби та за обігрів повітря зимою комусь також потрібно платити.
depth сказав(ла):
Потому как больше неоткуда взять деньги
дивись вище наведений закон
depth сказав(ла):
Давайте будем вести обсуждение объективно и без истерик
От і я про те. Відверто кажучі мене дивує ставлення до проблеми деяких працівників ХАЕС. Головне що нам добре - на решту мешканців міста начхати. Ви захищаєте власне керівництво ніби відстоюєте свої інтереси. Ні щоб запитати, чому ваша продукція реалізується за кордон дешевше ніж купуєте її ви самі, так знайшли в усьому винного ворога - ЖКО. Чому, коли ви наприкінці 90-х сиділи у наметах перед міськвиконкомом, решта міста вас підтримувала, а зараз, коли "нові" тарифи будуть покішені лише вам за решту ви не думаєте.
 

depth

Не фанат
Користувач
Реєстрація
05.05.07
Повідомлення
99
Репутація
0
sonic сказав(ла):
мы каждый месяц оплачиваем счета которые приходят от КГ ХАЭС на их счета.. куда деньги уходят наши?
Дык никуда они не уходят их просто нехватает.

Я прекрасно знаю условия в ЖКО и КГ поскольку я и есть тот
Spoch сказав(ла):
програмне забезпечення створене колишнім програмістом ЖКО (тепер робітник ХАЕС)
И ни в чём ЖКО я не обвинял, эта тема для другого.
Spoch сказав(ла):
господар не буде купувати туалетний папір по 20 гривень за рулон
Я знаю и другие не менее "потешные" цены на ХАЭС.
Вы прекрасно знаете, что такое закон и тендер. Выходите на тендер в качестве юр. лица и предлагайте дешевле. Не знаю выиграете или нет, но только ПОСЛЕ этого можно будет об этом говорить.
Spoch сказав(ла):
З А К О Н У К Р А Ї Н И Про використання ядерної енергіїта радіаційну безпеку
В какой части он явно не выполняется?


Spoch сказав(ла):
Ви захищаєте власне керівництво
Да никого я не защищаю и не обвиняю. Какая разница где я работаю? Я так-же плачу ком. платежи как и все. И мне ненравится платить больше. Я обсуждаю ситуацию и точно знаю что она "экономическая" и мне абсолютно ненравиться что из этого делают политику. Что многие горе-политики на даной проблеме пытаются сделать себе имя. Поливая противоположную сторону откровенной ложью. Вот я и пытаюсь показать ситуацию с другой стороны.
 

depth

Не фанат
Користувач
Реєстрація
05.05.07
Повідомлення
99
Репутація
0
Spoch сказав(ла):
Ще є питання чому нетішинцям щось винна саме ХАЕС
Есть конечно. Я не понимаю вообще причём тут администрация ХАЭС? Это вопрос даже не к НАЭК "Энергоатом". Этот закон регламентирует государственную политику а представителем государства у нас является горисполком а не ХАЭС. Вот у городских властей и нужно требовать исполнение закона.
Мы платим 50% стоимости электроэнергии - это ведь не ХАЭС определила цену а государство. Заметьте наконец разницу.
 

Організатор

Користувач
Реєстрація
16.01.09
Повідомлення
95
Репутація
0
котяра сказав(ла):
На рахунок "зопалу в жовтні" щось ви палицю перегибаєте. Проти вас вже виграна судова справа, щодо тарифів, розмова про підняття ведеться вже з 2007 (!) року - якось не схоже це на "зопалу"
От уявіть, якби підняли тарифи ще у 2007 році (ви очевидно цього дуже хотіли), а тут держава, зокрема, уряд, придумала 193 постанову, по якій відшкодовувала втрати-різницю в тарифах. Так скажіть, чому їх потрібно підвищувати? Бо так найпростіше? Бо ХАЕС виграло суд? Звичайно, що у тому рішенні все правильно: тарифи економічно обгрунтовані, закони витримано, експертизу пройдено...А тут громадські слухання в Нетішині - і повний провал...Люди сказали все, що думають і про керівництво станції, і міста, і країну... А тепер питання: що мають зробити представники громади міський голова, виконком, депутати? Захистити людей. І якщо держава сьогодні виступає на стороні людей (навіть якщо це передвиборчий хід), ми повинні скористатися цим шансом. А тарифи встигнемо підвищити завжди, але в умовах кризи влада повинна приймати максимально виважені рішення.
 

AqUAmoney

Голова коаліції
Користувач
Реєстрація
09.01.09
Повідомлення
121
Репутація
2
Організатор сказав(ла):
Так скажіть, чому їх потрібно підвищувати? Бо так найпростіше? Бо ХАЕС виграло суд? Звичайно, що у тому рішенні все правильно: тарифи економічно обгрунтовані, закони витримано, експертизу пройдено...
То чому ви не виконуєте закони та рішення судів? Можливо ми не знаємо про якийсь дивний надзакон, що в зв"язку з кризою, можна всіма іншими не вигідними вам законами нехтувати?*DONT KNOW
Організатор сказав(ла):
А тепер питання: що мають зробити представники громади міський голова, виконком, депутати? Захистити людей.
Ще потрібно повернути попередні тарифи по послугам ЖКО, адже вони ще не законні, справа в суді. Або, як ви сказали: "держава, зокрема, уряд, придумала 193 постанову, по якій відшкодовувала втрати-різницю в тарифах." І Відшкодовувати частину квартплати по цій постанові. Невже у нас кварплата посильна для пенсіонерів, безробітних?